Skocz do zawartości

Trasa 3 dni - z noclegami w schroniskach


ka3ka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

planuję z żoną trasę 3 dniową ze spaniem po drodze w schroniskach. Nie mamy dużego doświadczenia w Tatrach, zawsze jeździliśmy w Sudety, dlatego chciałbym Was zapytać czy trasa, którą zaplanowałem jest mocno wymagająca, czy raczej nie powinno być większych problemów (chodzi mi o łańcuchy, jakieś trudne przejścia itp. - nie o kilometry). Chcielibyśmy w końcu zaznać trochę wyższych wysokości i innych widoków niż do tej pory. Kondycje określiłbym na dobrą z plusem ?

Załączam link do planowanej trasy 

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49.2695070,19.9805100;49.2497080,19.9517670;49.2344640,19.9388230;49.2288650,19.8588990;49.2321420,19.8364390;49.2050420,19.8333530;49.1931640,19.8412870;49.1959350,19.8396300;49.2050420,19.8333530;49.2443080,19.8116650;49.2365160,19.7885960;49.2365830,19.7667810;49.2159780,19.7584180;49.2075160,19.7631220;49.2192690,19.7765630;49.2826740,19.8417320#49.23231/19.88920/13

 

Pierwszy nocleg w schronisku na Hali Ornak, drugi na Polanie Chochołowskiej.

Jeśli macie jakieś sugestie/uwagi chętnie się dowiem. Może warto zmienić gdzieś trase? 

A może macie jakieś inne propozycję, na taki 3 dniowy wypad? Jakies gotowe trasy? Będe bardzo wdzięczny za odpowiedzi i wszelkie rady.

Dodam, że wybieramy się w drugiej połowie Września. 

 

Pozdrawiam

Michał 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ka3ka pierwsze pytanie, czy macie noclegi w schroniskach? Jeśli nie, to może być słabo z zrealizacją fajnego pomysłu...?

Na tej trasie łańcuchów nie ma, jest kilka miejsc, gdzie przejścię z dużym plecakiem może być trochę niekomfortowe. Odleglości na etapach są dość duże, ale jeśli kondycja jest, to moim zdaniem nie powinno być kłopotu.  Myślę, że to trasy na ładną, stabilną pogodę, której WAM życzę.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luk_ @jaaga76Dziękuje bardzo za odpowiedzi:)

Wiem, że ciężko jest z noclegami - póki co jest taki plan (czekam za odpowiedziami ze schronisko odnośnie wolnych miejsc), nadzieja matką głupich no ale może akurat się uda?

@Luk_

Dzięki za sugestie, korzystałem z różnych stron i tak mi wyszła ta trasa, ale faktycznie po aktualizacji wg Twoich rad, wygląda to zdecydowanie ciekawiej ?

No nic, pozostaje liczyć teraz, że się uda ogarnąć noclegi i się przygotowywać ? 

 

Oczywiście jeśli ktoś, jeszcze ma inne sugestie/pomysły chętnie poczytam ? 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luk_ napisał:

@ka3ka Słowacja wchodzi w grę? I jakie odległości i dystanse są dla Was akceptowalne?

@Luk_

jak najbardziej, nie ma problemu.

Nawet zaszczepieni wiec chyba ewentualne obostrzenia nas nie chwyca ;) 

3 dni marszu (najlepiej 2 noclegi po drodze) 15 max 20km dziennie mysle ze do zrobienia

Dzieki za odzew ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no teraz to już wygląda serio fajnie ? jutro na spokojnie do tego usiąde i mam nadzieje że decyzja zapadnie. Moze jeszcze cos pokombinuje i jakoś połącze te trasy bo w sumie mają akurat dwie nocki z rzedu wolne na Chochołowskiej, więc może potraktuje to jako baze wypadową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ka3ka jak spanie w Chocho to może z nieco większym spokojem zacząć  od Grzesia, Rakonia i Wołowca i wrócić do schroniska (ewentualnie iść dalej na Jarząbczy i zejść doliną Jarząbczą), a drugi dzień iść od Przełeczy Iwaniackiej, przez Ornak, dalej Starorobociański (ewentualnie Bystra/Błyszcz) w i dół domykając pentelkę od strony Trzydniowiańskiego. I w ten sposob prawie połowa Zachodnich będzie zrobiona ?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaaga76

Moze faktycznie zrobić jak piszesz dojśc do schroniska na spokojnie pierwszy dzień po południu, zrobić nocleg. Rano trase: https://mapa-turystyczna.pl/route/w4mp , powrót do schroniska na noc i następnego dnia : https://mapa-turystyczna.pl/route/lnku. Powrót do Zakopanego. Jak będzie moc to najwyżej trzeci dzień zrobić traskę, którą polecał @Luk_  czyli https://mapa-turystyczna.pl/route/6gc8

Wygląda to dość "bezpiecznie" co myślicie? 

Przepraszam, że tak zasypuje pytaniami, ale w końcu mam konkretne odpowiedzi a nie "gównoburze" na FB ?  

?️?️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ka3ka napisał:

nie do końca jej sie to podoba

Osobiście jestem zwolennikiem stopniowego wprowadzania w świat łańcuchów i ekspozycji, może na pierwszy raz trzeba nieco delikatniej. Łatwo kogoś zniechęcić jeśli dany szlak będzie się kojarzył z psychicznym dyskomfortem.  Idealnym miejscem do wprowadzania w tatrzański świat są pobocza Kościeliskiej -Kraków , Raptawicka , trochę łańcuchów i ekspozycji.Sudety są piękne i je bardzo lubię ale nawet tamtejsze przepaście to trochę co innego. A te wyższe partie Tatr, no cóż one tutaj będą jeszcze długo.

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ka3ka napisał:

Wlasnie to robilem przez ostatnia godzine (tzn porownywalem odleglosci/przewyzszenia) i chyba ta ostatnia wersja bedzie najbezpieczniejsza.  To jednak inne gory, a nie ma co szarpac na sile - w koncu chyba gory nie uciekna ? 

Racja, jeśli tylko 2 noclegi to Chochołowska. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, barbie609 napisał:

Osobiście jestem zwolennikiem stopniowego wprowadzania w świat łańcuchów i ekspozycji, może na pierwszy raz trzeba nieco delikatniej. Łatwo kogoś zniechęcić jeśli dany szlak będzie się kojarzył z psychicznym dyskomfortem.  Idealnym miejscem do wprowadzania w tatrzański świat są pobocza Kościeliskiej -Kraków , Raptawicka , trochę łańcuchów i ekspozycji.Sudety są piękne i je bardzo lubię ale nawet tamtejsze przepaście to trochę co innego. A te wyższe partie Tatr, no cóż one tutaj będą jeszcze długo.

Racja - dlatego pytałem o mniej wymagające trasy, żeby się nie zniechęcić przypadkiem. Mam nadzieję, że te które wybralismy bedą dobre na początek :)

 

Pozdrawiam!

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...