Skocz do zawartości

Najpiękniejsze szlaki Tatr Słowackich?


ppiioottrr

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie to co proponuje Artur S - o Rohaczach mówi się że to orla perć tatr zachodnich i bardzo ciężko mi się z tym zgodzić, ale już odcinek od Smutnego Sedla do Banikovskiego Sedla  można podciągnąć pod tą kategorię, bardzo mi się podobało, polecam. Generalnie wycieczka od Smutnego przez Banikov i później Salatyn do parkingu pod Spalenou to jeden z najlepszych szlaków jaki do tej pory szedłem w tatrach :classic_smile:

  • Lubię to ! 8
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tatromen napisał:

Sorry ale nie wiem co z tego odcinka można przyrównać do Orlej Perci , tak naprawdę nic !!!! (chyba nie te trzy kawałki łańcucha ze zdjęć)


Proszę przeczytaj to co napisałem jeszcze raz - napisałem przecież że można podciągnąć pod tą kategorię a nie porównywać . Poza tym to o Rohaczach mówi się że to orla perć tatr zachodnich co jest totalną bzdurą, no chyba że z tym się zgadzasz to napisz dlaczego ?
Podobieństwa smutne-banikovskie a orla ? wg mnie :
- graniówka jest w obu przypadkach i to chyba główne podobieństwo  
- lufa zdarza się tu i tu 
- poza tym zdaje się że na tym odcinku jest ciut więcej tych obitych, łańcuchowych przejść niż to co wspominasz

Nie ja wymyśliłem to porównanie, ale sądzę że oba szlaki prowadzą prawie przez całą swoją długość po dość szczelistej grani i tu jest największe podobieństwo, no chyba że są jeszcze gdzieś podobne szlaki, to podaj przykłady, chętnie się tam wybiorę sprawdzić :classic_rolleyes:

Od Banikovskiego sedla wychodzi się na Pachoła i potem też przyjemną graniówką aż do Salatyna, nie są to Czerwone Wierchy ale Orla to to też nie jest... 

 


 

20190901_095501.jpg

20190901_100641.jpg

20190901_111009.jpg

69603934_390124854893760_2643915849475293184_n.jpg

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak dla mnie ten odcinek od Smutnego Sedla przez trzy kopy na Hrubą kopę bardzo ciekawy ale od Hrubej na Banikov idąc starą trasom graniami(można iść bokiem) naprawdę ciekawie ekspozycyjnie adrenalina wysoko skakała:)pozytywnie zaskoczył mnie ten odcinek polecam!!! dużo ciekawsza i trudniejsza od Rohaczy bez dwóch zdań:)

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
3 godziny temu, peter1 napisał:

Cicho, dziko i pusto do Przełęczy, później już wiadomo jak jest. Ale warto!

Dobrze, że to dodałeś :D

Gładka przełęcz jest świetna. Panorama na najtrudniejszy fragment Orlej i Świnicę jest niesamowita, piękna perspektywa. Dodatkowo to "pole", przestrzeń w stronę Zaworów i co do joty Tatry Zachodnie. 

Dla mnie numer 1. to chyba Mała Wysoka przez dolinę Wielicką i zejście do Łysej Polany. Przy zejściu można tam "pobłądzić" w okolicach Hrubej nad Litowrowym, gdzie jest piękny widok. A numer dwa to chyba od Zielonego Stawu Kieżmarskiego, przez Białe stawy, Kopskie po Szeroką Przełęcz Bielską. Ta ściana Małego Kieżmara ❤️ :) Kiedyś ją przejdę. :D 

Edytowane przez Mateusz Z
  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny piękny szlak warty polecenia:

zaczynamy na jezdni(nr drogi 584 w kierunku Jałowca) za Zubercem(słabo oznakowane miejsce i bez parkingu) i czerwonym szlakiem(lasem na początku) idziemy na Białą Skałę i potem przez Rzędowe Skały. Piękne tereny niczym ze scenografii filmów fantasy. Docieramy na Siwy Wierch(piękny szczyt, fajne widoki). Potem dalej czerwonym w lewo na Brestową przez Przełęcz Jałowiecką i Małą Brestową(z krzyżem). A potem to już jak czas pozwoli, można schodzić do Rohackiej, można zjechać wyciągiem z Przedniego Salatyna a można iść dalej granią przez Salatyn, Spaloną i Pachoła do Przełęczy Banikowskiej.

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...