Skocz do zawartości

Kurtka turystyczna-porada


Mariol_a

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Stoję przed wyborem jednej z dwóch kurtek turystycznych. Niestety mam budżet okrojony i ratuję się poniższymi propozycjami. Czy któraś jest warta uwagi? Użytkowanie- kilkugodzinne, jednodniowe szlaki.

 https://www.decathlon.pl/p/kurtka-turystyczna-wtp-mh500-damska/_/R-p-307383?mc=8595740&c=Bordowy
 

 https://8a.pl/damska-kurtka-salewa-puez-aqua-3-ptx-jacket-black-out-red
 

z góry dziękuję za podpodwiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kurtka przeciwdeszczowa, czy aby na pewno chcesz w niej chodzić przez kilka godzin? ?

Jeśli wiesz, że będzie deszcz, to zabrałbym coś pokroju poncho - czyli w razie opadów zmokniesz niewiele. Za to w kurtce podczas deszczu w górach zmokniesz i tak, a co gorsza idąc w takowej kilkukrotnie się zapocisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć na temat kurtek keczua używamy zarówno ja jak i moja lepsza połowa i jesteśmy zadowoleni. Chronią przed normalnym deszczem ,wiatrem  mokrym śniegiem.Oczywiście jeśli na zewnątrz jest ciepło to się spocisz. Teraz w zimie osobiście na czas marszu   używam takiej kurtki , tak do -5 C ,w zestawie  z koszulką merino i swetrem z owczej wełny nie pocę się i jest mi komfortowo oczywiście w plecaku chodzi docieplacz  na okoliczność utraty mobilności, jak jest zimniej to idzie zamiana miejsc.. Trzeba liczyć się z tym ,że kurtka może okazać nie wystarczająca przy oberwaniu chmury    i tym podobnych przyjemnościach dlatego w naszych plecakach stale leżą też poncza. Ja osobiście używam helikona/ świetnie chroni przed deszczem/  +  mam trochę linek ale to już w celu ewentualnego użycia poncza   jako awaryjnego schronienia  bo istnieje taka możliwość. No ale ja ogólnie mam rozbudowane EDC  i dlatego ma najcięższy plecak? .Sprzętu Salewy nie używałem więc się nie wypowiadam.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami, zainwestuj lepiej w dobre ponczo. Membrany w zaproponowanych przez Ciebie modelach nie grzeszą oddychalnością. A kurtka z dobrym Goretexem, np. Goretexem Pro, to wydatek powyżej 1000 zł. Na cuda jednak nie licz, w każdej kurtce, nawet tej z najlepszą memberaną, spocisz się podczas marszu. 

Miałem kiedyś kurtkę Salewy i The North Face. Obie szybko sprzedałem, gdyż za każdym razem były mokre od wewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mariol_a napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedź! Jedyna uwaga to nie zależy mi na kurtce przeciwdeszczowej a ogólnej/ wielozadaniowej. Jak rozumiem powyższe modele nie spełnią finalnie moich oczekiwań? ?

 

Jeśli szukasz kurtki wielozadaniowej, na lata, czterosezonowej, to ja bym się rozejrzał za czymś na Goretexie. Chyba, że nie zależy Ci zbytnio, na lepszej oddychlaności, to zainteresuj się takimi modelami, jak Rab Downpour albo Patagonia Torentshell.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cena sprzętu nie wynika z niczego. Kurtka za 200zł, nie jest taka sama jak kurtka za 2000zł.
Trzeba mieć świadomość że cena z czegoś wynika.
Jeśli ma to być kurtka na letnie wędrówki, to nie musi to być Gore-tex.

Z kurtek damskich które są godne zainteresowania, to Salewa Puez Aqua 3 PTX (czyli ta którą podałaś) lub Black Diamond Stormline Stretch Rain Shell, genialna kurtka w rozsądnych pieniądzach. Sam mam taką ?
Pamiętaj jednak, że przy ogromnych opadach, żadna kurtka nie wytrzyma. Warto zawsze, zabrać na wędrówkę - parasol ? ( to nie żart )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, to ja się jeszcze podepne pod temat... 

Szukam kurtki na lato, może być na gore... ale przy okazji czegoś na trochę chłodniejsze i zimniejsze pory roku... do tej pory miałem Columbie 3w1 z podpinką taka jak koc foliowy z apteczki ? fajnie izolowalo od zimna, ale przy dłuższym marszu zimą pociłem się jak wszyscy diabli, mimo, że pod spodem miałem tylko zwykłą bawełnianą koszulkę z długim rękawem... na razie nie szukam konkretnego modelu, ale gdybym mógł Was prosić o wskazanie właściwej drogi w poszukiwaniach, to byłbym bardzo wdzięczny ?

