Skocz do zawartości

Identyfikacja szczytów


egipskie_ciemnosci

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam problem z identyfikacją szczytów na poniższym zdjęciu. Tzn. wstępnie zidentyfikowałam je tak jak podpisałam na zdjęciu. Jednak nie mam pewności, że jest to poprawne. Absolutnie nie mam pojęcia również co za masyw jest po prawej stronie zdjęcia za drzewem. Strzelam, że to masyw Wołoszyna, ale czy to będzie Pośredni Wołoszyn?

Zdjęcie robione mniej więcej w połowie Doliny Roztoki - nieco za polaną Nowa Roztoka i mostkami. 

Może coś się komuś rzuci w oko. Z góry dziękuję. 

DSC_3578 - podpisy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym zobaczyć więcej zdjęć ale wydaje mi się, że z Małą Buczynową masz rację, po prawej będzie Wielki Wołoszyn(Pośredni też może być) ale po lewej to chyba Buczynowa Strażnica, a z tyłu może wystawać nawet Kozi. Wielką Buczynową też powinno być widać(to pewnie ta turnia na lewo od twojego napisu 'Mała Buczynowa').

Ciekawa perspektywa więc nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na obu zdjęciach jest ten sam grzbiet to możesz mieć rację co do tej Wielkiej Buczynowej.

Nie widzę dokładnie na 1 fotce czy ta grań się łączy ze sobą i dla pewności przydałoby się zobaczyć co jest bardziej po lewej. Być może tam się szczyty zlewają ze sobą(jest nieostro) i wtedy na pewno nie jest to Wielka Buczynowa.

Fotka 2 - raczej wszystko ok.

Zależy też jak daleko był ten 'kawałek dalej'. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 zdjęcie gdzieś pi razy na wysokości Świstowej Czuby, 300-400 metrów dalej od pierwszej miejscówki. 

Co do pierwszego zdjęcia, to po lewo była mgła, dlatego tak słabo widać. Nie mam niestety innego zdjęcia z tej lokalizacji. Mam natomiast zdjęcie tego co jest po prawej stronie od pierwszego ujęcia. Miejsce robienia zdjęcia dokładnie to samo co zdjęcie numer 1, tyle tylko, że na prawo. Brakuje jednak tego co jest pomiędzy tymi dwoma zdjęciami. 

DSC_3584.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

@Luk_ w zasadzie i jedno i drugie. Umieszczam takie opisane panoramy w postach na swoim blogu. Jeśli masz ochotę to dla przykładu zerknij tutaj jak to wygląda: https://tourtheworldpl.blogspot.com/2020/09/hala-gasienicowa-murowaniec.html

Opisane zdjęcia są na samym dole artykułu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...