Jump to content

Wrześniowe wycieczki


Recommended Posts

Cześć!

Pierwszy raz w życiu udało nam się dostać urlop nie w okresie wakacyjnym, tylko po. Zacieraliśmy rączki przez kilka miesięcy nie mogąc się doczekać Tatr późnym latem / wczesną jesienią. Mniej ludzi, inne kolory, chłodniej. Kiedy jednak patrzę na prognozę pogody na najbliższe dwa tygodnie, nie wiem, czy nie rzucić się pod pociąg. I tu pytanie do osób doświadczonych w wypadach w Tatry we wrześniu: czy ta padaka, deszcz deszcz deszcz deszcz i przymrozki, to jest realne, czy może jest jakaś nadzieja, że chociaż przez chwilę nacieszymy oczka ładnymi widokami? Wiem, że nie ma złej pogody, tylko źle dobrane ciuchy, ale nie mam doświadczenia w wypadach wrześniowych i zastanawiam się, czy faktycznie będzie nam na łeb kapać non stop. Jakie są wasze doświadczenia? Znikąd nadziei?

Link to post
Share on other sites

Cześć. 

Na prognozy dłuższe niż 5 dni nie ma co patrzeć. To trochę jak wróżenie :) Zakładam, że po froncie w środę i czwartek będzie ładnie. Potem fakt, prognozują opady śniegu w wyższych partiach Tatr, ale raczej poza żlebami i miejscami typowo w cieniu śnieg i oblodzenie się nie utrzyma - po południu powinno być już bez lodu. Wg mountain forecast do niedzieli ma być całkiem nieźle, opady i chmury też robią robotę w Tatrach :) 

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Ja sprawdzam pogodę dzień przed - taką godzinową w aplikacji Pogoda Radar. We wrześniu jest różnie, z reszta jak to w górach. Może być 20 stopni, słonko i piękna, złota jesień a następnego dnia 5 stopni deszcz, mokre skały i ślisko. 

Nie załamuj się. Pogoda przeważnie jest ładniejsza wczesnym rankiem i koło południa się psuje. 

Udanego urlopu ? 

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie!

Potrzebowałam "ojojania" ? Dziś już patrzę jakoś optymistyczniej, na 2 tygodnie na pewno się trafi możliwość dłuższej wędrówki, no chyba, że jestem przeklęta i nie wiem, kto tę klątwę rzucił i nie mam jak przeprosić ? 

Na www.mountain-forecast.com też siedzę od wczoraj i tam faktycznie wszystko zmienia się z godziny na godzinę. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Podepnę się pod temat. Jak wiadomo ostatnio spadło troszkę śniegu w Tatrach. Wybieram się jutro, ale widzę na kamerach na żywo, że okolice Kasprowego wciąż pokryte cienką warstwą puchu. Co prawda dzisiaj ma być słoneczko, ale w nocy znów mróz. Czy w takiej sytuacji przejście szlaku Gąsienicowa- Liliowe będzie bezpieczne? Okolice Karbu śliskie? Myślicie, że do jutra puści ta warstwa śniegu i się podłoże nieco osuszy?

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Lavinka napisał:

Czy w takiej sytuacji przejście szlaku Gąsienicowa- Liliowe będzie bezpieczne? Okolice Karbu śliskie?

Cześć. 

Południowe stoki już są w barwach jesieni :) http://pogoda.topr.pl/ . Myślę, że jutro tylko w niektórych miejscach w Tatrach wysokich będzie śnieg. Prognozy nie podają na Kasprowym mrozu na jutro rano (oprócz google, gdzie ma być -2 stopnie). W okolicach Karbu od strony Stawu Gąsienicowego może być różnie. Typowałbym małe płatki śniegu nie na szlaku i mokrą skałę z samego rana. Sprawdź kamerki jeszcze wieczorem, wszystko się rozjaśni. Ja bym się nie zastanawiał, tylko szedł w ten szlak :) A nawet i wyżej. 

  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
Dnia 9.11.2020 o 10:21, Domisia napisał:

Ja byłam jesienią we wrześniu w górach w Austrii, https://austria-na-narty.pl/. Było super!!! 

@Domisia - reklamujesz tę stronę w pięciu różnych miejscach na forum. Jeśli już chcesz zareklamować swoją (czyjąś) działalność, to przynajmniej nie spamuj, bardzo ja Cię proszę. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...