Skocz do zawartości

Mieszkańcy Tatr


staroń

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Krzysiek Zd napisał:

@vatra to musisz nadrobić bo to najkrótszy (najszybszy) szlak z Kasprowego do Kuźnic i jak już się zaczyna ściemniać to tam można sobie nawet trochę podbiec przy schodzeniu żeby zdążyć w miarę przed zmrokiem ? 

Ale tam niedźwiedź ma gawrę (prawda) i jak się ściemnia to się zaczaja na spóźnionych turystów (żart)

Podpowiedź do zagadki: Wysokie Tatry?

  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vatra napisał:

Musisz pójść nad Zadni Staw i poszukać koziczki i jeszcze świstaka i zobaczysz jak tam jest pięknie, nie ma lepszej nagrody!!!

Hmm.... i myślisz, że one(i) tam będą ? Bo ja raczej bym obstawiał, że mogę ich tam nie zobaczyć a tylko Tobie się udało ?. A pięknie to tam rzeczywiście jest choć ostatnio widywałem to raczej z góry ? a nie z bliska. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzysiek Zd napisał:

A pięknie to tam rzeczywiście jest choć ostatnio widywałem to raczej z góry ? a nie z bliska. 

No z góry to wszystko wygląda inaczej? ale czasem warto przyjrzeć się sprawie z bliska?? W tym rejonie kozice są zawsze a świstaki, nawet jeśli go nie zobaczysz to możesz usłyszeć. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vatra napisał:

czasem warto przyjrzeć się sprawie z bliska?? W tym rejonie kozice są zawsze a świstaki, nawet jeśli go nie zobaczysz to możesz usłyszeć

Jakoś do tej pory nie maiłem tam szczęścia ani do kozic a do świstaków w ogóle (ani tu ani w ogóle w Wysokich) szczególnie po naszej stronie granicy u sąsiadów prędzej ?. Ale za to w Zachodnich szczególnie w Dolinie Rohackiej czy Smutnej często spotykałem świstaki jak się wygrzewały na słoneczku a słychać je było tam wszędzie. A i koziczek też tam całkiem sporo spotkałem ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vatra napisał:

słowackie Tatry są piękne, już bardzo za nimi tęsknię i wydaje mi się że tam nawet świstaki głośniej świstają? Ale kozice jeżeli spotykam to zwykle w okolicach Zawratu ?

Ja też bardzo ?, a ze świstakami potwierdzam są głośniejsze ?. Na Zawrat zwykle wchodzę od Gąsienicowej ale następnym razem spróbuję odwrotnie może wtedy uda się spotkać jakoś koziczkę ☺️. A nagrodę oczywiście przyjmuję ?? jest najlepsza !!!

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadcydowanie podziwianie ich na żywo jest magiczne a jak jeszcze się w ogóle nie .... boją ?.

Ale zazwyczaj wystarczy niewielki szmer jakiś maly gest i widać całą ich maestrię  w poruszaniu się w tak trudnym, stromym i czasami skalnym terenie. To niesamowicie zwinne, szybkie i piękne stworzenia ??

 

Edytowane przez Krzysiek Zd
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...