Skocz do zawartości

Najpiękniejsza przełęcz w Tatrach Polskich


MonteLaguna

Najpiękniejsza przełęcz w Tarach Polskich  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która przełęcz w Polskich Tatrach jest najpiękniejsza

    • Zawrat
      7
    • Kozia Przełęcz
      0
    • Krzyżne
      9
    • Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Często w opisach różnych szlaków spotykam się z określeniem "szlak ten prowadzi na najpiękniejszą przełęcz w Tatrach Polskich" Problem w tym, że zdanie to pojawia się przy opisach rożnych przełęczy. Jak dotychczas znalazłem je przy opisie szlaków na:

- Zawrat

- Kozią Przełęcz

- Krzyżne

Osobiście uważam, że widoki są piękniejsze z Zawratu niż z Koziej(na Krzyżnem nie byłem). Kozia Przełęcz jest natomiast pociągająca w swojej surowości.

Czy ktoś wie może która przełęcz jest tak naprawdę najpiękniejsza. Mnie osobiście najbardziej urzekła Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych które wymieniłeś mnie najbardziej podoba się Zawrat . Chyba dlatego że to była moja pierwsza przełęcz która sprawiła mi taką frajdę przy wejściu a może dlatego że tam zaczyna się Orla Perć którą uwielbiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tylko na dwóch z czterech wymienionych, więc ciężko zagłosować. Z odwiedzonych najbardziej lubię Szpiglasową i pod Kopą Kondracką. Ta druga może nie najpiękniejsza ze względu na widoki, ale wystarczy podejść trochę wyżej, na Kopę Kondracką, albo w stronę Kasprowego, żeby zobaczyć genialne panoramy ? No i jest to najwyższa do tej pory przełęcz, którą zdobyłem w warunkach zimowych, razem z Kopą ? szału może nie ma, ale na start, gdzie ja mało zimowy jestem, niech wystarczy ? 

P.S. Ten temat powinien być gdzieś w dyskusji o szlakach a nie na uboczu forum ? 

Edytowane przez staroń
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2019 o 19:03, MonteLaguna napisał:

Często w opisach różnych szlaków spotykam się z określeniem "szlak ten prowadzi na najpiękniejszą przełęcz w Tatrach Polskich" Problem w tym, że zdanie to pojawia się przy opisach rożnych przełęczy. Jak dotychczas znalazłem je przy opisie szlaków na:

- Zawrat

- Kozią Przełęcz

- Krzyżne

Osobiście uważam, że widoki są piękniejsze z Zawratu niż z Koziej(na Krzyżnem nie byłem). Kozia Przełęcz jest natomiast pociągająca w swojej surowości.

Czy ktoś wie może która przełęcz jest tak naprawdę najpiękniejsza. Mnie osobiście najbardziej urzekła Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

I masz rację bo przełęcz pod Chłopkiem jest najpiękniejsza ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...