Skocz do zawartości

Wrześniowe wycieczki


Królikowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Pierwszy raz w życiu udało nam się dostać urlop nie w okresie wakacyjnym, tylko po. Zacieraliśmy rączki przez kilka miesięcy nie mogąc się doczekać Tatr późnym latem / wczesną jesienią. Mniej ludzi, inne kolory, chłodniej. Kiedy jednak patrzę na prognozę pogody na najbliższe dwa tygodnie, nie wiem, czy nie rzucić się pod pociąg. I tu pytanie do osób doświadczonych w wypadach w Tatry we wrześniu: czy ta padaka, deszcz deszcz deszcz deszcz i przymrozki, to jest realne, czy może jest jakaś nadzieja, że chociaż przez chwilę nacieszymy oczka ładnymi widokami? Wiem, że nie ma złej pogody, tylko źle dobrane ciuchy, ale nie mam doświadczenia w wypadach wrześniowych i zastanawiam się, czy faktycznie będzie nam na łeb kapać non stop. Jakie są wasze doświadczenia? Znikąd nadziei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Na prognozy dłuższe niż 5 dni nie ma co patrzeć. To trochę jak wróżenie :) Zakładam, że po froncie w środę i czwartek będzie ładnie. Potem fakt, prognozują opady śniegu w wyższych partiach Tatr, ale raczej poza żlebami i miejscami typowo w cieniu śnieg i oblodzenie się nie utrzyma - po południu powinno być już bez lodu. Wg mountain forecast do niedzieli ma być całkiem nieźle, opady i chmury też robią robotę w Tatrach :) 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam pogodę dzień przed - taką godzinową w aplikacji Pogoda Radar. We wrześniu jest różnie, z reszta jak to w górach. Może być 20 stopni, słonko i piękna, złota jesień a następnego dnia 5 stopni deszcz, mokre skały i ślisko. 

Nie załamuj się. Pogoda przeważnie jest ładniejsza wczesnym rankiem i koło południa się psuje. 

Udanego urlopu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!

Potrzebowałam "ojojania" ? Dziś już patrzę jakoś optymistyczniej, na 2 tygodnie na pewno się trafi możliwość dłuższej wędrówki, no chyba, że jestem przeklęta i nie wiem, kto tę klątwę rzucił i nie mam jak przeprosić ? 

Na www.mountain-forecast.com też siedzę od wczoraj i tam faktycznie wszystko zmienia się z godziny na godzinę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod temat. Jak wiadomo ostatnio spadło troszkę śniegu w Tatrach. Wybieram się jutro, ale widzę na kamerach na żywo, że okolice Kasprowego wciąż pokryte cienką warstwą puchu. Co prawda dzisiaj ma być słoneczko, ale w nocy znów mróz. Czy w takiej sytuacji przejście szlaku Gąsienicowa- Liliowe będzie bezpieczne? Okolice Karbu śliskie? Myślicie, że do jutra puści ta warstwa śniegu i się podłoże nieco osuszy?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lavinka napisał:

Czy w takiej sytuacji przejście szlaku Gąsienicowa- Liliowe będzie bezpieczne? Okolice Karbu śliskie?

Cześć. 

Południowe stoki już są w barwach jesieni :) http://pogoda.topr.pl/ . Myślę, że jutro tylko w niektórych miejscach w Tatrach wysokich będzie śnieg. Prognozy nie podają na Kasprowym mrozu na jutro rano (oprócz google, gdzie ma być -2 stopnie). W okolicach Karbu od strony Stawu Gąsienicowego może być różnie. Typowałbym małe płatki śniegu nie na szlaku i mokrą skałę z samego rana. Sprawdź kamerki jeszcze wieczorem, wszystko się rozjaśni. Ja bym się nie zastanawiał, tylko szedł w ten szlak :) A nawet i wyżej. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 9.11.2020 o 10:21, Domisia napisał:

Ja byłam jesienią we wrześniu w górach w Austrii, https://austria-na-narty.pl/. Było super!!! 

@Domisia - reklamujesz tę stronę w pięciu różnych miejscach na forum. Jeśli już chcesz zareklamować swoją (czyjąś) działalność, to przynajmniej nie spamuj, bardzo ja Cię proszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...