Jump to content

Najpiękniejsze szlaki Tatr Słowackich?


Recommended Posts

Zdecydowanie to co proponuje Artur S - o Rohaczach mówi się że to orla perć tatr zachodnich i bardzo ciężko mi się z tym zgodzić, ale już odcinek od Smutnego Sedla do Banikovskiego Sedla  można podciągnąć pod tą kategorię, bardzo mi się podobało, polecam. Generalnie wycieczka od Smutnego przez Banikov i później Salatyn do parkingu pod Spalenou to jeden z najlepszych szlaków jaki do tej pory szedłem w tatrach :classic_smile:

 • Like ! 8
 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Tatromen napisał:

Sorry ale nie wiem co z tego odcinka można przyrównać do Orlej Perci , tak naprawdę nic !!!! (chyba nie te trzy kawałki łańcucha ze zdjęć)


Proszę przeczytaj to co napisałem jeszcze raz - napisałem przecież że można podciągnąć pod tą kategorię a nie porównywać . Poza tym to o Rohaczach mówi się że to orla perć tatr zachodnich co jest totalną bzdurą, no chyba że z tym się zgadzasz to napisz dlaczego ?
Podobieństwa smutne-banikovskie a orla ? wg mnie :
- graniówka jest w obu przypadkach i to chyba główne podobieństwo  
- lufa zdarza się tu i tu 
- poza tym zdaje się że na tym odcinku jest ciut więcej tych obitych, łańcuchowych przejść niż to co wspominasz

Nie ja wymyśliłem to porównanie, ale sądzę że oba szlaki prowadzą prawie przez całą swoją długość po dość szczelistej grani i tu jest największe podobieństwo, no chyba że są jeszcze gdzieś podobne szlaki, to podaj przykłady, chętnie się tam wybiorę sprawdzić :classic_rolleyes:

Od Banikovskiego sedla wychodzi się na Pachoła i potem też przyjemną graniówką aż do Salatyna, nie są to Czerwone Wierchy ale Orla to to też nie jest... 

 


 

20190901_095501.jpg

20190901_100641.jpg

20190901_111009.jpg

69603934_390124854893760_2643915849475293184_n.jpg

 • Like ! 4
Link to post
Share on other sites
 • 4 weeks later...

Jak dla mnie ten odcinek od Smutnego Sedla przez trzy kopy na Hrubą kopę bardzo ciekawy ale od Hrubej na Banikov idąc starą trasom graniami(można iść bokiem) naprawdę ciekawie ekspozycyjnie adrenalina wysoko skakała:)pozytywnie zaskoczył mnie ten odcinek polecam!!! dużo ciekawsza i trudniejsza od Rohaczy bez dwóch zdań:)

 • Like ! 4
Link to post
Share on other sites
 • 1 year later...

Oprócz w/w tras polecam drogę: Podbanskie-Koprowa-Zawory-Gładka-Gładki-Zawory-Cicha-Podbańskie. 23km. Cicho, spokojnie, pusto i przepięknie!:)

Pod Zaworami prastary las tworzący wspaniałą atmosferę(czułem się jak na planie Władcy Pierścieni).:)

 • Like ! 5
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna piękna trasa szlakowa mi się przypomniała: Podbańskie- dol.Koprowa- dol.Hlińska - Koprowa Przełęcz(+Koprowy) - Dol.Hińczowa - Dol. Mięguszowiecka - Popradskie Pleso.

Cicho, dziko i pusto do Przełęczy, później już wiadomo jak jest. Ale warto! Polecam. ?

 • Like ! 4
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, peter1 napisał:

Cicho, dziko i pusto do Przełęczy, później już wiadomo jak jest. Ale warto!

Dobrze, że to dodałeś :D

Gładka przełęcz jest świetna. Panorama na najtrudniejszy fragment Orlej i Świnicę jest niesamowita, piękna perspektywa. Dodatkowo to "pole", przestrzeń w stronę Zaworów i co do joty Tatry Zachodnie. 

Dla mnie numer 1. to chyba Mała Wysoka przez dolinę Wielicką i zejście do Łysej Polany. Przy zejściu można tam "pobłądzić" w okolicach Hrubej nad Litowrowym, gdzie jest piękny widok. A numer dwa to chyba od Zielonego Stawu Kieżmarskiego, przez Białe stawy, Kopskie po Szeroką Przełęcz Bielską. Ta ściana Małego Kieżmara ❤️ :) Kiedyś ją przejdę. :D 

Edited by Mateusz Z
 • Like ! 5
Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Kolejny piękny szlak warty polecenia:

zaczynamy na jezdni(nr drogi 584 w kierunku Jałowca) za Zubercem(słabo oznakowane miejsce i bez parkingu) i czerwonym szlakiem(lasem na początku) idziemy na Białą Skałę i potem przez Rzędowe Skały. Piękne tereny niczym ze scenografii filmów fantasy. Docieramy na Siwy Wierch(piękny szczyt, fajne widoki). Potem dalej czerwonym w lewo na Brestową przez Przełęcz Jałowiecką i Małą Brestową(z krzyżem). A potem to już jak czas pozwoli, można schodzić do Rohackiej, można zjechać wyciągiem z Przedniego Salatyna a można iść dalej granią przez Salatyn, Spaloną i Pachoła do Przełęczy Banikowskiej.

 • Like ! 4
Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Świetne pomysły ? dla osób ktore zaczynają przygodę po drugiej stronie naszych Tatr a nie bardzo wiadomo od czego zacząć... mimo to czytając wasze podpowiedzi chciałoby się jak najszybciej być wszędzie .... więc dalej dylemat ??

 • Like ! 1
Link to post
Share on other sites
 • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...