Skocz do zawartości

Kużnice -Kasprowy wierch -Hala Gąsienicowa


Tatromaniak84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ktoś był ostatnio lub wybiera się jutro na Kasprowy z Kuźnic lub przez Hale Gąsienicową? Dużo jest jeszcze śniegu? Da rade przejść w raczkach? Są jakieś miejsca zagrożone lawinowo na tej trasie w obecnych warunkach ? Na Hali Gąsienicowej byłem wyżej nie więc nieznam szlaku .Którędy najlepiej na Kasprowy z kuźnic i powrót przez Hale Gąsienicową czy odwrotnie?    Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, jaaga76 napisał:

@Andziazdjęcie super ☺. Jakim cudem masz taka pogodę? Co zaglądam na kamerki TOPR to widzę ... niezmiennie  deszcz...?

Ponoć mam farta do pogody w górach ☺

A zupełnie serio to  fakt prawie zawsze kiedy jadę mam warunki idealne.Czasem zdarza się że "poluję" na okienko pogodowe i tak jak na ostatnim wypadzie przypłacam to 40h brakiem snu ? 

  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Luk_ napisał:

40h? I jak się wtedy czułaś? Zawsze mnie interesują takie hardcorowe wyzwania ? Ja po jakiś 36-38h czułem się jak pijany ?

Dokładnie jak opisałeś ,jak pijana?

W zasadzie najgorsze było ostatnie 40km kiedy zapadł zmierzch.Nie przepadam za nocną jazdą samochodem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozczaruję Cię,ani ostre ani jakoś mega ambitne i zdarzyło się tylko kilka razy.

 

Po takich "wyrypach " (wyrypy to raczej ze względu na brak snu niż trudność trasy) bywam oszczędna w alkoholizacji.Łyk piwa i śpię jak noworodek przy matczynej piersi??

 

Edytowane przez Andzia
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaaga76 jeździmy z Tarnowa.Jeśli jesteś ulokowana gdzieś po trasie chętnie Cię zabiorę z nami?

Jeśli chodzi o opowieści to obawiam się @Luk_ że nie mam tak lekkiego pióra jak @szesc_kolorow.

Ale nie mówię nie,może kiedyś coś sklecę ?

Z zabawych sytuacji przynajmniej dla mnie było wyciągnięcie mojej mamuśki na Przehybę.

Całą drogę wmawiałam jej że już blisko,już niedaleko,tuż tuż .Ogólnie kobiecina wierzyła że idzie 3km ( w obie strony).W pewnym momencie słyszę konwersację mamuśki i innej Pani spotkaniej na szlaku.

"Nie mam już siły,nie wie Pani daleko jeszcze ? Córka za każdym razem odpowiad że tylko  kilometr.

Pani odpowiada. Hmmm no właśnie mi od godziny też mówią że tylko kilometr. ?

Tym oto sposobem wydało się że obie "starsze panie "zostały oszukanena kilka kilometrów. Widoki za to im wynagrodziły trudy wycieczki20210131_130019.thumb.jpg.0306c749755ff14fa243c6f53cac55c4.jpg

20210131_124927.jpg

  • Lubię to ! 5
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Andzia napisał:

 

Jeśli chodzi o opowieści to obawiam się @Luk_ że nie mam tak lekkiego pióra jak @szesc_kolorow.

Bez przesady hahaha, liczy się wycieczka, a zdjęcia zachęcają, żeby o niej posłuchać. Zimowy klimat jest piękny ❄️ 

 

11 godzin temu, Andzia napisał:

"Nie mam już siły,nie wie Pani daleko jeszcze ? Córka za każdym razem odpowiad że tylko  kilometr.

Podczas mojej pierwszej wycieczki w Tatry ze znajomymi mówili mi: "To już ostatnie podejście" i "Jeszcze 10 minut". Te 10 minut trwało chyba godzinę albo i ponad. 

  • Lubię to ! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Luk_ napisał:

A takie kłamstewka jak opisałaś są w pełni uzasadnione ? Sam czasem muszę trochę kłamać ? tylko najgorzej jak muszę oszukać sam siebie że to już blisko, ale da radę to zrobić ?

Jesteś z Tarnowa... Zazdro bliskości gór

Okłamuję samą siebie praktycznie przy większości wycieczek ,dzięki temu gdzieś tam udaje mi się wpełznąć?

Owszem mamy blisko i nie mogę narzekać. Jeśli nie Tatry to i Beskidy są blisko,do Babiej też znośna odległość.

Podziwiam ludzi ludzi którzy jadą kilkaset kilometrów  na dzień lub dwa.

Moje 200 przy tym to pikuś?

