Skocz do zawartości

Raki koszykowe czy półautomatyczne


matit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zakupione raki koszykowe. Przymierzam się do buta zimowego. Teraz mam dylemat. Czy kupić coś pod półautomaty i używać do tego koszyki, a później jak zużyją mi się koszyki to dokupić półautomaty czy może kupić coś twardszego pod koszyki?

Może być tak, że but mi się skończy i nie kupię w ogóle półautomatów. Trochę szkoda mi sprzedawać dosyć nowe raki koszykowe.

Zimą Tatry turystycznie. Maksimum to myślę Rysy. Orla Perc to raczej nie, bo nawet latem tam nie byłem i nie czuje się na siłach, ale kto wie co będzie za parę lat ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2021 o 00:05, Luk_ napisał:

Najpierw kup but, później do niego dobierz raki ? Nie każdy rodzaj raków będzie kompatybilny z butem (przedni koszyk może być np. szerszy i Twój wystający czubek buta będzie Ci skracał długość zębów atakujących).

... i do tego dochodzi jeszcze mój przycięty pasek...

W starych butach zostawało mi z 10 cm luzu. Rozmiar 41.

Uwaga! W Zamberlan Guide 41.5 brakuje mi 20 cm paska tak żebym miał z 10 cm nadmiaru. Dramat... 10 cm brakuje do zapięcia paska... Ten but zmusił mnie do zwiększenia rozmiaru raków o 2 czy 3 oczka i zapewne dodatkowo konfiguracja koszyków drastycznie zmniejszyła zapas paska...

No cóż może inny but trzeba wypróbować... albo może da się gdzieś wymienić pasek...

Edytowane przez matit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Luk_ napisał:

Zależy od producenta, ale paski da się dokupić ?

Na długie paski na szkoleniu instruktor mi pokazał patent - wiążesz supeł i wrzucasz go z całą resztą luźnego paska pod zapięcie stuptuta. I w razie czego jakby kiedyś w przyszłości chciało się raki odsprzedać to nie ma możliwości że komuś tego paska zabraknie ?

Fajny patent. Większość poradników zalecała przycinanie pasków co też zrobiłem. W żadnym nie mówili, że cięty pasek należy opalić, dowiedziałem się o tym później :p, ale nie ważne... Jakbym nie zmierzył na starych butach to musiałbym zostawić ogromny luz - 20 cm...

Spróbuje w innych butach, a jak nie pyknie to jak to będzie możliwe i opłacalne to wymienię pasek...

Edytowane przez matit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...