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że nie pada deszcz, to nosi się softshell'a, a nie skorupę ?

Ja przez cały rok używam cienkiego, nieocieplonego softshell'a, pod którego dopiero można coś ubrać, gdy jest chłodno. Choć bawełna do najszybciej schnących materiałów nie należy... 

Patriotycznie możesz zerknąć na produkty np. http://montano.pl/pl/c/KURTKI/17

Edytowane przez Q'bot
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2021 o 00:41, Loki napisał:

Kochani, to ja się jeszcze podepne pod temat... 

Szukam kurtki na lato, może być na gore... ale przy okazji czegoś na trochę chłodniejsze i zimniejsze pory roku... do tej pory miałem Columbie 3w1 z podpinką taka jak koc foliowy z apteczki ? fajnie izolowalo od zimna, ale przy dłuższym marszu zimą pociłem się jak wszyscy diabli, mimo, że pod spodem miałem tylko zwykłą bawełnianą koszulkę z długim rękawem... na razie nie szukam konkretnego modelu, ale gdybym mógł Was prosić o wskazanie właściwej drogi w poszukiwaniach, to byłbym bardzo wdzięczny ?

Kurtki 3w1 są ciężkie.
Ja latem w górach używam kurtki Black Diamond Helio Gore Active Shell na trekking. Do tego w plecaku mam zawsze Black Diamond First Light Hoody Hybrid, miejsca zajmuje bardzo mało, a idealnie dociepla w razie pogorszenia pogody.

Osobiście polecam - przedział cenowy 750-1100zł
te kurtki będą ok i na lato i na zimę z czymś docieplającym + terma itp.

Black Diamond Liquid Shell

Patagonia Calcite

Arcteryx Beta Hybrid SL

Jeśli coś tańszego, to przedział cenowy ok 500zł
te kurtki, to już tylko lato.

Black Diamond StormLine Stretch Rain Shell

Coś najtańszego, godnego polecenia, ok 300-400zł

Salewa PUEZ (AQUA 3) PTX


Pozdrawiam

Edytowane przez OnSajtPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim należy ustalić swoje zamierzenia i do tego dopasować wyposażenie . Trzeba rozważyć relację koszt efekt .Indywidualne wymagania też są ważne , są tacy którzy czegoś co jest dla nich za tanie za nic nie założą?. Do tego co robię ubrania keczua , forclaz  ,buty hanzel , są całkowicie wystarczające i jestem z nich z nich zadowolony. Nie  widzę sensu wydawania większych pieniędzy.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2021 o 13:22, Mariol_a napisał:

Jedyna uwaga to nie zależy mi na kurtce przeciwdeszczowej a ogólnej/ wielozadaniowej.

Jeśli zależy Ci na wielozadaniowej to za nieduże pieniądze w Decathlonie możesz kupić taką kurtkę Simonda

https://www.decathlon.pl/p/softshell-alpinism-light-damski/_/R-p-133068?mc=8549130

sprawdzi się na każdą porę roku nawet w zimie jako druga lub trzecia warstwa. Sam mam taką w wersji męskiej i jestem z niej mega zadowolony, przed wiatrem chroni zaskakująco dobrze, daje całkiem sporo ciepła, mały deszczyk tez przetrzyma a przy tym jest leciutka i wygodna ☺️.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie. Jako, że w sierpniu zamierzam wejść na Kilimandżaro zacząłem rozglądac się za jakąś lepsza kurtka. Nie ma tam jakichś ekstremalnie niskich temperatur, ale.. 

Mam do wyboru dwie kurtki. 

Mammut Broad Peak

https://mmtsklep.pl/produkt/kurtka-mammut-broad-peak-in-hooded-jacket-men-4/

Salewa Catinaccio Tirol Wol 

https://www.trekkinn.com/outdoor-wandelen/salewa-catinaccio-tirol-wol/137660251/p

Pomożecie w wy orze, ewentualnie może macie jakieś ciekawe propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mpyro po przeczytaniu opisów obydwu kurtek chyba bym kupiła Salewę. Mammut jest świetny ale to puch naturalny i w razie zmoknięcia dłużej schnie( chociaż pewnie lepiej izoluje termicznie). Miałam kiedyś bezrękawnik puchowy z Mammuta i był rewelwcyjny ale jak raz w nim zmokłam to musiałam go zdjąć i wracać w polarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...