Jump to content

Recommended Posts

Siemanko ?

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat liofilizatów. Produkty której firmy najczęściej wybieracie? Polecacie jakieś konkretne dania? I czy pod względem "sytości" z powodzeniem zastępują taki normalny posiłek?

Ja mogę się wypowiedzieć jedynie odnośnie ostatniej części pytania - odpowiedź brzmi 'nie' ?

Albo ja jestem ponadprzeciętnie gruby i mój żołądek mieści więcej aniżeli liofilizowana norma przewiduje...

• Thanks 1

@Luk_ ja mam bardzo dobre doświadczenia  z Lyofood. Raczej "obiadowo" wybierałam i w sumie wszystko  bylo bardzo ok. Mieliśmy na dwie osoby małe  porcje  i spokojnie się najadaliśmy. Trochę sie bałam, że po kilku godzinach w termosie będzie z tego jedna papka, ale ku mojej radości skład był widoczny. Co ważne smakowo potrawy się od siebie różniły.  A... i kupowałam na Militaria.pl, bo tam była najlepsza cena. 

• Thanks 1

Smakowo jest znośnie - głównie przeszkadza konsystencja i nijaka struktura tego co jesz... No, chyba, że taka jest postać naturalna danej potrawy, np. zupa, wtedy nie przeszkadza...

A co do 'obfitości' dania, porównuję to do np. gotowej puszki 

p-m-e-a-l-grochowka-zolnierska-830g.jpg

która to zupełności wystarcza na obiad/kolację - zarówno objętościowo, jak i kalorycznie ? Liofilizat to gdzieś połowa tego, więc szału nie ma w czterokrotnie wyższej cenie.

• Like ! 2

@Luk_ domowe jedzenie to nie jest, wiadomo, ale smakuje nieźle. Zupa pomidorowo-paprykowa byla bardzo ok, kurczak z ryżem podobnie. I chyba meksykańskie też jedliśmy -  bez bólu. Nie zrobiła sie z tego bezkształtna masa. Deserów i owsianek nie próbowałam , by są absurdalnie drogie. 

Jedyny problem, jak sie pojawiał po kilku obiadkach, to zapach uszczelki w termosie. Byla bardzo obiadkowa ?

• Like ! 1
  • Haha 1
4 godziny temu, Q'bot napisał:

Liofilizat to gdzieś połowa tego, więc szału nie ma w czterokrotnie wyższej cenie.

Ale 8 krotnie niższa waga, bo z reguły liof waży ok. 100g ? a np. biorąc żarcie na 3 dni to już się robi spora różnica ?

dzięki @Q'botza opinie ?

@jaaga76taaak, widziałem, śniadania czy owsianki po 15-18 zł... Drożej niż w restauracjach.

Z zapachem uszczelki by nie było problemu bo raczej bym od razu wlewał wrzątek do opakowania ? Termos obiadowy super opcja, ale niestety swoje waży ? i miejsca też trochę zajmuje ?

Edited by Luk_
  • Like ! 1

próbowałem różnych, jedyne zjadliwe to suszone płatki mięsa wołowego.

ostatnio po 16 godzinach akcji na Kazbegu strasznie wygłodzeni zalaliśmy wrzątkiem liofa z podobno kartoflanką, zjedliśmy po 2 łyżki i głód przeminął, jedynie był problem gdzie toto można wyrzucić

• Thanks 1

Dzięki @J@n

Słyszałem że ta suszona wołowina jest fajną i energetyczną przekąską, ale chyba nie widziałem jej w żadnym z marketów. Ale poszukam dokładniej, może znajdę, fajny pomysł na jedzenie w góry ?

Jerky Beef to nawet w auchanie sprzedają ?

Ale ma to średnią konsystencję - w senie, gdy lubisz coś przeżuwać, to ok, ale jak spróbujesz to pogryźć na szybkensa np. latem, gdy masz zaschnięte w ustach to padniesz ?

• Like ! 1