Skocz do zawartości

Mieszkańcy Tatr


staroń

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykle cieszymy się na ich widok (no, jest jeden wyjątek, którego nikomu nie życzę ?), sprawiają, że to, czego doświadczamy, wydaje się bardziej prawdziwe. Osobiście uwielbiam patrzeć na kaczki pływające po czystych tatrzańskich stawach czy kozice hasające po stromych zboczach. Ubolewam za to nad faktem, że część z tych naturalnych mieszkańców naszych pięknych gór jest bezmyślnie dokarmiana przez turystów w okolicach schronisk oraz nad faktem, że dawno nie widziałem świstaka ? tylko czasem słyszę gdzieś dziada...
 

kaczki.JPG

kaczki2.jpg

kozica.JPG

kozica2.jpg

lisek.jpg

  • Lubię to ! 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wasze zdjęcia tylko utwierdzam się w myśli, że powinnam w góry zabierać dobry aparat! Ja wszystkie zdjęcia robię telefonem, więc niestety zwierzaki nie są aż tak ładnie widoczne. Ale mam jedno zdjęcie, które nasuwa mi na myśl tytuł "górski monitoring" ? wrzucam je poniżej. Jeśli maksymalnie powiększycie, to na samym czubku góry widać obserwatorkę, która stała tak w bezruchu dopóki nie odeszłam spory kawałek od niej ? teraz przeglądając zdjęcie na powiększeniu zauważyłam, że akurat na tym są nawet dwie kozice, wcześniej widziałam tylko tę na czubku. Tak więc miłego szukania tej drugiej ?

 

IMG_20190712_165602.thumb.jpg.3e065c967656eb2a4da99dfb33c40847.jpg

PS. Zdjęcie zrobione w Dolinie Pańszczycy, w lipcu br. 

@staroń kilka kroków dalej spotkałam gromadę świstaków, chyba miałam szczęście ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Anna M. Wydaje mi się, że to jest pies schroniskowy ze Zbójnickiej Chaty. Widziałam go wcześniej w internetowych relacjach innych turystów. Pewnie się wybrał na zwiedzanie okolic, a po południu, kiedy schodziliśmy, to on już do domu wracał?

Edytowane przez Fibi
Literówka
  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...