Skocz do zawartości

Łomnica


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

W zeszłym roku w czerwcu doszłam trochę powyżej Łomnickiej przełęczy, więc małymi kroczkami może kiedyś się uda ?

Chcieliśmy wjechać kolejką na szczyt, ale bilety były wyprzedane a pozatym tak wiało, że kolejkę co chwila wyłączano więc trzeba bylo się zdać na nóżki i tutaj trafnie sprawdza się przysłowie "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło " ??

20200123_154625.jpg

20200123_154600.jpg

20200123_154325.jpg

20200123_154357.jpg

20200123_154531.jpg

20200123_154456.jpg

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fibi napisał:

Ja to potem widziałam jeszcze 2 razy- raz na wycieczce na Przełęcz pod Kopą, i potem jak się błąkaliśmy w okolicach Zielonego Stawu Kieżmarskiego. To mnie prześladuje i muszę wiedzieć co to jest ?

Dowiesz się, tutaj są ludzie co to Tatry znają jak swoją kieszeń. Ja natomiast się uczę ich cały czas z ogromną przyjemnością ?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Nobody said:

A masz jakieś fajne zdjęcie z tej okolicy w nocy ?

Szczyt kopy to akurat trawa i kamienie, więc nadawałby się wyłącznie do panoram (tudzież biwakowania w bezwietrzne noce) - robiłem coś z okolic Kopskego Sedla.

MG-7788.jpg

Widok na Jarząbka ?

Edytowane przez Q'bot
  • Lubię to ! 2
  • Wow 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomnicę można też zdobyć zimą. Łatwiej o bilety, czasem można je kupić nawet w dniu wjazdu, co latem graniczy z cudem ? Fotki poglądowe (poniżej) są sprzed tygodnia, więc w miarę aktualne. Bilety można kupić online na gopass.sk i odebrać je np. w dolnej stacji kolejki gondolowej na Skalnate Pleso w Tatrzańskiej Łomnicy lub w kasie w Skalnatym Plesie.

Na samym tarasie widokowym od strony Gerlachu było dosyć ślisko (lód, przydały się raczki), natomiast od strony Tatrzańskiej Łomnicy zupełnie sucho. Bufet na górze zimą też czynny, gdyby ktoś zmarzł to można się schować i poczekać aż wywołają do kolejki na zjazd. Nawiasem mówiąc, system wywoływania do kolejki (w kilku językach, w tym po polsku) był dla mnie sporym zaskoczeniem, nie spodziewałam się takiego rozwiązania ?

20200115_123604.jpg

20200115_120830.jpg

  • Lubię to ! 4
  • Wow 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...