Skocz do zawartości

Poznajmy się!


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Może i ja się przywitam. Ex-historyk, Ex-RPGowiec (nie komputerowy), miłośnik wiedźmina, filmowej i komiksowej fantastyki, muzyki rockowej i filmowej i nieco spóźniony tatroholik. Spóźniony, bo pierwszy raz byłem w Tatrach w wieku 35 lat. Uzależniłem się błyskawicznie. Inne góry też mogą być, ale głównie na wiosenną rozgrzewkę o ile nie są za daleko :P

Edytowane przez Gieferg
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin w postaci książek, gier komputerowych (od lat nie grywam w gry komputerowe ale dla trzech części wiedźmina zrobiłem wyjątek), papierowego RPGa "Gra Wyobraźni",  gwinta w wersji papierowej, a nawet do serialu z Żebraltem mam sentyment (a już muzykę z niego uwielbiam). Na serial Netflixa oczywiście czekam.

 

Edytowane przez Gieferg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial jest słaby, ale i tak się nim czasem katuję :)

Zapomniałbym dodać:  również filmowiec/montażysta amator, zamierzający sfilmować całe polskie Tatry (a raczej ich część dostępną szlakiem) i przynajmniej kawałek słowackich ;) 

Edytowane przez Gieferg
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej wszystkim,

Jestem Ania, góry kocham od kiedy pierwszy raz ujrzałam Giewont, było to jakieś 10 lat temu. Od tamtej pory staram się każdą wolną " chwile" spędzać w TATRACH... Nie zawsze to się udaje gdyż jestem z Pn. ... 

Fajnie, że są ludzie którym nie trzeba tłumaczyć dlaczego kolejny urlop w górach....?

Góry są dla mnie źródłem radości, szczęścia i wolności. Potęga i surowe piękno - zagadką, którą próbuje rozwiązać, wspominając się coraz wyżej ale i podziwiając szczyty z dolin.

Gdy tęsknię... pisze głównie o Tatrach.

Pozdrawiam też wszystkich Tatromaniaków ze "starej społeczności" ?

Witajcie

  • Lubię to ! 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim ?

Aga, Tatroholiczka z nizin. Chodzę od 30+ lat, w 4 pory roku, gdy tylko mam chwilę. Bywam też (choć rzadziej) w innych górach, tych na kontynencie i tych za oceanem.

W Tatrach szukam kontaktu z przyrodą i ciszy. Lubię przebywać ponad kosodrzewiną, w skałach i gdy są kozice albo śnieg. 

Oprócz tego lubię książki, serniki (jedzenie, nie pieczenie - choć kiedyś się nauczę), grę na gitarze i robienie zdjęć.  Te ostatnie nałogowo oglądam gdy tylko zatęskni mi się do Tatr ?

 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2020 o 21:59, Anuś napisał:

? razem " góry się przenosi..."?

20191012_143239.jpg

Gdzie takiego cudnego misia zdobyć ?  nosiłbym w góry i zdjęcia " z szczytów z misiem" bym robił ? chociaz moja kobieta mówi że prędzej  będą dwa misie bo grudzień  to był czas rozpusty ? czas wracać do formy na lato i Taterki !

  • Lubię to ! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2020 o 00:04, Bieszdzadzki_tatromaniak napisał:

Gdzie takiego cudnego misia zdobyć ?  nosiłbym w góry i zdjęcia " z szczytów z misiem" bym robił ? chociaz moja kobieta mówi że prędzej  będą dwa misie bo grudzień  to był czas rozpusty ? czas wracać do formy na lato i Taterki !

@Bieszdzadzki_tatromaniak ? ten "cudny miś" towarzyszy mi w zdobywaniu Tatr, to wyjątkowy  gość ? 

A grudzień był rozpustny nie tylko dla was.... wiosną trzeba w Tatrach intensywnie połazić ? co by forma na lato wróciła ? 

20200120_221448.jpg

20200120_221546.jpg

20200120_221524.jpg

  • Lubię to ! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Anuś napisał:

@Bieszdzadzki_tatromaniak ? ten "cudny miś" towarzyszy mi w zdobywaniu Tatr, to wyjątkowy  gość ? 

A grudzień był rozpustny nie tylko dla was.... wiosną trzeba w Tatrach intensywnie połazić ? co by forma na lato wróciła ? 

20200120_221448.jpg

20200120_221546.jpg

20200120_221524.jpg

Wiem już co zacznę zabierać z sobą w Tatry ? 

  • Lubię to ! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krisbin napisał:

Okres świąteczny był wyjątkowo leniwy i dlatego już zaczynamy rehabilitację. A w marcu w Góry ??

Do zobaczenia na szlaku ?️?️

Dobry plan? Chyba też zacznę już tą rehabilitację bo marzec już zarezerwowany na Tatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim gorąco polecam trening interwałowy ?  na kilka tygodni  przed Tatrami będzie w sam raz żeby poprawić kondycję, zawsze sobie robie takie 2 miesięczne mocniejsze wybieganie przed dłużym wyjazdem w góry a przed samym zmniejszam intensywnośc żeby " zeszło" z nóg i potem w górach zawsze się czuję jakbym odżył ? Nigdy tego nie lubiłem będąc jeszcze w SMS ale zawsze po takich dłuższych treningach była ta forma 

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc wszystkim ? 

Od malego dziecka chodzilem po gorach, niestety potem mialem 20 - letnia przerwe, jednak zeszlej jesieni powrocilem w Tatry i zakochalem sie na nowo ?

Na codzien mieszkam i pracuje W Kolonii (Niemcy) gdzie w klubie trenuje amatorsko  triathlon ? Chodze tez raz w tygodniu na scianke jako uzupelnienie do mojego treningu  ? 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow ! 

Edytowane przez Kajko85
  • Lubię to ! 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, jestem miłośnikiem wspinania się po górach. Jako pół góral tradycją w mojej rodzinie jest odwiedzenie conajmniej raz w roku Tatr / Beskidów . Ja osobiście kocham Tatry i jak stoję na szczycie i patrzę w dół to jestem dumny z tego co osiągnąłem . Narazie moim największym osiągnięciem jest Starobociański Wierch, natomiast krótsze, niższe i trudniejsze partie nie są mi obce . 

Niestety jest to hobby i sport, który nie jest dla każdego i na prawdę mała ilość osób to lubi, kiedy wspinając się na Dolinę 5 Stawów - nie trudna trasa tylko trochę podejścia jest, po ich minach moim współtowarzyszy wywnioskowałem, że to nie ich bajka - i oto w ten sposób grono znajomych stwierdziło,  że jestem masochistą lubię ból w łydkach, zadyszkę i litry ściskającego potu po czole . Z szacunku nie będę nikogo zmuszać do górołazarstwa.

 

Pochodzę z Kaźmierza niedaleko Poznania . 

 

Nie ma dnia kiedy wspominam życzliwość i wspaniałych ludzi na szlakach . Góry to moja odskocznia. 

 

Jestem studentem w Poznaniu i szukam osób, które chciałyby zdobywać ze mną kolejne szczyty.

 

Prywatnie trochę pragmatyczny, ale uczciwy lojalny i bardzo koleżeński . Łatwo nawiązuje kontakty towarzyskie . 

 

Jedyną rzeczą jaka działa mi na nerwy to cynizm ludzi . 

 

Pozdrawiam serdecznie , będę się jeszcze odzywać i do zobaczenia na szlaku ?

FB_IMG_1584379925663.jpg

FB_IMG_1584379920951.jpg

FB_IMG_1584379899920.jpg

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...