Skocz do zawartości

Za małe buty.


Malin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Niestety kupiłem za małe buty. Poczułem to po kilku dniach chodzenia. Zwłaszcza przy schodzeniu w dół. Stąd pytanie. Czy takie buty da radę jakoś rozciągnąć? Próbował ktoś? Myślałem o tym aby zanieść do szewca może on coś wymyśli, ale obawiam się, że przy butach trekingowych może być problem. Macie jakiś pomysł? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć zamoczenie wodą skarpetek i chodzenie w tych butach (i mokrych skarpetkach) przez kilka godzin może pomóc je rozciągnąć, aczkolwiek nigdy nie próbowałam tej metody. Wydaje się, że szewc też powinien mieć jakieś swoje tajemne metody ?

Swoją drogą jeśli chodzi o zakup butów trekkingowych to polecam branie rozmiaru o 1 większego niż nasza stopa. Jednak podczas schodzenia zawsze stopa się przesuwa do przodu i but, nawet jeśli jest w dobrym rozmiarze, to lubi wtedy uciskać palce ?

Edytowane przez Lavinka
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, ja bym nie ryzykowała szewca, żeby nie zniszczyć porządnego obuwia. Są chemiczne mocne środki rozbijające buty ale nie sądzę, żeby w takich "buciorach" to podziałało. Jeszcze, jeśli masz gumowe wzmocnienie dookoła buta czy coś w tyym stylu to już w ogóle, nie ma na co liczyć... Poza tym takie środki to mocna chemia, nie ryzykowałabym zniszczenia materiału, membrany itd..

My z chłopakiem niestety w czerwcu mieliśmy tą samą historię, co Ty. Po dwóch dniach w Tatrach okazało się, że buty za ciasne. Na zejściach dramat - bo wtedy właśnie to wychodzi.. Generalnie nie dasz rady ich rozchodzić ani rozciągnąć. Trzeba się z tym boleśnie pogodzić i zacząć rozglądać się na nowymi, odpowiednio większymi w zależności od rodzaju obuwia (czy letnie czy zimowe).

My nasze buty wystawiliśmy na grupach fejsbukowych różnorakich oraz na olx, za cenę odpowiednio mniejszą niż były zakupione, chociaż wyglądają praktycznie na nieużywane..  Tymczasem cieszymy się już kolejnymi, na szczęście dobrze dobranymi niskimi trekkingami ?  Powodzenia życzę ! I Tobie, i nam ! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2019 o 20:07, Malin napisał:

. Czy takie buty da radę jakoś rozciągnąć? Próbował ktoś? Myślałem o tym aby zanieść do szewca może on coś wymyśli, ale obawiam ?

Udało się coś zrobić z butami? Jeśli nie to spróbuj jednak zanieść do szewca takiego starej daty. Gdy but jest że skóry lub kombinacji skóra-materiał, to za pomocą prawidel, bez środków  chemicznych sobie poradzi, szczególnie jeśli bardziej zależy Ci na poszerzeniu czubkow niż na rozciagnieciu na długość.  Zazwyczaj poszerzenie wystarcza bo noga trochę puchnie podczas marszu i dlatego buty pod koniec wędrówki uwieraja.  Koszt takiej operacji jest niewielki, a zawsze warto  sprobowac nawet jeśli but będzie się tylko nadawał do niedzielnego spaceru po lesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej oddałem buty do szewca. Rozciągnął je na gorąco i myślę, że kilka mm poszły na długość. Powiedział, że za kilka miesięcy za te pieniądze, które już zapłaciłem (30 zł) zrobi jeszcze raz to samo. Co do sprzedaży to za buty dałem 730 zł. Próbowałem sprzedać przez miesiąc, a cena na samym końcu była już 350 zł i nikt nie chciał. Powalcze jeszcze z nimi bo do komfortu brakuje kilku mm. Jeśli dalej będą za małe, a komfort chodzenia będzie mi nieodpowiadał to wtedy kupię następne. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To są złożone konstrukcje wielomateriałowe i tego nie rozciągniesz. 

2. Wilgoć / para wodna stosowana jest do rozciągania tylko materiałów naturalnych, na syntetyki nie działa w tej sposób. 

3. Jedyny sposób na rozwiązanie problemu to sprzedać ze stratą i kupić odpowiedni rozmiar. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...