Skocz do zawartości

Zimowe szlaki w tatrach dla średniozaawansowanych


Kuba.M

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko o Kasprowy, a konkretnie o zejście żółtym szlakiem na Halę Gąsienicową. Wyczytałam, że szlak idzie wzdłuż nartostrady. Czy tam jest duże ryzyko kolizji z narciarzem? Nie chciałabym zostać rozpłaszczona ? a w obie strony nie chce mi się iść przez Myślenickie Turnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.12.2019 o 21:24, aleksandra napisał:

Chciałam przejść w najbliższych dniach Czerwone Wierchy, ale warunki się mocno zmieniają. Które szlaki polecacie, jeśli będzie lawinowa 3? Chodzi mi o trasy ok.6-8h najchętniej odludne. Może jakaś bezpieczna i mniej uczęszczana Dolina? Czy po Słowackiej Stronie coś jest dostępne? W typie Doliny Białej Wody. Mogę wyjechać teraz i nie chcę rezygnować. Szukam inspiracji. Pozdrawiam 

Jak udała się wycieczka ?

 

ps.

czym sobie zasłużyłem na czerwone "wrr" w temacie Mont Blanc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J@n po co zaśmiecasz ten temat bzduarmi, skoro nikogo tutaj nie fascynuje jakie reakcje zbiera Twój komentarz w innym wątku... Chłopak zadał tam normalne pytanie, może nie zauważyłeś że dużo osób na tym forum interesuje się też innymi górami niż Tatry. Twój komentarz tam jest niemiły i nic nie wniósł do dyskusji, to jakiej reakcji się spodziewałeś. A jeśli Cię ona boli, możesz skasować komentarz i problem z głowy dla każdego. Pozdrawiam 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2020 o 13:19, Mili Wi napisał:

 Tam chyba nie ma typowo nartostrady, tylko trasa narciarska, która jest oddzielona od szlaku. ? A szlak narciarski jest jednokierunkowy

@FibiPotwierdzam, byłem wczoraj i przyjemnie się idzie ? trasa narciarska jest oddzielona siatką od szlaku pieszego, zero ryzyka kolizji, chyba że jakiś narciarz wjedzie w Ciebie przypadkiem na samym Kasprowym ?

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widoki po drodze super. Ludzi na szczycie mnóstwo, wiadomo jaką drogą się dostali, choć nie będę ich za to winić ?

IMG_20200114_115836.jpg

Aha, @Fibi spotkany na Kasprowym wędrowiec trochę narzekał na Myślenickie Turnie, że ślisko i wąska ścieżka, że długo się idzie. Kiedy się wybierasz?

 

Edytowane przez staroń
  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@staroń dopiero na koniec lutego. Wymyśliłam chytry plan, by jechać w Tatry jak wszystkie województwa już skończą ferie. Że długo się idzie to nie problem- wyjdę wcześnie, a w lutym dzień dłuższy. A na ślizgawkę to mam raki, więc też spoko. Mam nadzieję, że śnieg będzie, bo teraz to chyba bieda jest?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie byłem akurat tam, ale w zawianych miejscach w Gąsienicowej i Koziej Dolince poza szlakiem było miejscami po kolana w ubiegłą sobotę. Na szlaku wydeptany beton, kruszyzna, ogólne dobre warunki na twarde buty, w bardziej stromych miejscach z rakami.

Edytowane przez Rupicapra rupicapra
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...