Skocz do zawartości

Buty Canel Mid Martes


savagexrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję za miesiąc, może dwa, wybrać się w nasze góry. W górach byłem może dwa razy, więc nie posiadam żadnego sprzętu. Chciałem nabyć jakieś buty, żeby sprawdziły się i w kwestii komfortu i bezpieczeństwa. Jako, że dopiero zaczynam, na początku chce przeznaczyć do 200zł - 250zł. I tu moje pytanie, czy warto zwracać uwagę na takie buty jak niżej podlinkowałem? Czy może w tej cenie lub jak wyżej pisałem - do 250zł - znajdzie się coś fajnego jakościowo?

https://www.sklepmartes.pl/mezczyzna/32105-meskie-buty-canel-mid-10978-camel-martes.html#/pe-men/kolor-camel/rozmiar-42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... może napisz gdzie zamierzasz w nich bieżyć oraz w jakich warunkach ?

W tej cenie jakości nie uświadczysz, cudów nie ma. Przychodzą mi na myśl pozaklasowe Haix'y, wyglądają trochę militarnie, ale na zimę w sam raz do testów - https://armyworld.pl/pol_m_OBUWIE_HAIX-R-399.html?counter=1

Edytowane przez Q'bot
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy cel to wdrapać się na Giewont. Warunki będę wypatrywał oczywiście jak najbardziej letnie, nie chcę się porywać na początku na zimę.

Mam świadomość, że za tą cenę cudów nie będzie. A te co podlinkowałem to kompletna klapa i odpadają?

Edit: Wyczytałem też na jakimś forum, że Hi-Tec daje radę jeśli chodzi o początkujących. Na przykład https://www.sklepmartes.pl/mezczyzna/31946-meskie-buty-canori-mid-10748-camelblk-hi-tec.html#/rozmiar-41/pe-men/kolor-camel_black. Masz jakieś zdanie na temat tej firmy?

Edytowane przez savagexrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za miesiąc, dwa, jak sam napisałeś, w wielu miejscach będzie wciąż lód, jeśli chodzi o Giewont ?

Wybór butów w góry na lato, a na zimę to trochę skrajnie różne przypadki - mamy na forum wątek "Buty na lato", więc możesz się tam zapoznać z opiniami i pomysłami.

To co podlinkowałeś w sumie nie bardzo wiem do czego służy - nie są to buty w teren. Może na pustynię, oceniając po kolorze ?

O hitec mam zdanie jak najgorsze, ale ostatnio posiadałem coś od nich z dekadę temu...

Buty letnie w góry, po taniości to chyba najlepiej buty do biegania trailowego - w trzech stówach się zmieścisz. Nie będą zbyt trwałe (pianka), ale za to wygodne.

Jeśli koniecznie chcesz trekkingi, które będą sztywniejsze, choć równie nietrwałe, popatrz na Merrell'a i Keen'a - najniższy poziom cenowy, który nadaje się w góry ?

Edytowane przez Q'bot
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 250 to ciężko coś trafić , chyba , że zakładasz krótką żywotność. Co do firmy Hi-tec zdarłem kilka par ich obuwia taktycznego  model Magnum. Ostatnią parę dodzierałem w górach i było OK  chociaż nie  są to buty typowo trekingowe tylko właśnie taktyki.

Obecnie noszę polskie Hanzle i jestem z nich zadowolony a konkretnie ten model https://www.sklep.hanzel.pl/pl/p/Grel-G022/147

z tym że mój ma sympatex i Thinsulate 200. Używam jako cało rocznych  i jest Ok ale ja mam stopy przyzwyczajone od wielu lat do wysokich butów  więc moje odczucia mogę być mocno subiektywne.

wysokie czy niskie to też subiektywna sprawa.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Merrele z pierwszego linku jakoś powinny dać radę - przy czym nie mają otoku, więc wizualnie po zetknięciu ze skałą będzie.. nieestetycznie ?

Ale cenowo już się zbliżasz do Wolfskinów Vojo hike i TNF Liteweave ? Przegrzeb cenowarkę, to może coś się znajdzie

Edytowane przez Q'bot
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q'bot napisał:

Te Merrele z pierwszego linku jakoś powinny dać radę - przy czym nie mają otoku, więc wizualnie po zetknięciu ze skałą będzie.. nieestetycznie ?

Ale cenowo już się zbliżasz do Wolfskinów Vojo hike i TNF Liteweave ? Przegrzeb cenowarkę, to może coś się znajdzie

No niestety, na każdej stronie jaką odwiedzałem, oby dwa modele rozmiary wykupione..

Edit: Koniec końców znalazłem Litewave ostatni rozmiar i akurat mój! Także juz zamówione i czekane. ?

Dziękuję za pomoc!

Edytowane przez savagexrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...