Skocz do zawartości

Mieszkańcy Tatr


staroń

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

@jaaga76 - może nie chodzisz przed deszczem ? u nas dziś zapowiadali  cały dzień ładną pogodę, więc zdziwiłem się dlaczego o 17.30 spotkałem takiego "krokodyla" przy furtce. Przestałem się dziwić jak o 18.15 zaczęło mi kapać na głowę ?

P.S.  Na osiedlu raczej ciężko takową spotkać - może pora wybrać się w góry ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur S napisał:

@jaaga76 - może nie chodzisz przed deszczem ? u nas dziś zapowiadali  cały dzień ładną pogodę, więc zdziwiłem się dlaczego o 17.30 spotkałem takiego "krokodyla" przy furtce. Przestałem się dziwić jak o 18.15 zaczęło mi kapać na głowę ?

P.S.  Na osiedlu raczej ciężko takową spotkać - może pora wybrać się w góry ???

@Artur S ależ ja byłam dzis w górach - dokladnie w Puszczykowskich Górach ???? poważnie są takie!!! Dziś odkryliśmy. A tak na powaznie... do lutego nie ma opcji ???

 Wracajac do salamader to deszcz mam w górach zwykle jak jadę z mężem mym.... muszę się bardziej rozglądać ??

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2020 o 18:38, Artur S napisał:

@jaaga76 - może nie chodzisz przed deszczem ? u nas dziś zapowiadali  cały dzień ładną pogodę, więc zdziwiłem się dlaczego o 17.30 spotkałem takiego "krokodyla" przy furtce. Przestałem się dziwić jak o 18.15 zaczęło mi kapać na głowę ?

P.S.  Na osiedlu raczej ciężko takową spotkać - może pora wybrać się w góry ???

Ostatnio widziałem salamandry dwa lata temu w Beskidzie Sląskim.Szliśmy z Czantorii na Stożek. Na zmianę kropiło,lało i mżawka.

W schronisku na Stożku posiedzieliśmy sobie dłużej.Byliśmy sami.Schodziliśmy do Wisły Dziechcinki i właśnie wtedy kilka razy widzieliśmy salamandry.

I całym czasem padał deszcz.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam w takim razie do nas, u mnie w ogrodzie pod wieczór  widuję czasem 5-6, a chodząc po lesie w sezonie grzybiarskim zdarza się spotkać większą ilość, szczególnie w pobliżu leśnych źródeł.  Dwa lata temu,  poniżej przelewu że zbiornika ujęcia wody sąsiadów, było ich kilkanaście na dwóch metrach kwadratowych. Co ciekawe, koty ganiające za jaszczurkami nie zbliżają się do salamandry na odległość mniejszą niż 20 cm - doskonale wiedzą, że ich skóra zawiera w sobie jad.

Edytowane przez Artur S
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2020 o 18:53, Artur S napisał:

Zapraszam w takim razie do nas, u mnie w ogrodzie pod wieczór  widuję czasem 5-6, a chodząc po lesie w sezonie grzybiarskim zdarza się spotkać większą ilość, szczególnie w pobliżu leśnych źródeł.  Dwa lata temu,  poniżej przelewu że zbiornika ujęcia wody sąsiadów, było ich kilkanaście na dwóch metrach kwadratowych. Co ciekawe, koty ganiające za jaszczurkami nie zbliżają się do salamandry na odległość mniejszą niż 20 cm - doskonale wiedzą, że ich skóra zawiera w sobie jad.

Mów mi jeszcze, a kolejne lato (czekając na salamandry) całe w ogrodzie  u Ciebie przesiedzę ? 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2020 o 16:27, Mateusz Z napisał:

Też mżyło lekko jak spotkałem tego gada ? Co to w ogóle za zasada, że salamandy wychodzą na widok ludziom w deszcz? Jest to potwierdzone naukowo, tak, jak np. zabijesz pająka to znaczy, że będzie lało? 

Tak gwoli ścisłości, bo może się kiedyś komuś to przydać np do krzyżówki, - salamandra nie jest jaszczurką, nie jest też więc gadem. Jest płazem jak poczciwe żabki ?

 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...