Skocz do zawartości

Jednodniówki tatrzańskie w sezonie letnim


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ ekipa mi się wykrusza, a na niektóre interesujące mnie trasy i tak nie bardzo było z kim iść, spróbuję z tej strony.

Więc tak:

Interesują mnie jednodniówki z wyjazdem o dowolnej godzinie porannej (wyjazdy o 3-4 rano nie są mi obce, zdarzało się i o północy) i powrotem w tym samym dniu, przy czym sam jestem niestety "niezmotoryzowany". Po Tatrach chodzę na spokojnie, żadnych rekordów czasowych, żadnego gonienia (chyba, że ktoś się strasznie wlecze ?). Sportowcem-wyczynowcem nie jestem, zazwyczaj robię czasy "tabliczkowe" i nic ponadto (wejście na Rysy z Palenicy zajęło mi 6h, wliczając postoje). Jak już przeznaczam dzień na góry, to przeznaczam dzień na góry, powroty o 15-tej i stanie w korkach mi się nie uśmiechają. Lubię porobić zdjęcia i wszystko filmować, więc kto się ze mną wybiera może liczyć na fotki i półgodzinny film z podłożoną muzyką, zmontowany z 60-70 minut materiału (filmy wrzucam do netu tylko za zgodą osób, które się na nich znalazły). 

Skrót z przykładowego filmu:

 

Doświadczenie - patrz: sygnaturka.  Aktualnie interesują mnie nieco trudniejsze trasy na które nie mam się z kim wybrać takie jak - Przełęcz pod Chłopkiem/Czarny Mięgusz, Orla Kozi-Granaty (na resztę Orlej się nie piszę) czy np. Rohacze.

Jakby przypadkiem ktoś z okolic Katowic/Sosnowca/Dąbrowy Górniczej, lub skądś, skąd się jedzie do Zakopca przez te okolice miał ochotę na tego typu wyjazdy, możemy gadać ?

Edytowane przez Gieferg
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam z tej trzeciej wsi, którą wymieniłeś ? 
Choć nasze górskie targety nieco się rozmijają. Wyruszam w Tatry po zdjęcia, zwiedzanie odbywa się niejako przy okazji, jeśli nagrywam jakieś video, to raczej timelapse'y, wlokę się czasami dwukrotnie dłużej aniżeli na tabliczce napisali i z reguły omijam szczyty, gdyż z nich widać światła okolicznych miast - więc tym samym łażę po dolinach ? 

A o 3-4 rano to się powoli staczam z piwem w ręku z gór do cywilizacji i mijam dziwnych człowieków, którzy dopiero wchodzą pod górkę...

Edytowane przez Q'bot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też z tej trzeciej ?

Cytat

Choć nasze górskie targety nieco się rozmijają.

No tak trochę, bo u mnie to zdjęcia są jednak tylko przy okazji, a szczyty i film priorytetowe, ale moje filmy (i zdjęcia w sumie też) polegają (głównie, choć nie tylko) na filmowaniu ludzi w górach. Po ciemku nie chodzę (tzn planowo było tylko raz - start na Rysy, a tak to sie zdarza, że nie zdążę zejść w porę).

Ogólnie inna bajka ?

Edytowane przez Gieferg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...