Skocz do zawartości

Lubię Chochołowską!


vatra

Rekomendowane odpowiedzi

Nie poniosło Was trochę? Nikt nie bronił  i nie starał się  zrozumieć  chamstwa, braku szacunku, niewiedzy graniczącej z ignorancją o miejscu w które  się przychodzi. Na to nie ma zgody  nigdzie. Chodziło  o to, że mimo tego,  że chciałoby się  góry przemierzać  we względnej ciszy, bez oddechu  innych na plecach,to gdy sie nie da- bo nie samymi górami człowiek  żyje- to się chodzi wtedy,  gdy można.  A że wtedy jest  kumulacja ludzi, to już trudno.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś a konkretnie @vatrapoczuł się urażony to przepraszam. Trochę mi się ulało.

@Q'botniestety problemem są człowieki , Twój pomysł dotyczący rozrzedzenia chamstwa niestety nie rozwiązuje problemu. Po prostu bycie aspołecznym chamem jest obecnie trendy. Liczę się tylko ja a reszta niech s........la. Dzieci się nie wychowuje tylko hoduje.Wiesz nawet duża liczba osób znajdująca się na niewielkiej przestrzeni jest w stanie szanować się nawzajem , utrzymywać porządek . Przez kilka lat mieszkałem w 14-stu na bardzo niewielkiej przestrzeni , potrafiliśmy uszanować , że ktoś się uczy ,ktoś śpi , że kolega posprzątał i trzeba uszanować jego pracę. W mojej pracy przez jakiś czas bywałem przełożonym młodych ludzi dopiero rozpoczynających karierę zawodową , wielu z nich nie liczyło się, a raczej usiłowało nie liczyć z nikim i z niczym . Ja! tylko ja! ja jestem najwspanialszy , najcudowniejszy i cały świat ma mi się podporządkować.To to samo co  dzieje się  w dolinkach.  My tego nie zmienimy możemy sobie ponarzekać i własną postawą promować właściwe postawy. Oczywiście w normalnym kraju Straż Parku nie wyrobiła by normy mandatów  a zdecydowana represja mogła by niektóre zachowania ograniczyć.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wjesna oczywiście, że się chodzi kiedy można, ale o ile by było przyjemniej, gdyby ludzie wokół zachowywali się choć przyzwoicie....

 

Tak sobie myślę, że pandemia części z nas dała coś wyjątkowego, bo mogliśmy być w górach niemal sami... i to było piękne ❤

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nieco ostudzić emocje bo na pewno nie rozwiążemy problemu tu i teraz. A problem niewątpliwie jest i na pewno nie może być przyzwolenia na tolerowanie chamstwa, ignorancji oraz braku kultury szczególnie w takich miejscach.

A też skumulowane na niewielkiej przestrzeni chamstwo jest znacznie bardziej uciążliwe i  zauważalne. Często tłum staje się dla nich jakby naturalnym środowiskiem, będąc anonimowi czują się znacznie pewniej. Prawdą też jest, że prawdziwi miłośnicy gór starają się takich tłumów unikać ale wiadomo…. nie zawsze jest to możliwe.

Tyle, że jest to problem społeczny takie postawy nie biorą się z niczego i tu zaczyna się od właściwego wychowania już od dziecka w rodzinie …. ale też często przykład idzie z góry. Ktoś odstał swoje w kolejce, zapłacił za bilet do parku .... to może wszystko ‘bo mu się po prostu zwyczajnie należy’….   

@barbie609nie wiem czy same nakładanie mandatów ograniczyło by takie zachowania (być może w połączeniu w monitoringiem ale to już duża ingerencja w przyrodę czego akurat w takich miejscach jestem przeciwnikiem) ale na pewno jakieś zdecydowane działania, tak. Może limity wstępu do parku….

Ale chyba trochę odbiegamy od tematu wątku wiec mam propozycję, żeby tu zakończyć tę dyskusją a ewentualnie przenieść na osobny wątek tylko temu poświęcony ☺️

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj akurat spontanicznie trafiłem do Chochołowskiej i przy okazji na Grzesia i był to bardzo miły spacer - czyli nie taka zła ta Dolina ? Staram się doceniać każdy szlak, którym idę, w Tatrach niewiele uważam za naprawdę wredne odcinki a Chochołowska na pewno do takowych nie należy. Mogłaby być nieco krótsza, ale kiedy jestem sam, lubię sobie podbiec, w towarzystwie nieciekawe i niewidokowe momenty, przegadam. Dzisiejsze widoki były przepiękne, uwielbiam ten kontrast, wiosna na dole, zima na górze, piękne ? 

 



 

DSC02085.jpg

DSC02101.JPG

DSC02103.JPG

DSC02106.JPG

DSC02109.JPG

DSC02113.JPG

DSC02115.JPG

DSC02120.JPG

DSC02124.JPG

  • Lubię to ! 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krzysiek Zd napisał:

nie wiem czy same nakładanie mandatów ograniczyło by takie zachowania (być może w połączeniu w monitoringiem ale to już duża ingerencja w przyrodę czego akurat w takich miejscach jestem przeciwnikiem) ale na pewno jakieś zdecydowane działania, tak. Może limity wstępu do parku….

już proponowałem w innym wątku

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być pozytywnie to dajemy

Co prawda nie dno Chochołowskiej  ale zejście do niej Ścieżką nad Reglami kwiecień2019r

widok z przełęczy

 

już prawie na dole

 

ten sam widoczek w zimie marzec ubiegłego roku  sam nie wiem który fajniejszy chyba zimowy

 

Edytowane przez barbie609
  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2021 o 21:52, jaaga76 napisał:

Tak sobie myślę, że pandemia części z nas dała coś wyjątkowego, bo mogliśmy być w górach niemal sami... i to było piękne ❤

Części (niewielkiej) i owszem, ale generalnie takich tłumów w Tatrach jak w zeszłym roku, to nigdy nie widziałem. Zarówno u nas, jak i na Słowacji. A byłem w czerwcu, lipcu i wrześniu. 

W tym roku liczę na to że jednak część z tych tłumów wybierze wyjazdy zagraniczne, które rok temu były dość jednak utrudnione, oględnie mówiąc. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaaga76 napisał:

Szukałam piernika, ale było już zamknięte

Pewnie się zmęczyło, cały dzień łokciami  się rozpychało między  chmurami. 

7 godzin temu, Q'bot napisał:

Roztopy w górach mają z reguły to do siebie, iż mało komu chce się w błocie taplać 

Dzieciom się chce, widzę to czasem w Beskidach, Gorcach. Myślę  że to miejscowe  dzieci, gumiaki ma nogach i patyk w ręce to najlepszy  zestaw szczęśliwych dzieci.  

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
4 godziny temu, barbie609 napisał:

@Krzysiek Zddoswiadczyłeś tego samego co @vatraw MOK-u a ja w Kościeliskiej , brak ludziów , przyznasz że to bardzo dziwne przeżycie.

@barbie609 aż tak dobrze (bezludnie) to chyba nie było ? ale prawdą jest, że prawie całą Wyżnią Chochołowską przeszliśmy praktycznie sami i to całkiem fajne przeżycie choć rzeczywiście odrobinę dziwne szczególnie teraz w okresie wakacyjnym ??

  • Lubię to ! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...