Jump to content

Jednodniówki tatrzańskie w sezonie letnim


Recommended Posts

Ponieważ ekipa mi się wykrusza, a na niektóre interesujące mnie trasy i tak nie bardzo było z kim iść, spróbuję z tej strony.

Więc tak:

Interesują mnie jednodniówki z wyjazdem o dowolnej godzinie porannej (wyjazdy o 3-4 rano nie są mi obce, zdarzało się i o północy) i powrotem w tym samym dniu, przy czym sam jestem niestety "niezmotoryzowany". Po Tatrach chodzę na spokojnie, żadnych rekordów czasowych, żadnego gonienia (chyba, że ktoś się strasznie wlecze ?). Sportowcem-wyczynowcem nie jestem, zazwyczaj robię czasy "tabliczkowe" i nic ponadto (wejście na Rysy z Palenicy zajęło mi 6h, wliczając postoje). Jak już przeznaczam dzień na góry, to przeznaczam dzień na góry, powroty o 15-tej i stanie w korkach mi się nie uśmiechają. Lubię porobić zdjęcia i wszystko filmować, więc kto się ze mną wybiera może liczyć na fotki i półgodzinny film z podłożoną muzyką, zmontowany z 60-70 minut materiału (filmy wrzucam do netu tylko za zgodą osób, które się na nich znalazły). 

Skrót z przykładowego filmu:

 

Doświadczenie - patrz: sygnaturka.  Aktualnie interesują mnie nieco trudniejsze trasy na które nie mam się z kim wybrać takie jak - Przełęcz pod Chłopkiem/Czarny Mięgusz, Orla Kozi-Granaty (na resztę Orlej się nie piszę) czy np. Rohacze.

Jakby przypadkiem ktoś z okolic Katowic/Sosnowca/Dąbrowy Górniczej, lub skądś, skąd się jedzie do Zakopca przez te okolice miał ochotę na tego typu wyjazdy, możemy gadać ?

Edited by Gieferg
  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Jam z tej trzeciej wsi, którą wymieniłeś ? 
Choć nasze górskie targety nieco się rozmijają. Wyruszam w Tatry po zdjęcia, zwiedzanie odbywa się niejako przy okazji, jeśli nagrywam jakieś video, to raczej timelapse'y, wlokę się czasami dwukrotnie dłużej aniżeli na tabliczce napisali i z reguły omijam szczyty, gdyż z nich widać światła okolicznych miast - więc tym samym łażę po dolinach ? 

A o 3-4 rano to się powoli staczam z piwem w ręku z gór do cywilizacji i mijam dziwnych człowieków, którzy dopiero wchodzą pod górkę...

Edited by Q'bot
Link to post
Share on other sites

No ja też z tej trzeciej ?

Cytat

Choć nasze górskie targety nieco się rozmijają.

No tak trochę, bo u mnie to zdjęcia są jednak tylko przy okazji, a szczyty i film priorytetowe, ale moje filmy (i zdjęcia w sumie też) polegają (głównie, choć nie tylko) na filmowaniu ludzi w górach. Po ciemku nie chodzę (tzn planowo było tylko raz - start na Rysy, a tak to sie zdarza, że nie zdążę zejść w porę).

Ogólnie inna bajka ?

Edited by Gieferg
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...