Skocz do zawartości

Poznajmy się!


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim ☺️✋ miło mi tu gościć , kiedy przyjechałem w Tatry pierwszy raz , a nie było to wcale tak dawno , bo zaledwie 6 lat temu , to te góry ,, wchłonęły" mnie już na zawsze ❤️? bardzo często zaglądam na ,, Tatromaniaka " i cieszę się że powstało to forum , to bardzo dobry pomysł ?☺️ pozdrawiam admina i wszystkich ludzi pozytywnie zakręconych górami , Krzysiek z Torunia ✋☺️

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Podlasia, jestem niedzielnym turystą, który łazi najczęściej po dolinkach, halach i schroniskach, bo kondycja i psychika nie pozwalają zdobywać Rysów i innych takich, ale i tak góry kocham całym sercem - Tatry, Beskidy, wszystko, co się wypiętrza ? A żeby było dziwniej, kocham też morze, żaglowce i szanty, chociaż nigdy w życiu nie żeglowałam i nawet nie umiem pływać. Grunt to wyobraźnia najwyraźniej ?

Edytowane przez Katie
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, tu Waldek - Kutno

W góry jeżdżę od 8 lat.  Mam do nich kawalek drogi, ale warto jechac 420km. Wcześniej były doliny od tego roku zacząłem zdobywać wyższe partie gór.  Ze mną jeździ żona oraz córka, którą próbujemy zarazić górami. Mam nadzieję że się uda. 

Forum Tatromaniaka to świetna sprawa. Do zobaczenia na forum, a może na szlaku.

Pozdrawiam 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Piotrek, 27 lat, Lublin :) Widzę, że nie ma wiele osób z moich stron :) w Tatry jeżdżę od 13 roku życia, najpierw kolonie a po skończeniu 18 wyjazdy z kumplami :) najwięcej udało mi się zdobyć w ciągu ostatnich 3 lat :) mam 5 godzin jazdy więc nie jest to komfortowe ale staram się być więcej niz raz do roku :) pozdrawiam :)

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , którym Góry bliskie Sercu!

Pierwszy raz w Tatry zawieziono mnie w 1968 roku. I tak już szczęśliwie 51 lat  podziwiam dzieło  miocenu. Moi Rodzice w podróż poślubną wybrali sie 62 lata temu w Tatry. Teraz mając po 86 lat wspominają trasy i przejścia oraz sytuacje na szlakach.  50% genów z Małoposki robi swoje i chociaż do Tatr daleko , blisko 600 km , to miłość do nich rośnie w postępie geometrycznym do wieku. Największe dokonania w zakresie przejść szlaków i "zdobycia" szczytów osiagnęłam po 50-tym roku życia i dlatego zachęcam do roztropnego pokonywania swoich barier myślowych, że w Klubie 50+ się nie da, nie można, nie dam rady... Marzę o Przełęczy pod Chłopkiem, II części Orlej..i choć  los 12 .08.2019 roku zabrał mi możliwość zrealizowania tych planów w bieżącym roku, nadal moja głowa pozostaje w "chmurach" i w tyle głowy  marzenie spojrzenia na Morskie Oko z innej, nieznanej perspektywy, wejścia na galeryjkę Kazalnicy, wejścia na jakże wdzięczne w nazwie Granaty... itd.  Czasami żartuję, że dla nazwiska wyszłam za mąż ... Jestem ciekawa tego forum, jego nowej formuły. Dotychczas dzięki m.in. Tatromaniakowi i relacjom osób znających góry zdecydowałam się na przejścia tak dla mnie wówczas trudnych szlaków jak na Kościelec, Zawrat - Świnica na rok przed obrywem Niebieskiej Turni, na Rysy z polskiej na słowacką stronę ( ten dokładnie 2 lata temu) .  Mam nadzieję na rozszerzanie  mojej wiedzy o górach tu na tym forum oraz  na chwile wzruszeń przy oglądaniu ciekawych relacji, wspomnień , rad , wskazówek innych górskich wędrowców..

Górsko wszystkich pozdrawiam jakem Górska 

Ulka Górska -Polska Północna ?

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się i mi przywitać ? Hej wszystkim! Mam 24 lata i jestem z Krakowa, więc w Tatry mam stosunkowo blisko. W góry jeżdżę odkąd pamiętam, lecz zawsze były to lekkie trasy w doliny. Od kilku lat zaczynam zapuszczać się w trochę odleglejsze rejony, ale wciąż sądzę, że jestem dopiero początkującym świeżakiem ? Jeśli idziecie w góry grupowo, to ja jestem właśnie tą osobą, która przed wyjazdem co chwila sprawdza prognozę pogody i obserwuje wszelakie kamery pokazujące aktualne warunki na szlakach. Ot, taka ze mnie nadgorliwa pogodynka ? Za to pochwalę się, że jeszcze nigdy nie przytrafiła mi się nieoczekiwana burza czy też ulewa ? To by było na tyle, do zobaczyska na szlaku  ?

