Skocz do zawartości

Ciągle pada... - epizod II lipiec...


jaaga76

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie mogłabym zacząc tak samo, jak majową opowieść... Piękne sobotnie popłudnie, ktore nie okazało sie dobrym prognostykiem... padało wczoraj, pada dziś... , ale mam nadzieję, że jutro w końcu  przestanie???.  Podobno nic dwa razy sie nie zdarza..?

NIEDZIELA

Plany jak zwykle ambitne. Na pierwszy ogień Krzyżne od Gąsienicowej. Spotykamy sie z @Karol Kliński w Kuźnicach i nadzieją ruszamy do Murowańca. To co, że chmury nad nami, za nami, przed nami... Szybkie śniadanko i ruszamy na szlak, by po kwadransie w strugach ulewnego deszczu zawrócić do schroniska. ?. Już wiemy, że Krzyżne  nie tym razem.  Bywa. Ale pozostaje dylemat, co zrobic z tak (nie)pięknie rozpoczętym dniem? Idziemy nad staw Gąsienicowy, który po kilku minutach znika...w chmurach?.  Miał być Karb, ale Karol proponuje wyjście nad Zmarzły staw. Pomysł  trafiony. Co prawda wylądowaliśmy nad stawem, a nie obok, ale kto by się takimi detalami przejmował?. Po sesji fotograficznej (dziękujemy panu w niebieskim kasku) zadowoleni wracamy do schroniska.  ? dopijamy w strugach deszczu, ktory nas nie opuści do wieczora... i kolejnego dnia. 

 

IMG-20210718-WA0035.jpg

IMG-20210718-WA0077.jpg

IMG-20210718-WA0076.thumb.jpg.c1fbd68aea5b2bcaa824f0375a65ab24.jpg

PONIEDZIAŁEK

Znowu pada ???. Wkładam i zdejmuję buty dwa razy zanim zdecyduję się wyjść. Raz kozie śmierć. Za cel  obieram Przełęcz Kondracką z opcją, że tam zdecyduję co dalej... ale co może być dalej... chmury, chmury, chmury i deszcz... idę na Kopę. Widoczność  momentami spada do kilku metrów. Pusto, cicho, biało. Na Kopie nie dość że chmury i deszcz, to  jeszcze zaczyna wiać lodowaty wiatr. Szybka fotka i na dół do Przełęczy pod Kopą i dalej do Doliny Kondratowej. Deszczu  i chmur mam dość???

20210719_112155.jpg

20210719_112153.jpg

20210719_110437.jpg

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vatra napisał:

@Luk_ ale ładnie opisałeś ten stawek? chyba muszę się tam wybrać w najbliższym czasie.

@vatrakoniecznie. @Luk_ lepiej nie mogł tego ująć. Ja juz wiem, że teraz to będzie moja miejscówka w tamtym rejonie. @Karol Kliński dzięki raz jeszcze za pomysł?

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Luk_ napisał:

Zmarzły Staw jest magiczny. Jakoś rzadko ktokolwiek i kiedykolwiek o nim wspomina, ale ten malutki stawik pośród tych ścian i skał, o głębokości zaledwie 3m i zamarzający zima podobno aż po dno, zawsze jakoś mnie ujmuje.

Naprawdę piękne malownicze miejsce i sam stawek wygląda cudnie ?

20210619_144622.thumb.jpg.92bbd3dd77a0f58c8e499e2f191c92f5.jpg

20210619_143109.thumb.jpg.ea09463de610ba6721f35941b4c3e82d.jpg

 

Edytowane przez Krzysiek Zd
  • Lubię to ! 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTOREK

Już mnie nudzi ta pogoda... ? po godzinnym hamletyzowaniu uznałam, że lepiej nie będzie i pojechałam do Kir z myślą o spacerze do schroniska. Mój  zapał szybko minął, gdy zobaczyłam stada "krasnali" w foliwych płaszczykach... Szybko odbiłam na Ścieżkę nad reglami. Trochę byłam zaskoczona, bo po pierwsze jakby lasu mniej, a po drugie solidny remont był.  Dawno tam nie byłam... Generalnie w strugach deszczu, błocie - momentami do kostki - doszłam do Strążyskiej i powiedziałam pass...? 

20210720_120358.jpg

20210720_120350.jpg

20210720_123217.jpg

20210720_121618.jpg

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2021 o 19:07, jaaga76 napisał:

Już mnie nudzi ta pogoda...

W II połowie czerwca były w Tatrach takie upały, wręcz do znudzenia  ? ? że gdy któregoś dnia wieczorem przyszła burza to wyszedłem na dwór żeby z przyjemnością zmoknąć. 

 

Ale pamiętam też taki czerwiec w którym lało/padało/siąpiło przez 11 dni z rzędu. 

Nie był to może jeszcze klimat jak w "Zakopanoptikonie" Struga, ale pamiętam że wtedy niektórzy już zaczynali lekutko wariować  :classic_cool:

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...