Skocz do zawartości

Nasze piękne Karkonosze.


patrykbala.89

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Czy pokonał ktoś ostatnio Główny Szlak Beskidzki? Szczególnie mnie interesuje etap ze Szklarskiej Poręby który wydaje się być zamknięty ze względu na bliskość granicy. Jakieś doświadczenia?

Właśnie pokonuje ten szlak i jest niesamowity!

z góry dziękuje za wszelkie info :)

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Karkonosze to byłam na Śnieżce i to 2 razy. Trasy prowadzące na szczyt bardzo fajne, ciekawa ta idąca przy słonecznikach i pielgrzymach.

A możecie polecić coś fajnego " górzystego" poza Śniezką,  lub cos co warto zobaczyć, skąd ładny widok albo jakiś must have Karkonoszy waszym zdaniem???? 

Ostatnio myślałam aby pojechac tam na weekend, ale 3-ci raz na Śnieżkę nie idę, chyba ze tylko po to aby odwiedzić samotnie bo jakos ominęłam ☹ a ponoc warto tam być ...

20190618_194030.jpg

20190618_194724.jpg

20191103_205629.jpg

20190618_194851.jpg

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anuś Karkonosze są małe i ja mam wrażenie, że tam wszystkie szlaki prowadzą na Śnieżkę ? (ja to chyba już z 6 razy byłam, o różnych porach roku, w różnych warunkach). Taki must have to dla mnie Śnieżne Kotły- ale to ze Szklarskiej. Idąc ze Śnieżnych Kotłów można się zapuścić na czeską stronę do Źródeł Łaby  i czeskich wodospadów. Lubię też czarny szlak z Karpacza na Sowią Przełęcz-stromy i wyciskający poty ? Jakbyś jednak chciała się znów wybrać na Śnieżkę, to bardzo fajny jest szlak czerwony  przez Kocioł Łomniczki, trochę przypomina szlaki w Tatrach. Ze Słoneczników można zamiast Śnieżki pójść w drugim kierunku-do Schroniska Odrodzenie i czeskich schronisk-molochów ;). Nade wszystko polecam Karkonosze zimą ?

 

sk.jpg

zl.jpg

zl1.jpg

sp.jpg

kl.jpg

po.jpg

sz.jpg

sz1.jpg

sz3.jpg

szz.jpg

szz1.jpg

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anuś Zdecydowanie Śnieżne Kotły, większość zdjęć które wrzuciłem wyżej, jest właśnie stamtąd. Po drodze ze Szklarskiej możesz zahaczyć o Szrenicę i Wielki Szyszak, więc możesz sobie zrobić wyprawę na cały dzień.

Kolejne „must have” to schronisko Samotnia, prawie bajkowy klimat.

Edytowane przez sickboy777
  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sickboy777 zdjęcia z Twojej wyprawy są świetne, napewno jak będę nie pominę tego miejsca.

Samotnia.... ? słyszałam właśnie same pozytywne opinie o tym miejscu .... nie wiem jak to się stało, że je ominęłam ☹ w domu śląskim byłam za każdym razem idąc na Śniezkę, ale nic mnie tam nie urzekło - tłok  jak w Moku z tym ze w morskim co by nie było... jest klimat ?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Karkonosze to były pierwsze góry dokąd zabrali mnie rodzice. To było wieki temu ale najbardziej w pamięć zapały mi Śnieżne Kotły. Widoki piękne ale jak dla mnie obejść i wrócić do kolejki to była masakra ? Nie było wtedy internetu więc szliśmy z mapą na której nie do końca dobrze był oznaczony czas potrzebny do przejścia (tzn nikt nie przewidział wolnego tempa dziecka). Do kolejki dotarliśmy chwilę przed ostatnim zjazdem. Być może przez to zmęczenie i przeżycie nigdy nie wróciłam w Karkonosze...

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej

W Szklarskiej Porębie byłam w zeszłym tygodniu. Nie było specjalnych tłumów na szlakach, na wjazd na Szrenicę nie trzeba było czekać zbyt dlugo. Kolejka do kasy szła bardzo sprawnie. Napewno, jeśli jest oczywiście taka możliwość, lepiej wybrać się tam w tygodniu. W wekend najechało sporo turystów i myślę że szlaki mogły być bardziej zatłoczone. Pozdrawiam

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć 

Ja bym poszedł Szklarska - Szrenica - Śnieżne Kotły - Można zahaczyć lekko poza szlakiem na Szyszak. Za Szyszakiem zejście w dół w stronę schroniska pod Łabskim i powrót do Szklarskiej. Na mapce coś takiego: 

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=50.8254180,15.5252370;50.7940690,15.5009360;50.7767910,15.5591510;50.7843400,15.5735060;50.7879910,15.5371720;50.8254180,15.5252370#50.79414/15.54651/13

Lub do Łabskiego dojście zielonym: 

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=50.8254180,15.5252370;50.7940690,15.5009360;50.7767910,15.5591510;50.7843400,15.5735060;50.7881947,15.5548382;50.7879910,15.5371720;50.8254180,15.5252370#50.77991/15.55089/14

Edytowane przez Mateusz Z
  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2019 o 21:54, El Erninio napisał:

Ze Śnieżki warto skręcić w lewo, z Drogi Jubileuszowej w kierunku Czarnego Grzbietu. Tam można przejść nim albo odszukać ukrytą w kosodrzewinie wydreptaną ścieżkę oznaczoną na mapach jako Travers. Bardzo malownicze widoki na czeską stronę. ? Można dojść tą drogą (mało uczęszczaną) do czeskiego schroniska Jelenka, później do Sowiej Przełęczy i dalej do Skalnego Stołu. Ja doszłam tylko do Sowiej Przełęczy, ale tłumy ciągnęły dalej ?

A dalej przez Skalny Stół na przełęcz Okraj i można wrócić przez czeską stronę . Można kombinować część drogi po czeskie a część po polskiej i nigdy Karkonosze nie znudzą się. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku Karkonosze są oblężone jak nigdy, przed wyjściem warto sprawdzić pogode czy ilość turystów na jednej z kamerek na żywo z prognozą pogody np ze schroniska na Szrenicy https://spotcameras.com/pl/kamery/Polska/Szklarska%20Por%C4%99ba/10178 , kamery są także na Strzesze Akademickiej, szczególnie ciekawy obraz w kierunku Samotni.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...