Skocz do zawartości

Parkowanie za darmo - niezbędnik


Olekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Są jakieś tricki, żeby parkować rano za darmo, jeśli chcemy iść w Tatry "środkowe" (Kasprowy, Orla Perć itd.) i "wschodnie" (Rysy, M. Oko itd.)?

Ja wiem, źe da się parkowac za darmo na Swiej Polanie na przedostatnim parkingu, jeśli przyjedziemy przed 7:30 (później nie wiem) i zostaniemy w górach dostatecznie długo (na pewno do 17tej, wcześniej nie wiem), ale o tej porze już budka TPN działa.

Edytowane przez Olekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję  pobocza w okolicy Wierch Porońca ,może się uda i będzie za friko a jeśli nie to ściągną na parking i wyjdzie z 500+. Ahhh! ten smak ryzyka.

A tak na poważnie to zaparkuj przy PKP w Nowym Targu , pociągi jeżdżą co godzinę, od dworca w Zakopcu jedź busem i jesteś spokojny.

Edytowane przez barbie609
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejjj.... no ludzie...  naprawdę szkoda Wam 20-30 złotych na parking za cały dzień...? Ogarnijcie się - parkingi to porządek i podatki dla gminy, kasa dla TPN.

Większość na nas jadąc do centrum miasta jest zmuszona zapłacić za parking. W moim mieście to 7 zł...za godzinę!!!

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zośka wychodzę z założenia, że jak kogoś stać na auto, to go  powinno być stać na parkingi.  A jak student biedny to zawsze może podjechać  busem...  

@Luk_ jasne stanę za parkingiem płatnym, ale  o ile będzie tam legalne miejsce... zwykle nie ma. Za darmo oznacza na dziko. 

Kiedy do nas dotrze, że za darmo umarło...?

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luk_Jak pierwszy bus dojeżdża na Palenicę to ja już mijam Morskie Oko albo jem śniadanie w Piątce więc niestety nie korzystam z busów.  Zostawiam auto na parkingu płacę za bilet i wchodzę chociaż to że zapłaciłam za parking wcale nie musi oznaczać że moim autem wrócę?. A to dlatego że parkingi TPN to parkingi płatne NESTRZEŻONE. 

Edytowane przez Zośka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się chce iść trochę więcej kilometrów do MOKa to niech parkuje na Łysej po słowackiej stronie. Z samego rana nie zawsze ktoś jest a jak się wraca późno(a więc zawsze w moim przypadku) to nikogo już nie ma. ? W Javorinie też się uda zaparkować za darmo ale trzeba być wcześnie. W Słowackich Tatrach Zachodnich jest dużo darmowych parkingów(bo i tereny dzikie).

Ale generalnie to wolę zapłacić i mam samochód w dobrym(cywilizowanym) miejscu. ?

Z polskich parkingów staram się w ogóle nie korzystać(no chyba że mus).

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... oszczędność jest  cnotą, ale jest pewne ale. Oczywiście  można domniemywać iż forumowicze zawsze parkują zgodnie z przepisami PoRD  tym niemniej uprzedzić należy , że w pewnych przypadkach Policja może nam pojazd wyholować , nie wiem jakie są obecne stawki w powiecie tatrzańskim ale z ubytkiem jakiś  pięciu stów należy się liczyć. Kolejną sprawą jest bezpieczeństwo pozostawionego pojazdu , parking oczywiście   jest płatny a nie strzeżony tym niemniej kręcący się parkingowy naprawdę zniechęca ewentualnego  włamywacza tym bardziej że dookoła pełno łatwiejszych obiektów. Kolejną sprawą jest bezpieczeństwo pojazdu od zdarzenia drogowego , czyli wszelkiego rodzaju obcierek , najechań , urwanych lusterek  ryzyko dla pojazdu stojącego przy pasie ruchu , na poboczu jest znacząco wyższe niż dla pojazdu na parkingu. Z moich obserwacji wynika , że większość parkingowych aktywnie uczestniczy w procesie parkowania i opuszczania parkingu znacznie ułatwiając manewry. Osobiście nie mam oporów przed parkowaniem na płatnych parkingach , oczywiście wolę zapłacić 15zeta niż 30 ale w większości miejsc typu Mała Łąka ,Kościeliska można taki tańszy parking znaleźć. A jestem dużo spokojniejszy niż kiedy  stoję gdzieś w krzakach.

