Skocz do zawartości

Czerwona Ławka


Zośka

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy dzień urlopu miał być taki trochę na rozchodzenie nóg i dlatego postanowiliśmy pójść do Chaty Teryho i tam w pięknych okolicznościach przyrody pospacerować wokół stawów i posiedzieć na głazach. Nie spieszyliśmy się i dopiero o ósmej przyjechaliśmy na parking w Starym Smokowcu. Miejsca było nawet sporo i stanęliśmy jak najwyżej się dało czyli prawie pod samą kolejką. Na Hrebienok szliśmy sami bo większość ludzi wybrała wjazd kolejką. Niestety po wejściu okazało się że większość kolejkowiczów również podąża w tym kierunku co my i trzeba było przyspieszyć żeby móc delektować się odrobiną samotności. Szło się bardzo przyjemnie i nawet nie zauważyłam że goni nas gęsta mgła. Dopiero po dojściu do Chaty obejrzałam się i zobaczyłam że nie widać w ogóle doliny a mgła jest już dosłownie kilka metrów za naszymi plecami. No cóż, mogłam się tego spodziewać dlatego nie zmartwiłam się zbytnio tylko pobiegłam po zimną Kofolę żeby uczcić początek urlopu. Tak sobie siedzieliśmy, jedliśmy kanapki i popijaliśmy pyszną Kofolę. Ludzi było coraz więcej a mgły coraz mniej więc uzgodniliśmy że nie będziemy schodzić tą samą drogą tylko wykorzystamy słoneczną aurę i przejdziemy przez Czerwoną Ławkę. W tę stronę nie szło zbyt dużo ludzi i bardzo szybko udało nam się wejść na przełęcz. Schodzenie było mniej przyjemne bo teren trochę kruchy ale myśl o kolejnym kuflu Kofoli dodawała energii. W Zbójnickiej Chacie ludzi było o wiele mniej dlatego spędziliśmy tam kolejną godzinę na podziwianiu widoków i delektowaniu się górską atmosferą i piękną pogodą. W drodze powrotnej towarzyszył nam nosicz który schodził już drugi raz tego dnia a mimo to wcale nie wyglądał na zmęczonego. Po dotarciu do stacji kolejki zgodnie stwierdziliśmy że nie chce nam się schodzić i zjechaliśmy pierwszy raz w życiu kolejką?.

Kilka fotek z wycieczki. 

DSC_5862.JPG

DSC_5867.JPG

DSC_5874.JPG

DSC_5883.JPG

DSC_5895.JPG

Resized_20210726_113652.jpeg

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...