Skocz do zawartości

Noworoczne tatrzańskie postanowienia


jaaga76

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tak wiem... 90% osób, które robią noworoczne postanowienia ich nie dotrzymuje, ale kto powiedział, że my sie do pozostałych  10% nie zaliczamy??????

Zatem otwieram "księgę" gorskich postanowień i planów na 2021 rok. 

W grudniu zobaczymy coś się nam udało i na nowo postanowimy?.

Mój plan: Cubryna i MSW ???

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się trochę boję planować bo zeszły rok pokazał że z tymi planami to tak różnie bywa i nie wszystko zależy od nas samych. Ale marzyć mi nikt nie zabroni a marzę o tym żeby ciągle w tych górach coś odkrywać i czymś się zachwycać, żeby być tam jak najczęściej i wracać zawsze z pięknymi zdjęciami i wspomnieniami. Chciałabym oczywiście wejść tam gdzie w tym roku nie weszłam czyli na MSC i na Wagę z Doliny Ciężkiej ale po głowie chodzą mi też Baranie Rogi i Łomnica.....?. Zobaczymy ile z tych marzeń uda się spełnić...a może jeszcze coś innego?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wymienię tylko te najważniejsze. Gdyby ktoś był chętny dołączyć to oczywiście będzie mi miło. ?

Durny, Mały Durny - z przewodnikiem lub bez(jeśli bez - to z kimś doświadczonym, 'wariat(ka)' też może być ?)

Mięgusz Wielki - z przewodnikiem lub bez(zależy którą drogą i z kim)

Szatan - najchętniej z kimś, jak nie da rady to solo

Kołowy i Czarny - najlepiej z kimś, jak nie da rady to solo

Litworowy i Wielicki - jednego dnia, jw.

Ostra i Krótka - jednego dnia, jw.

a w Zachodnich to brat ma taki szalony pomysł abyśmy zrobili całą grań od Rozbratu po Brestową jednego dnia. Wariactwo na 14h! ? 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zośka na MSC to być może będę chciał wrócić w tym roku(tylko inną drogą od Hińczowych), więc jakby co to wiesz...? A na Baranie to jakby się udało z ruchomym transportem to bym chętnie skoczył od Zielonego Stawu(doświadczył tego najdłuższego łańcucha w Tatrach) a zszedł do Teryho. ? Na Łomnicę też chętnie wrócę ale najlepiej w parze z Durnymi...

Uff, wystarczy tych plano-marzeń!

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, peter1 napisał:

Kiedy? Którędy? Wejście i zejście tą samą drogą??

W 2019 w lipcu od Doliny Młynickiej. Osoba z którą szłam znała drogę i dlatego się nie bałam ale dwa miejsca były trochę problematyczne dla mnie i sama nie dałabym rady. Zejście tą samą drogą. Chciałabym kiedyś przejść całą Grań Baszt ale to już raczej z przewodnikiem i jak trochę się podszkolę?

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zośka napisał:

W 2019 w lipcu od Doliny Młynickiej. Osoba z którą szłam znała drogę i dlatego się nie bałam ale dwa miejsca były trochę problematyczne dla mnie i sama nie dałabym rady. Zejście tą samą drogą. Chciałabym kiedyś przejść całą Grań Baszt ale to już raczej z przewodnikiem i jak trochę się podszkolę?

Są 2 wejścia od Mlynickiej. Pewnie szlas tym popularniejszym, na początku się robi taki trawers w bok a potem w żleb. A te miejsca problematyczne? Orientacja czy ekspozycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejście ze szlaku przy takim dużym kamieniu z namalowaną żółtą kropką. Cały czas widać było ścieżkę i kopczyki. Omijaliśmy pierwszy żleb i dołem ścieżką do następnego żlebu a nim na przełączkę i dalej już na wierzchołek. W jednym miejscu był taki głaz wystający na ścieżkę i trudno go było obejść bo pod nogami powietrze i w żlebie poszliśmy nie tą stroną. Poza tym nie jest trudno?

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

 Niech się Tatromaniakom spełnią wszystkie marzenia!!!

2022 aktualny, więc wracam do planów. Co się komu udało? I co kto ma zaplanowane?

Mnie z Cubryną pokonał wrześniowy śnieg, ale co się odwlecze to nie uciecze i plan zrobiony na sierpień ?.

Poza tym mam niecny plan choć raz w miesiącu być w górach (mieszkając daleko od nich), tylko nie wiem co moja rodzina na to ?.

 

  • Lubię to ! 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...