Skocz do zawartości

Zestaw odzieżowy w góry


Pawmoss

Rekomendowane odpowiedzi

@podroznik Nooo... to zależy od Twojego poczucia higieny tudzież wydajności nozdrzy ?‍♂️

Ja biorę bieliznę termoaktywną na zmianę w ilości wystarczającej by się odświeżyć i przebrać co ~12 godzin. Latem można zaryzykować i pobrać po 2 sztuki licząc, że uda się w jakiejś kałuży przepłukać i wysuszyć. 

Edytowane przez Q'bot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie miałem na myśli bielizny czy skarpetek tylko zewnętrzna odzież jak spodnie czy buty np itp . Właśnie czy na zmiane bierzecie npbudy spodnie itp czy po dwie pary np w razie co gdyby np się but przemokly czy spodnie wyjątkowo wybrudzily. CZY raczej ograniczacie ilość rzeczy w walizce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co spakujesz zależy od Twoich potrzeb, my możemy jedynie powiedzieć co sami robimy...

Ja jeżdżę np. tylko wtedy, gdy znam prognozę pogody, wiem, że nie zmoknę i dlatego starcza mi po jednej sztuce każdej warstwy. Jeśli jechałbym hasać po deszczu zabrałbym co najmniej dwie, na zmianę, na czas suszenia. Ale ja z tych, którym brud jakoś wielce nie przeszkadza, o ile się nie klei do ciała czyt. nie oblepię się żywicą z kosodrzewiny, ani nie usiądę na kozich bobkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to o to mi chodziło co inni robią jak i co biorą.  Sam kiedyś brałem dwie pary butów później juz np jedna bo zazwyczaj jeżdżę w lecie i chodzę jak nie pada. Ale raz miałem sytuacje ze przeoczyłem buty ale zdążyły wyschnac. Dużo lat już jeżdżę w góry wiem co zabrać ale tak mnie porostu nurtowalo to pytanie , myślami zemzoe ja jestem dziwny ze biorę po jednej sztuce ubrań i jedną parę butów , jedynie koszulki i bielizny najwięcej w zależności od isloci dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, podroznik napisał:

No to o to mi chodziło co inni robią jak i co biorą.  Sam kiedyś brałem dwie pary butów później juz np jedna bo zazwyczaj jeżdżę w lecie i chodzę jak nie pada. Ale raz miałem sytuacje ze przeoczyłem buty ale zdążyły wyschnac. Dużo lat już jeżdżę w góry wiem co zabrać ale tak mnie porostu nurtowalo to pytanie , myślami zemzoe ja jestem dziwny ze biorę po jednej sztuce ubrań i jedną parę butów , jedynie koszulki i bielizny najwięcej w zależności od isloci dni.

Na tydzień mam po 2 pary spodni i spodenek, 5 koszulek, 2 koszulki termo z długim, bluzę polar, kurtkę przeciwdeszczową i buty, jedną parę, bo zwykle mam w plecaku suszarkę do butów (jest malutka, a skuteczna). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest konkretna odpowiedz szkoda ze tylko od jednej osoby ? ciekawe jak inne osoby.  Ale masz na myśli ten zestaw w lecie czy o innej porze ? Bo ja zawsze mam ładna pogodę i biorę tylko jedna bluzę i softshel ;). O suszarkę do butów nie pomyślałem a nieraz miałem dylemat czy brać dwie pary  miejsce w walizce ograniczone chyba ze barze duża by brał ale mam średnia im wystarcza ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, podroznik napisał:

szkoda ze tylko od jednej osoby

Bo i pytanie niezbyt precyzyjne...czy pójdziesz na Kalwarie czy na Kazbek..czy jednodniowe wycieczki po Tatrach czy tygodniowa wyrypa w Bieszczadach.....w zimie czy w lecie..

(Nie bez znaczenia jest  jakość (a co za tym idzie cena) ubioru  - dobrej jakości ubrań można zabrać mniej bo na przykład..szybciej schnie...czy ociepla nawet jak jest mokre...czy wolniej moknie bo znakomicie odprowadza pot...itd......... )

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zośka napisał:

Ja biorę na tydzień 2 pary spodni i 2 spodenek. Koszulki na każdy dzień, 2 bluzy, softshell i kurtkę przeciwdeszczową. I zawsze 2 pary butów. 

..niektórzy sa zdania że warto czasem skarpetki też zabrać…….ja tam nie wiem ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lexi napisał:

Nie ma “śmiacia” jakoeś trzy tygodnie temu spotkałem koło Leskowca bosego gościa ze sporym plecakiem (i nie był to Kapucyn czy inny Cejrowski)…….

Parę lat temu schodząc na Iwaniacką z Ornaku minąłem się z gościem, który szedł w samych gaciach (i nie były to kąpielówki czy choćby bokserki, tylko zwykłe slipy) i wielkim plecakiem, ale ten miał sandały. Fakt, że dzień był dość upalny ? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...