Skocz do zawartości

Kozi Wierch.


a chodźże na pole

Rekomendowane odpowiedzi

Taka oto trasa. 

https://mapa-turystyczna.pl/route/mcy3

z Palenicy idziemy do D5S, a dalej na Kozi Wierch. Miał być powrót, ale spontanicznie ruszyliśmy na Buczynową Strażnice i tam w dół Żlebem Kulczyńskiego, fantastyczny szlak jak chce się poczuć dreszczyk emocji. Potem już Kozia dolinka, murowaniec i Kuźnice.  

Minus tej spontaniczności to to, że trzeba po auto wracać na Palenicę  

Trasa na 10 godzin, wiec wyjść trzeba zdecydowanie rano. 

A tu krótka relacja: 

 

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlak bardzo fajny,  widoki również (przy słonecznej pogodzie),  ale nadal są osoby,  które przed szczytem na Kozi (w miejscu tej większej ściany,  którą trzeba przejść niejako w poprzek) zwracają.  Z jednej strony to dobrze -  jeżeli nie czują się pewnie lepiej zawrócić niż dostać ataku paniki na opisanej skale,  z drugiej to przykre,  iść taki kawał drogi,  żeby ostatecznie nie spojrzeć na góry ze szczytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przede mną szedł ostatnio chłopak z lękiem wysokości,  trzesące nogi bylo widać z daleka,  ale wszedł! (Co prawda nie wiem czy bezpiecznie zszedł...)  Myślę,  że dla takich osób to największa satysfakcja.  I to prawda,  dużo siedzi w głowie,  a gdy już się pokona "przeszkodę"  to wydaję się taka banalna.  Gdy pierwszy raz miałam styczność z łańcuchami też chciałam zawrócić,  teraz przestały robić na mnie wrażenie :) Może gdyby na tym jednym odcinku też jeden zainstalowali byłoby łatwiej dla osób,  które chcą zawrócić tylko przez tę jedną ścianę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ann napisał:

I to prawda,  dużo siedzi w głowie,  a gdy już się pokona "przeszkodę"  to wydaję się taka banalna. 

Dokładnie, ja tak miałem w ostatni czwartek na Zawracie, w myślach pytałem siebie "co ja tu robię", "trzeba było wybrać szachy jako hobby" ? wszystko kwestia wprawy.

Może faktycznie w tym jednym miejscu, dla nas całkiem łatwym, przydałoby się zamieścić łańcuch, skoro mówisz, że widziałaś, że ludzie mieli problemy. Też tego doświadczyłem, w rozmowie ze znajomymi też wyszedł podobny problem. Gdzie się takie rzeczy zgłasza? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, a chodźże na pole napisał:

@Ann, @staroń o który wam odcinek chodzi ? Już na czarno czerwonym szlaku przed wierzchołkiem? Czy pod koniec samego czarnego ? 

Zdjęcie ukradzione ze strony http://podszczytem.pl/na-kozi-wierch-z-doliny-pieciu-stawow-polskich/  bo sama nie zrobiłam 1220180617_091821.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, a chodźże na pole napisał:

O to chodzi ? ? 

5D6F8CC4-453A-460E-A6E5-FF0A1D49791F.jpeg

Właśnie o to!  Tylko chyba na nasze życzenie łańcucha tam nie zrobią,  a szkoda ?

Jak się patrzy na zdjęcia to i tak mrozi krew w żyłach,  chyba wygląda na zdjęciu gorzej niż w rzeczywistości 

?

Edytowane przez Ann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2019 o 18:57, a chodźże na pole napisał:

Taka oto trasa. 

https://mapa-turystyczna.pl/route/mcy3

z Palenicy idziemy do D5S, a dalej na Kozi Wierch. Miał być powrót, ale spontanicznie ruszyliśmy na Buczynową Strażnice i tam w dół Żlebem Kulczyńskiego, fantastyczny szlak jak chce się poczuć dreszczyk emocji. Potem już Kozia dolinka, murowaniec i Kuźnice.  

Minus tej spontaniczności to to, że trzeba po auto wracać na Palenicę  

Trasa na 10 godzin, wiec wyjść trzeba zdecydowanie rano. 

A tu krótka relacja: 

 

bardzo zacna relacja!! A jak graficznie zrobić odzwierciedlenie przebytej drogi, tak jak jest na początku filmu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...