Skocz do zawartości

Zimowe szlaki w tatrach dla średniozaawansowanych


Kuba.M

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Przez większość zimy możesz się poczuć jako rozdziewiczacz śniegu przecierając trasę od Wołowca do Kończystego. 

Ilekroć się zapuściłem w tamten odcinek (w sumie całkiem prosty), to musiałem samemu wydeptywać ślady ?‍♂️

Edytowane przez Q'bot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 

Bardzo fajnym szlakiem na zimę jest Zadni Granat z Hali Gąsienicowej i powrót tą samą drogą.  Można pokusić się też o przejście na Pośredni. Czerwone Wierchy zimą są super. Przy odrobinie wprawy można zaliczyć też niższy wierzchołek Świnicy. 

Tak poza tym to na pewno Gęsia Szyja zimowa, Kopieniec, czy poza Tatrami Babia Góra (polecam!). 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 minut temu, Mili Wi napisał:

czy była wtedy lawinowa 1 ?

2 chyba była. Albo i 3 w wyższych partiach. Względnie bezpiecznie tam jest. 

 

4 minuty temu, Jacek napisał:

Ja będę od środy do soboty w Roztoc

To się pewnie zobaczymy o ile plany wyjdą ? planuje piątek i sobotę tam spać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim! Mam pytanie o Czerwone Wierchy zimą - jak wygląda podejście na Małołączniak od Kobylarza? To jest szlak niebieski. Czego się tam spodziewać zimą? Chciałam zobaczyć coś nowego, a czerwony szlak przez Ciemniak i zielony od schroniska Kondratowa znam.

Żółty w stronę Małej Łąki wykluczam, czytałam że jest zimą niebezpieczny? Nie chodzę intensywnie, wybaczcie proszę takie pytania. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Jacek said:

Nie wiem, dlatego pytam. Ja zawsze ściągam na trasie. Nakładam tylko w celach transportowych.

Ja nie ściągam od momentu gdy sobie nadziałem drugą rękę ostrzem na prawie płaskim podejściu ?

A jeśli ubraną nie zahamujesz, to znaczy, że zjeżdżasz po lodzie i już nic Ci nie pomoże ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jacek napisał:

@Marcin.bb

Głowa do góry. W Nowym Roku dowali śniegu - jak mówią najstarsi górale ?

Z tymi góralami to tak ostrożnie bo kiedyś jeden jak go zapytałam o prognozę to powiedział tak JAK NA ŚWIĘTEGO HIERONIMA JEST ŚNIEG ALBO GO NI MA TO POD KONIEC LISTOPADA PADA ALBO NIE PADA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam przejść w najbliższych dniach Czerwone Wierchy, ale warunki się mocno zmieniają. Które szlaki polecacie, jeśli będzie lawinowa 3? Chodzi mi o trasy ok.6-8h najchętniej odludne. Może jakaś bezpieczna i mniej uczęszczana Dolina? Czy po Słowackiej Stronie coś jest dostępne? W typie Doliny Białej Wody. Mogę wyjechać teraz i nie chcę rezygnować. Szukam inspiracji. Pozdrawiam 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Słowacji musisz się liczyć z nieprzetartymi trasami (czyli warto chodzić z nawigacją). Polecam przejść się po zachodnich, gdzie da radę zrobić pętelkę zaliczając dwie doliny i jakąś przełęcz ?

Przykładowo wbijasz Ziarską, przechodzisz na wschód i wracasz Jamnikową.

Edytowane przez Q'bot
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...