Skocz do zawartości

Problem w wyborem butów.


Kalder

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.
Mam problem z wyborem swoich pierwszych butów do górskich wędrówek i nie za bardzo wiem co zrobić. Naczytałem się różnych artykułów na ten temat i teraz mam tylko jeszcze większy mętlik w głowie. O ile wszyscy się zgadzają że dobre buty to podstawa w góry tak ile ludzi tyle opinii co to właściwie znaczy (niskie vs wysokie, z membraną czy bez itp itd).

Wiem że buty należałoby dobrać pod konkretny typ szlaków i wymagania i tu jest właśnie problem ponieważ jestem kompletnym amatorem który dopiero chce zacząć swoje wędrówki i będą to na razie wypady w różne rejony Polski i różne góry żeby samemu się przekonać gdzie mi się najbardziej podoba. Na początek będą też to na pewno proste szlaki na które nawet w adidasach bym mógł wyjść.

Szukam więc butów dość mocno uniwersalnych w których mógłbym się wybrać na szlak zarówno w środku lata jak i jesienią czy wiosną (o wyprawach zimowych nie myślę na razie w ogóle, a jak pomyślę to raczej bym już szukał butów typowo zimowych).

Czy w moim wypadku najlepiej byłoby więc pójść w buty 3/4 za kostkę? Wiele osób poleca buty takich firm jak Garmont, Aku, Scarpa, Salewa jednak to raczej wydatek rzędu 700+ i nie wiem czy dla takiego amatora jak ja nie byłby to przerost formy nad treścią. Z drugiej strony wydać 300 złotych na byle co tylko po to by po 3-4 wyprawach wymienić je na coś lepszego też nie bardzo mi pasuje.

Czy są właściwie jakieś buty godne polecenia w przedziale 300-500? Jeżeli tak to mógłby ktoś podać parę modeli? But muszę koniecznie przymierzyć a wiadomo że często w sklepach stacjonarnych nie ma wielkiego wyboru na stanie.

Czy może jednak uważacie że są modele na które zdecydowanie warto wydać te 700+ i lepiej zaczekać i dołożyć?

Edit:

Przepraszam za tło pod tekstem ale post kopiowałem i nie wiem jak to usunąć ?

Edytowane przez Kalder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Na lekkie trekingi wystarczą Ci buty trekkingowe :) np z Decathlonu keczuła mh500, Salomony są do 300 zł. Są też do 500 zł takich firm jak Salewa itp, byle nie pod półautomaty. Ja długo chodziłem w najtańszych z Decathlonu, potem kilka lat w Salomonach z ciucholandu za 19 zł. :D Niedawno przeszedłem na podejsciowki latem (z których jestem średnio zadowolony) albo sztywne pod półautomaty. Wybór masz na prawdę duży, idź do sklepu, przymierz i wybierz :) Na lato w Beskidy chciałem kupić Merelle z Decathlonu, ale jakoś ta siatka i lekkość mnie zniechęciły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Garmont.....................Nie. Dziękuję. Nie polecam. Całe szczęście, że nie na szlaku. Wyjąłem przed sezonem z pudełka. Chciałem zaimpregnować. Oto co się stało:  https://drive.google.com/file/d/1yvXskbSv-O-nbVfpaAG4yPLQAgfMIiP3/view?usp=sharing    ,   https://drive.google.com/file/d/1TznlaQboAhvNRnrp4XIuFHOKFZUu8EnY/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...