Skocz do zawartości

Poznajmy się!


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tu łazik górski z ćwierć wiecznym doświadczeniem, który ma zrobiony z buta łuk Karpat od Wielkiej Fatry po Czarnohore graniami, ale  nie tylko Śmigałem tez w innych górach np Trodos ( góry na Cyprze)  . Chodzę z dużym plecakiem od góry do góry . Naturalnie nie za jednym zamachem, ale na przestrzeni lat :) i mowa o znakowanych szlakach turystycznych. Realizuje tez cykliczny marsz wzdłóż polskiego wybrzeża, gdzie udało mi się przejść już 270 km.  PS. nick Sogefjord to ja :) ale zjadło mi tam N ( ma być Sognefjord ) i poprawiłem konto ( tamten profil bez N będzie nie aktywny, niestety nie da się go usunąć). Sognefjord to najdłuższy Fjord Norwegii 207km długi. Palme pierwszeństwa dzierży Scoresbysund na Grenlandii o długości 350 km i głębokości 1500 m ( nasz Bałtyk ma ledwie 459 m głębokości ? ) Jest najdłuższym Fjordem na Ziemi. Podobna ( ale nie fjord ) struktura jest na Ziemi Ellesmera ( Arktyczna Kanada) Park Narodowy Quttinirpaaq Znalezione obrazy dla zapytania ellesmere'a

Edytowane przez Sognefjord
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej i czołem ? Asia, lat 28. Mnie również w Tatry jako pierwsi zabrali rodzice, później wycieczki szkolne, następnie ja zabrałam chłopaka, który wcześniej nigdy tam nie był. W tym roku byliśmy pierwszy raz jako narzeczeństwo zabierając ze sobą znajomych, dla których był to pierwszy wyjazd w góry ? także zarażamy naszą miłością do gór kolejne osoby. Po tygodniu mamy pewien niedosyt, ale może to i dobrze, wiemy, że na pewno wrócimy kolejny raz.  

Poziom? Raczej początkujący. Pierwszy raz w tym roku weszliśmy powyżej 2tys m n.p.m. ? 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Jula. Kocham góry. Tatry zwłaszcza. Tam czuję się jak nigdzie indziej cudownie. Miłością czasem trudną i okupioną strachem gdyż mam lęk przestrzenny, który krok po kroku opanowuję. Lubię wędrować sama i napawać się ich majestatem. Fotografować aparatem i sercem. Uwielbiam tę ciszę i wyjątkowy świst wiatru. To inny świat. Mój świat. Czytam kryminały  najlepiej związane z Tatrami ☺️

Edytowane przez Julita Malicka
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Witam wszystkich. Liczę na to, że to forum będzie się rozwijać i stanie się zbiorem ciekawych, aktywnie komentowanych tematów. Często szukam różnych informacji związanych z Tatrami... może teraz wszystko będzie w jednym miejscu ? Brakowało mi takiego forum i mam wobec niego duże oczekiwania ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim tu zgromadzonym!

Jestem Maja, w górach byłam do tej pory tylko 4 razy, zakochałam się w nich 3 lata temu podczas szkolnej wycieczki w Karkonosze i ta miłość nie umarła ?  do tej pory moje wypady odbywały się jedynie w te góry, chciałabym jednak rozszerzyć obszar wędrówek ? moim jedynym towarzyszem (na razie, może uda mi się przekonać mojego psa do wybrania się z nami) jest moja Mama. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze bardziej wkręcić w górskie wędrówki ? do zobaczenia na szlaku! ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Mam na imię Manuela i mam nadzieję, że na tym forum będą sami prawdziwi miłośnicy gór, którzy nie plują jadem i nie czekają na potknięcia innych. Mam nadzieje, że ta społeczność będzie się wzajemnie szanować, nawet mimo odmiennych zdań. Do zobaczenia na szlakach. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam na imię Paweł i mieszkam w Krakowie. Z racji odległości mojego rodzinnego miasta od Tatr, w górach spędzałem wiele wakacyjnych i zimowych dni już od dziecka, wtedy jednak nie doceniałem jeszcze aż tak bardzo tego miejsca tak, jak doceniam je teraz. Potężna fascynacja przyszła jakieś 2 lata temu i z każdą wizytą rośnie ? W górach staram się być jak najczęściej, póki co głównie w okresie letnio-jesiennym, no przynajmniej raz w miesiącu chociaż ten jeden dzień  na szczęście udaje się wygospodarować. Preferuję samotne wycieczki, wtedy najlepiej odpoczywam, wyciszam się i dystansuję od wszystkiego, ale towarzystwem raz na jakiś czas nie pogardzę ? Na początek może tyle, wszelakie fora internetowe mnie niespecjalnie kręcą, ale ta idea podoba mi się bardzo ? 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, jestem Kaśka z pomorza (Trójmiasto). W góry mam dość daleko ale gdybym mogła to spędzałabym  tam każdą  wolna chwilę. W czasach liceum trochę łaziłam po Beskidzie Żywieckim, kilka razy byłam w Zakopanem ale dopiero w tym roku wyruszyłam na szlak. Na pierwszy raz zaliczyłam Nosal, Kasprowy i Jaskinię Mroźną.  Teraz wybieram się w połowie września i mam nadzieję zrobić troszkę więcej  kilometrów, plany duże tylko czas ograniczony.  Wkręciłam się  mega. Do zobaczenia na szlakach już niedługo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...