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż , nie wiem jaki masz samochód ale trasa z centrum Zakopanego do Parkingu na Palenicy tam i z powrotem to ok 45 km , także dorzuć sobie cenę paliwa wg realnego spalania plus 10% tej kwoty tzw amortyzacji samochodu i dopiero to będzie realny koszt dojazdu, Mnie tam do korzystania z busa o ile wpadł bym na debilny pomysł żeby się tam pojawić w sezonie najbardziej zachęcił by fakt braku miejsc parkingowych plus nerwy które stracę przebijając się  przez stada debili parkujących na zakazach.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, barbie609 napisał:

Mnie tam do korzystania z busa o ile wpadł bym na debilny pomysł żeby się tam pojawić w sezonie 

Fajnie że masz możliwość pojawienia się tam po za sezonem, ale niestety wiele osób w tym ja może tylko w wakacje. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikemayday napisał:

Moim zdaniem ceny powinny być tak zorganizowane, żeby skłaniać ludzi do korzystania z busów. Tymczasem - parking na Palenicy - 35zł, transport busem w dwie osoby - 40zł...

Nie jest tanio ale jeśli chcę startować z jednego miejsca a schodzić w innym to jest to chyba najlepsza opcja (wybór busa).

Zdaję sobie sprawę że parkingi nie należą do najtańszych ale zakładając że jedziecie w dwie lub trzy osoby koszty się rozkładają.Na pewno jest to bezpieczniejsza opcja niż pozostawienie samochodu gdzieś na poboczu ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barbie609 napisał:

 plus nerwy które stracę przebijając się  przez stada debili parkujących na zakazach.

No właśnie...a na Słowacji nie ma tego problemu. A już super genialnym pomysłem jest ogromny, bezpłatny parking w Tatrzańskiej Łomnicy. Parkujesz, schodzisz do električki i dojeżdżasz pod prawie każdy szlak. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Amar napisał:

Fajnie że masz możliwość pojawienia się tam po za sezonem, ale niestety wiele osób w tym ja może tylko w wakacje. 

Dokładnie. To po pierwsze. 

A po drugie - pogoda(taka jaką potrzebuję a więc z suchą skałą) jest tylko w sierpniu i na początku września a więc pełnia sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, barbie609 napisał:

@peter1 w takim razie polecam opcję busa a jeśli Cię denerwuje sam fakt dojazdu do Zakopanego to opcja Z Nowym Targiem i pociągiem jest myślę niezłym wyjściem.

Spoko, dzięki! Mnie nic nie denerwuje, ja się przyzwyczaiłem. ?

Ja chodzę głównie po Słowacji od lat a tam bez samochodu nie istniejesz więc nie ma takiej opcji abym zostawił samochód i używał busów etc.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peter1 napisał:

Ja chodzę głównie po Słowacji od lat a tam bez samochodu nie istniejesz więc nie ma takiej opcji abym zostawił samochód i używał busów etc.

Ja czasem zostawiam auto i jadę elektičką ale to opcja dla cierpliwych bo jedzie strasznie wolno. No i jeszcze może dla tych którzy lubią szczyt uczcić piwkiem, na pewno wyparuje zanim kolejka dojedzie ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peter1 napisał:

 

Ja chodzę głównie po Słowacji od lat a tam bez samochodu nie istniejesz więc nie ma takiej opcji abym zostawił samochód i używał busów etc.

W Zachodnich to na pewno ? Wysokie da się ogarnąć elektriczką, zwłaszcza, że pierwsza jest coś koło 5 rano, a ostatnia po 22.(żeby busy w PL tak jeździły)

No i mi nie przeszkadza, że wolno jedzie ?

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, peter1 napisał:

Ja chodzę głównie po Słowacji od lat a tam bez samochodu nie istniejesz

A co się zmienło na Słowacji w ostatnich latach ?

Przez dobre  30 lat chodziłem po słowackich górach, przeszedłem całe Tatry Wysokie, Bielskie, Zachodnie, Niżne, Słowacki Raj, Pasmo Choczańskie, Małą i Weilką Fatre i nigdy nie używałem samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, J@n napisał:

A co się zmienło na Słowacji w ostatnich latach ?

Przez dobre  30 lat chodziłem po słowackich górach, przeszedłem całe Tatry Wysokie, Bielskie, Zachodnie, Niżne, Słowacki Raj, Pasmo Choczańskie, Małą i Weilką Fatre i nigdy nie używałem samochodu.

O to chodzi że właśnie nic się nie zmieniło. Transport publiczny praktycznie nie istnieje.

Gratuluję! Jeśli to nie był dla Ciebie problem to jest to godne podziwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2021 o 17:33, Zośka napisał:

Ja czasem zostawiam auto i jadę elektičką ale to opcja dla cierpliwych bo jedzie strasznie wolno

 

Dnia 31.05.2021 o 18:58, Fibi napisał:

No i mi nie przeszkadza, że wolno jedzie ?

@Fibi gdzieś czytałem na forum, że @Zośka lubi wyścigi Formuly 1 tak, że wiesz....?

Ale faktycznie Elektricka demonem prędkości nie jest, głównie chyba dlatego, że te stacje są co km lub dwa i zanim się rozpędzi to już musi hamować ?

Btw. @Zośka jak obstawiasz Ver da radę powalczyć do końca sezonu czy stary szczwany lis Ham odjedzie w pewnym momencie i będzie po sprawie ?? 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...