Skocz do zawartości

Szlaki oraz schroniska


Michał1987

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Q'bot napisał:

Noo.. by uniknąć przesiadek... Ale i tak będzie trudno, przecież koleją od nas dotrę do Žiliny, gdzie mógłbym się przesiąść na Liptovský Hrádok i co dalej? Jak tu się zmieścić w 8 godzinach?

Warszawa 05:35 pociąg do Pragi, przesiadka w Bohuminie i Czeskim Cieszynie, Pociąg do Koszyc i o 13:20 wsiadasz w Strba do zębatki i o 13:35 jesteś w Plesie

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jadąc od siebie mógłbym to zoptymalizować jadąc do Cieszyna i tam się przesiąść z KŚ na ČD... Choć godziny odjazdów nie zachwycają ?

BTW. Skoro już ogarnąłeś pociągi, to może masz jakiś sposób na dotarcie w Zachodnie? Niby jeździ SAD przez Zuberec i okolice, ale ostatnio i tak jechałem tam rowerem, który nieco komplikuje wyjścia piesze w Tatry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J@n napisał:

Warszawa 05:35 pociąg do Pragi, przesiadka w Bohuminie i Czeskim Cieszynie, Pociąg do Koszyc i o 13:20 wsiadasz w Strba do zębatki i o 13:35 jesteś w Plesie

"– Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę.
– No, ubierasz się pan.
– W płaszcz – jak pada. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu?
– Fakt!
– Do PKS mam pięć kilometry. O czwartej za piętnaście jest PKS.
– I zdanżasz pan?
– Nie, ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni. To jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa. Mleko, widź pan, ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie zsiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w elektryczny do stadionu, a potem to już mam z górki, bo tak… w 119, przesiadka w 13, przesiadka w 345 i jestem w domu, to znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma! To jeszcze mam kwadrans. To sobie obiad jem w bufecie, to po fajrancie już nie muszę zostawać, żeby jeść, tylko prosto do domu. I góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się. Jem śniadanie i idę spać."
 
? ?
  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2021 o 23:47, Jędrek napisał:

mam bardzo dobre połączenie

Trochę skomplikowane, ja też środkami komunikacji ogólnodostęone potrzebował bym około 2 godzin a rowerem 55 minut.

Koniecznie spróbuj rowerem.

Dojazd do pracy a wyjazd na urlop to dla mnie całkowicie różne sprawy.

Kiedy wychodzę z domu albo prosto z pracy ze spakowanym plecakiem w kierunku dworca kolejowego, autobusowego albo lotniska to już jestem na urlopie i czas zaczyna mieć zupełnie inny wymiar. Muszę jedynie zdążyć na pierwszy pociąg, autobus albo samolot a dalej to już jest przygoda.

 

Dnia 26.06.2021 o 23:02, Q'bot napisał:

to może masz jakiś sposób na dotarcie w Zachodnie?

w Zachodnie to zazwyczaj chodzę przez Grzesia i dolinę Łataną z noclegiem na Zeverówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Luk_ napisał:

Czytałem trochę wczoraj o tym, że było jakiś referat na jakimś forum gospodarczym w 2016 r. Możemy pomyśleć, ale to by musiał ktoś wysoko u góry się w to zaangażować mocno ?

@tatromaniak?? Do 2023 da radę 

Edytowane przez Mateusz Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Luk_ napisał:

czemu 2023?

Rok na logistykę i rok na położenie torów. ? Fajnie by było jakby były regularne busy z Zakopca czy innych miejscowosci kursujące dookoła Tatr. W zeszłym roku flixbus jeździł na Budapeszt, w Smokowcu o 00:50 był. Idealnie, żeby wejść gdzieś wyżej na wschód słońca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zrobić tunel pod Tatrami z wylotem na Słowacji, to byłoby coś ^^
Wsiadamy w Kuźnicach, chwila mroku i lądujemy w Podbanské'm. 

A co do prywatnych autobusów to nie ogarniam jak się może opłacać urządzanie wycieczek np. ze spływem Dunajcem czy na jakieś baseny termalne, a na Słowację się nie opłaca... Kto jadąc w Tatry chce oglądać Pieniny?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Q'bot napisał:

. Kto jadąc w Tatry chce oglądać Pieniny?!

Mnóstwo ludzi.

Tobie się wydaje że ludzie przyjeżdżają do Zakopanego po to żeby "chodzić po Tatrach". Też tak kiedyś myślałem. 

Otóż niekoniecznie. Nawet w swojej rodzinie i wśród znajomych znam naście osób które urlopy spędzają od wielu lat w Zakopanem/Kościelisku/Białce/Murzasichlu, ale w Tatry praktycznie nie chodzą. Ot, raz na jakiś czas wjazd na Kasprowy, spacer do Morskiego Oka czy Kościeliską do schroniska. Ale dochodzą właśnie Pieniny, spływ Dunajcem, skanseny, muzea, aquaparki, zwiedzanie zamków u nas i na Słowacji, Kraków, Wieliczka, wypad na Węgry, do Pragi czy do Wiednia itp. itd. 

Bazą przez tydzień czy dwa jest Zakopane lub ww miejsca. Ale to nie Tatry są celem głównym. Na Tatry to oni sobie popatrzą z daleka i wystarczy. 

I jak widać po tłoku w ww atrakcjach, takich ludzi jest naprawdę niemało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Chciałbym wrócić do tematu noclegów w schroniskach bez rezerwacji.
Czy jest ktoś kto w ostatnim czasie nocował bez rezerwacji z Morskim Oku lub w Dolinie 5 Stawów? Nie jest dla mnie ważne czy po będzie podłoga czy łóżko byle tylko przenocować.
Planujemy z dziewczyną pierwszy raz wybrać się w Tatry i chodzić od schroniska do schroniska, od wielu osób słyszałem, że w większości schronisk jak się schodzi ze szlaku wieczorem, nie powinno być problemu z przenocowaniem, ale wolę się upewnić szczególnie w obecnej sytuacji.
Z góry dzięki za odpowiedź ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...