Skocz do zawartości

Skurcze mięśni po wysiłku


sunix

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem ! ?

Pytanie do doświadczonych górołazów. Po górach chodzę mniej lub bardziej intensywnie od kilku lat. Wydaje mi się, że jakąś tam kondycję udało mi się wypracować gdzie np. 30km w jeden dzień i 1,5km przewyższeń z ciężkim plecakiem jest w zasięgu moich możliwości.  Również po pracy staram się aktywnie spędzać czas. 

Byłem ostatnio na Przełęczy pod Chłopkiem z Palenicy, całą trasę zrobiłem w 10h. Po powrocie do domu doznałem kilku mocniejszych skurczy mięśni co odczuwałem przez kolejne kilka dni. 

Pierwszy raz przydarzyła mi się taka sytuacja,  nigdy wcześniej do tej pory nie miałem tak mocnych skurczy. Pytanie co może być tego przyczyną ? Brak magnezu ? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sunix napisał:

Dzięki za odpowiedź, zainwestuję w magnez a jeżeli chodzi o izotonik to przyznaję, że na tą konkretną wyprawę zapomniałem zapakować do plecaka bidon z płynem.  ? zwłaszcza że w górach zawitała a kolejna wędrówka za kilka dni.  

Jeśli chcesz suplementować magnez to wybierz naturalny związek magnezu bo tylko taki dobrze się wchłania i jest łatwo przyswajalny. Wiem coś o tym bo przez trzy lata miałam problem z niedoborami magnezu a przez to problemy z sercem. Dopiero dobry kardiolog dobrał mi odpowiedni suplement i odpowiednią dawkę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnianie elektrolitów w trakcie i po wyprawie uważam za podstawę ? w plecaku gorzka czekolada, sok pomidorowy woda z dodatkiem soli:) magnez świetnie wchłania się przez skórę przewód pokarmowy ma ograniczoną wchłanialność ,a więc kąpiele w soli magnezowej czy moczenie stóp w takim roztworze bardzo pomagają;)

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...