Skocz do zawartości

Parking na Łysej Polanie


Dadam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję wyjście na Małą Wysoką z parkingu na Łysej Polanie po polskiej stronie.

Czy będąc wcześnie rano jest możliwość zaparkowania na nim czy zostanę wysłany na parking na Palenicy?

Pytam ponieważ ostatnio jadąc wcześnie rano na Palenicę nie zauważyłem nikogo na parkingu na Łysej Polanie, a parking wygadał jakby był jeszcze zamknięty. Dodatkowo na stronie TPN jest zapisane że na parkingach w rejonie Morskiego Oka nie można dowolnie wybierać miejsca i zajmuje je się według kolejności przyjazdu.

Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Słowackiej stronie spokojnie zaparkujesz.Opłata to 6 euro lub 30 zł.

Parkowałam w piątek,po 5 było już kilka samochodów z Polski.

Z tego co mówił Pan parkingowy Słowacy z kontrolami przenieśli się kilka kilometrów dalej bo z tego parkingu korzysta mnóstwo osób idących w kierunku Morskiego Oka.

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andzia napisał:

tego co mówił Pan parkingowy Słowacy z kontrolami przenieśli się kilka kilometrów dalej bo z tego parkingu korzysta mnóstwo osób idących w kierunku Morskiego Oka.

Jak ja byłem w poprzedni weekend to punkt 7:00 policja Słowacka zajechała na mostek przy granicy. Pewnie od września wzmożą kontrolę

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mateusz Z napisał:

Jak ja byłem w poprzedni weekend to punkt 7:00 policja Słowacka zajechała na mostek przy granicy. Pewnie od września wzmożą kontrolę

A ja przez prawie dwa tygodnie codziennie przejeżdżałam granicę w Jurgowie i nikogo nie było. Tylko buda stała...pusta.

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2021 o 19:20, Andzia napisał:

Parkowałam w piątek,po 5 było już kilka samochodów z Polski.

We wrześniu zeszłego roku gdy zajechałem tam około 6.30, stało już parę aut, ale nie było parkingowego. Pomyślałem sobie że głupio tak iść bez płacenia, więc pokręciłem się dookoła, zjadłem kanapkę, wypiłem herbatę ... i wreszcie ktoś się pojawił, z miną jakby mi łaskę robił że bierze kasę za parking. Zapewne nie ma procentu od utargu ?  

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2021 o 09:29, barbie609 napisał:

wczoraj Chochołów Sucha Hora bez kontroli.

A był czas że zablokowali na pokaz drogę kupą piasku i jakimiś betonami, zaś miejscowi (i dobrze poinformowani turyści)  jeździli po prostu kawałek dalej przez pole.  Typowa pokazówka służb. "zamknęliście przejście? - tak jest, panie generale!!!" ?

Wkurzające to jest, bo nigdy nie wiadomo czego się po słowackich służbach spodziewać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2021 o 09:29, barbie609 napisał:

Wiesz akurat Słowacy są trochę specyficzni  i faktycznie trudno przewidywalni , ale zasadniczo tego typu działania podejmują służby na całym świecie a jaki potem się pisze sprawozdania ..... ?

Wiadomo, sprawozdania to podstawa  ?

Słowacy jako ludzie są w porządku, ale ich władze chyba zatrzymały się mentalnie w socjalizmie. I biedne służby same nie wiedzą co właściwie mają robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...