Skocz do zawartości

Nowomody


wwwojo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim 

Zdarzenie z przedwczoraj skłoniło mnie to próby otwarcia dyskusji wśród Ludzi którzy po Górach chodzą z zamiłowania, z miłości do Nich. O Wim Hofie czytałem już jakiś czas temu, podziwiam umiejętności tego człowieka, pomijam komercjalną stronę Jego działalności - warsztaty w Karkonoszach. Chciałbym poznać Wasze opinie w tym temacie, bo dla mnie pani która wybrała się z ekipą na Diablaka żeby... no własnie to nie rozumiem po co? żeby zaistnieć w mediach społecznościowych? jest po prostu osobą nieodpowiedzialną... nie chcę Jej oceniać w 100% ale DLACZEGO? nie miała przy sobie ciuchów do doubierania się? dlaczego ubierać ją musieli inni? Hof kontroluje swoje ciało i udaje mu się to, czy wystarzcy poczytać w internetach że tak można i rodzi się pomysł... spróbujemy, dam radę bo wyszedłem na balkon na kacu po imprezie? bo wytrzymałem na papierosku w krótkich spodenkach 4 minuty w temperaturze 1 stopień powyżej zera?... mocno mnie to ruszyło bo ten przypadek naznaczył negatywnie wszystkich którzy będa próbować racjonalnie poznać możliwości swojego organizmu... życzę Jej powrotu do pełnego zdrowia, a jednocześnie prosze o przedstawienie Waszych opinii w temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja tam wiem że od niepamiętnych czasów (albo jeszcze dawniej) ludzie latem szukali ochłody a zimą ciepła i to jest zgodne z naturą?. Rozbieranie się zimą i latanie prawie na golasa po śniegu i mrozie to tak jakby latem przy 30 stopniach założyć kożuch, usiąść przy ognisku i pić wrzątek?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie irytuje ta "nowomoda" i przekonanie morsujących o własnej wyższości i zajebistości. Co ciekawe podobno większość z nich wcześniej nie miała nic wspólnego górami. Najgorsze jest to, że ich wyczyny mogą się negatywnie odbić na tych dobrze przygotowanych turystach. Ostatnio Bieszczadzki Park Narodowy zamknął wszystkie szlaki w porozumieniu z GOPR, właśnie przez to, że mieli dosyć wysypu "nowomodnych". Szczerze mówiąc wkurzyłabym się okropnie gdybym np. pojechała na tydzień w Bieszczady, a na miejscu okazałoby się, że nigdzie nie pójdę, bo szlaki zamknięte, bo morsy?

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Zośka said:

 latem przy 30 stopniach założyć kożuch, usiąść przy ognisku i pić wrzątek?

No generalnie rzecz biorąc masz rację.. tak się właśnie robi

doudou-the.jpg

Może futer nie mają, ale ssaki się właśnie chłodzą własnym potem ?

 

5 minutes ago, Fibi said:

bo szlaki zamknięte, bo morsy?

A widziałaś kiedyś zamknięty szlak? To oksymoron pokroju 'zamknięta przestrzeń powietrzna'

Albo będąc nowomodnym 'strefa wolna od maskonurów'

Edytowane przez Q'bot
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q'bot Teoretycznie mogę powiedzieć, że widziałam zamknięty szlak, w sensie, że była tam jakaś tabliczka pt. "zamknięte". Wiem co masz na myśli, bo zwykle w takich miejscach nie ma zasieków z drutu kolczastego, ani elektrycznego pastucha, ani nikt tam nie strzela, więc normalnie na taki "zamknięty" szlak da się wejść. Tylko, że ja jestem z tych co nie lubią robić czegoś co jest nielegalne, więc jak park mówi, że zamyka szlaki to mi jednak jakoś głupio po takim "zamkniętym" szlaku chodzić.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

https://podhale24.pl/rozmaitosci/artykul/75233/Wiatr_unieruchomil_kolejke_a_turysci_w_spodenkach_ida_w_Tatry_video.html

 Kiedyś pewien wiedźmin powiedział do pewnego czarodzieja kiedy ten usiłował wyzwać go do walki na miecze coś w tym sensie :

,,Jeśli chcesz popełnić samobójstwo powieś w stajni na lejcach a nie wciągaj w to innych,,.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 13.03.2021 o 17:38, barbie609 napisał:

https://podhale24.pl/rozmaitosci/artykul/75233/Wiatr_unieruchomil_kolejke_a_turysci_w_spodenkach_ida_w_Tatry_video.html

 Kiedyś pewien wiedźmin powiedział do pewnego czarodzieja kiedy ten usiłował wyzwać go do walki na miecze coś w tym sensie :

,,Jeśli chcesz popełnić samobójstwo powieś w stajni na lejcach a nie wciągaj w to innych,,.

Ktoś tu jest fanem prozy Sapkowskiego ? Moja fascynacja Geraltem rozpoczęła się już w czasach ogólniaka. No i trwa nieprzerwanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Mnich Moderator napisał:

Ktoś tu jest fanem prozy Sapkowskiego ? Moja fascynacja Geraltem rozpoczęła się już w czasach ogólniaka. No i trwa nieprzerwanie ?

Więc z pewnością zgodzisz się , że wejście do Wąwozu Kraków to wypisz wymaluj droga do Kaer Morhen którą podróżowała Triss ......?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
6 minut temu, Zośka napisał:

@jaaga76Ja od jakiegoś czasu obserwuję w różnych górach ( na szczęście jeszcze oprócz Tatr ) chodzenie z pieskiem pod pachą? i szczerze mówiąc nie rozumiem tej mody...nowomody?

Ale że z pieskiem, czy że pod pachą ????

Cóż nie pomogę... bo też nie kumam?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zośka napisał:

@jaaga76Ja od jakiegoś czasu obserwuję w różnych górach ( na szczęście jeszcze oprócz Tatr ) chodzenie z pieskiem pod pachą? i szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem tę modę...nowomodę?

Moje przypuszczenia są takie,  że te nowomodne psy co się pod ludzką  pachą mieszczą  są tak mało podobne  do psów, ze gdyby je wilki zobaczyły  to by pękły ze śmiechu i by się psinki zestresowały i trzeba by było  do psiego  psychologa chodzić. A tak to bezpiecznie pod pachą siedzą, leśnych zwierząt  w oczy nie kolą. 

Edytowane przez wjesna
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...