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej? Ja przygodę z górami zaczęłam 2 lata temu i oczywiście była to miłość od pierwszego wejrzenia...?? Razem ze mną przygodę z górskimi wędrówkami rozpoczęły moje córki (wtedy mając 7 i 9 lat), a w tym roku zaraziłam "tą chorobą" mojego partnera ? Za nami m. in. Nosal, Gęsia Szyja, Jaskinia Dziura, Sarnia Skała, Siklawica, Dol. Kościeliska (+Smocza Jama), 3x Hala Gąsienicowa (+2x Czarny Staw), Giewont, Kasprowy Wierch od Murowańca, D5SP, Małołączniak od Kasprowego Wierchu, Grześ + Rakoń...Za rok już jakąś wyższą poprzeczkę musimy sobie postawić ??

P. S. Jesteśmy z Warszawy (a dokładnie Ząbki) ?

IMG_20190809_081622.jpg

Edytowane przez agaga1980
  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Przygodę z Górami zacząłem 1,5 roku temu, które już na początku mnie zafascynowały. Ze względu na mój lęk wysokości nie zapuszczam się na trudne i wymagające szlaki. Przejść bezpiecznym nie bardzo eksponowanym szlakiem jak najbardziej, jednak te bardziej wymagające szczyty wolę podziwiać z daleka niż je zdobywać. Mimo lęku wysokości chciałbym w miarę możliwości szlifować górskie doświadczenia bo Gór po porostu nie da się nie kochać.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę powodzenia na szlaku. 

Edytowane przez Paweł321
  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. W ubiegłym roku byłam w Beskidzie Sądeckim (Krynica Zdrój), podobało mi się, ale wycieczka w Tatry Wysokie na Słowację to było to co Beatki (nie wszystkie) lubią najbardziej :classic_tongue: W tym roku byłam w Zakopanem w naszych Tatrach i kompletnie się zakochałam w tych górach. Nie porwałam się na żaden szczyt bo pojechałam kompletnie bez przygotowania fizycznego, odwiedziłam Morskie Oko i spacer dookoła niego (oczywiście pieszo w obie strony), Chochołowską i Kościeliską z Jaskinią Mroźną, Wąwozem Kraków i Smoczą Jamą.  Uwielbiam rozglądać się po okolicy i robić zdjęcia więc każde przejście zajmowało mi o wiele więcej czasu niż podane na znakach. Teraz siedzę, czytam o górach kiedy tylko się da i kombinuję jakby tam chociaż na weekend czasem pojechać... szkoda tylko że mam daleko :classic_sad:

Pozdrawiam serdecznie, Beata

P.S.  Mieszkam w okolicy Wołomina 

9 Morskie Oko 15.07 (124).JPG

Edytowane przez beatek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam z Gryfina. ? Jestem taka trochę starsza młodzież ?

W Tatry zaglądam co prawda niezbyt często, a przynajmniej nie tak często jakbym chciał - ostatnio w 2017, ale zachorowałem na te góry jakieś 20 lat temu i mam nadzieję, że się nie wyleczę do końca życia (obym żył wiecznie ;)). Częściej można mnie w Karkonoszach spotkać, bo mam tylko 4 godz. samochodem.

Łażę, cieszę się widokami i czasem próbuję zatrzymać je na zdjęciach.

Zakończę podobnie, jak mój poprzednik - do zobaczenia na szlaku ?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim, nazywam się Dominik i mam 22 lata, kolega wyżej z Gryfina a ja Szczecin więc wyprawa w Tatry zaczyna się dla mnie 12 godzinną podróżą pociągiem. Górami zaraził mnie tata, w tym roku mija właśnie 10 lat od pierwszej wyprawy w Tatry. Nie ograniczam się tylko do nich jednak tutaj najbardziej mnie ciągnie. Kiedyś z rodzicami a dziś już sam organizuję górskie eskapady. W tym roku udało się zorganizować 10 dniowy wyjazd z którego wróciłem w niedzielę więc jeszcze żyję świeżymi wspomnieniami aczkolwiek dzięki tatromaniakowi i teraz forum mogę mieć cząstkę Tatr nawet tu u siebie w Szczecinie.

Edytowane przez Domroek
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ?

Super pomysł z tym forum.  Dreptać po Tatrach i nie tylko ( w miarę możliwości). Uwielbiam góry, szum rzek, wodospady, chmury...  Jadam szarlotki w Schroniskach ( w Chochołowskim jest Mega), stało się to już tradycją. Lubię robić zdjęcia (amatorsko) jeszcze bardziej lubię oglądać (podziwiać) zdjęcia innych osób z górskich wypraw.

 Pozdrawiam serdecznie

Katarzyna z Olkusza i do zobaczenia na szlaku :classic_love:

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...