Skocz do zawartości

GÓRY INNE NIŻ NASZE - TEIDE - WSCHÓD SŁOŃCA


Anna M.

Rekomendowane odpowiedzi

Pico del Teide – szczyt wulkaniczny, stratowulkan, położony na Wyspach Kanaryjskich na Teneryfie (3718 m n.p.m.), w Parku Narodowym Teide.  Jest najwyższym szczytem Hiszpanii i najwyższym szczytem na jakiejkolwiek wyspie atlantyckiej. Jest to wulkan czynny,  a przez całą długość jego zbocza ciągną się zastygłe strumienie formacji skalnych, lawy bazaltowej, pumeksowej i obsydianowej.  

Moim marzeniem było zobaczenie wschodu słońca na Pico del Teide. Od trzeciego dnia pobytu na Teneryfie widzialność na wyspie pogorszyła się i miałam obawy, czy cokolwiek z Teide będzie widać. Wschód słońca był piękny, ale niestety nie było widać sąsiadujących wysp.
Nocowałam w schronisku Refugio de Altavista, zbudowanym w 1892 roku. Stąd według czasu mapowego jest ok. dwóch godzin na Teide. Ja oczywiście szłam godzinę dłużej, ale specjalnie wyszłam o 4 rano ze schroniska, żeby zdążyć na świt. Zdążyłam, czekałam i czekałam i bardzo zmarzłam. Ale, co tu dużo mówić, było warto. Widok niesamowity, zdjęcia nie oddają rzeczywistości
 :)

1-DSC06059.JPG

2-DSC06082.JPG

3-DSC06095.JPG

4-DSC06134.JPG

5-DSC06164.JPG

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widoki są super z góry, zazdroszczę wschodu!

Wyspa faktycznie potrafi namieszać z pogoda. Niby słonce, piękna pogoda, ale przejrzystość słaba, co dobrze widać z góry. (Zdjęcie)

Dla tych co nie maja czasu na wejście na górę, zostawiam poniżej pare informacji, może będą dla kogoś przydatne. 

 

 

027E573B-FF50-49B3-A8C6-F4634F822B7B.jpeg

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...