Edytowane przez Andzia
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany Julek zawaliliście mi całą skrzynkę pocztową bo ustawiłem sobie powiadomienia a szanowni górołaziki urządzili sobie ploteczki w moim temacie ??

Wracając do tematu wyjazd przesunięty o tydzień ze względu na całkowite zachmurzenie a lubię się w nowym terenie zapomnieć w widokach ? 

Andzia dzięki za odpowiedź. 

Czy trasa o którą pytałem lepiej robić przez myślenickie turnie czy nimi wracać ? Którędy bardziej widokowo a którędy większa wyrypa ?  

Tak na przyszłość aby nie zaśmiecać forum czy robiąc taką trase w obie strony to w zimie to w których miejscach są największe lub najczęstsze zagrożenia lawinowe ?

 Z góry dzieki za wyczerpującą odpowiedź.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szesc_kolorow napisał:

Podczas mojej pierwszej wycieczki w Tatry ze znajomymi mówili mi: "To już ostatnie podejście" i "Jeszcze 10 minut". Te 10 minut trwało chyba godzinę albo i ponad.

Hahaha @szesc_kolorow to dobrze, że tylko godzinę. ? 

Trzeba jakoś motywować początkującego górołaza bo jakby Ci od razu powiedzieli ile to dreptania to w ogóle byś nie poszedł ? 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Krzysiek Zd napisał:

 

Trzeba jakoś motywować początkującego górołaza bo jakby Ci od razu powiedzieli ile to dreptania to w ogóle byś nie poszedł ? 

Najlepszym motywatorem gdy drugi raz w życiu postanowiłam pójść w góry okazał się mój mąż. 

Całą drogę do  Czarnego Stawu pod Rysami powtarzał mi że nie dam rady i nie ma sensu żebym się tam pchała?

 

Edytowane przez Andzia
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Fibi napisał:

@Tatromaniak84 Ja wolę wchodzić przez Myślenickie Turnie(bardziej stromo), a schodzić do Gąsienicowej (lajcik i widoki lepsze). Zimą zagrożenie lawinowe może wystąpić powyżej Myślenickich Turni, żółty szlak na Halę raczej lawinowo bezpieczniejszy.

Dzięki za info po części mnie przekonałeś wchodzić przez Myślenickie Turnie a jak daleko można się posunąć w obecnych warunkach z raczkami do Świnickiej Przełęczy da radę ?  i zejście czarnym na Halę czy lepiej wrócić do Liliowe i na dół zielonym na Halę czy powrót na Suchą przełęcz i na dół żółtym na Halę .Który w obecnych warunkach szlak najłatwiejszy na dół na Halę żółty zielony czy czarny ?  Wstępnie się zorientowałem że z kasprowego na Liliowe łatwo dostępny teren ale dalej już brak mi info odnośnie przejścia pośredniej i skrajnej Turni a patrząc na mapę schodząc czarnym są jakieś niebezpieczne odcinki co w obecnych warunkach może być różnie a narazie w "zimie "takie miejsca staram się omijać? Ktoś był pokonywał te odcinki w warunkach z zalegającym śniegiem? Z góry dzięki  za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy w boże ciało wybrać się na trasę Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Świnica ( ale bez wejścia na szczyt, tylko przejście obok) - Kasprowy Wierch - Kuźnice. Czy jest to dobra trasa dla mało zaawansowanych ? Chodzimy bardzo rekreacyjnie po górach i nie uderzamy na trasy bardzo wymagające, stąd moje pytanie. Czy raki są przy aktualnych warunkach konieczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maja2 napisał:

Planujemy w boże ciało wybrać się na trasę Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Świnica ( ale bez wejścia na szczyt, tylko przejście obok) - Kasprowy Wierch - Kuźnice. Czy jest to dobra trasa dla mało zaawansowanych ? Chodzimy bardzo rekreacyjnie po górach i nie uderzamy na trasy bardzo wymagające, stąd moje pytanie. Czy raki są przy aktualnych warunkach konieczne ?

Też się tam wybieramy w ten weekend, planowaliśmy wjechać na Kasprowy i zejść sobie spacerkiem przez Liliowe do doliny gąsienicowej. Ale przez ten śnieg rozważam zejście przez Kopę Kondracką do doliny strążyskiej. Jak myślicie, która trasa w obecnych warunkach jest mniej wymagająca? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Magda87 napisał:

Też się tam wybieramy w ten weekend, planowaliśmy wjechać na Kasprowy i zejść sobie spacerkiem przez Liliowe do doliny gąsienicowej. Ale przez ten śnieg rozważam zejście przez Kopę Kondracką do doliny strążyskiej. Jak myślicie, która trasa w obecnych warunkach jest mniej wymagająca? ?

lepiej będzie w przeciwnym kierunku - podejść na Kasprowy i zjechać kolejką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...