Jump to content

Poszukiwany turysta Paweł sprzed 20 lat


Recommended Posts

Cześć,

na innym forum natrafiłam na wątek, w którym ktoś poszukuje osoby dawno temu spotkanej w górach. Pozwoliłam sobie wrzucić ten apel też tutaj, może jakimś trafem ktoś ze starej gwardii będzie miał pomysł, o kogo może chodzić?

Oryginalna wiadomość pod adresem https://www.reddit.com/r/Polska/comments/cy8lhs/looking_for_a_guardian_angel_called_pawel_from/

a tutaj moje tłumaczenie na polski:

Cześć, szukam pewnej osoby w imieniu mojej przyjaciółki z Polski (która teraz mieszka w UK), to ma być niespodzianka, nie mam za dużo informacji oprócz imienia, miejsca i czasu. Być może ktoś tutaj pokieruje mnie w odpowiednią stronę? Oto co wiem:

Moja przyjaciółka uciekła z domu na krótko przed swoimi 17 urodzinami (luty 2002), więc to wydarzyło się zimą 2001/2002. Dotarła do Zakopanego gdzie znalazła hostel. Niedługo potem pojawił się tam starszy mężczyzna (około 46 lat) o ciemnych włosach i imieniu Paweł. Od razu rozpoznał że uciekła z domu i zaopiekował się nią jak ojciec. Przez około 2 tygodnie mieszkali w schronisku w górach (przyjaciółka nie miała ekwipunku zimowego).

Podczas tego czasu opiekował się nią, ona opowiedziała czemu uciekła z domu, a on jej wysłuchał i pocieszał.

Wiem że lubił Pink Floyd i poezję Walta Whitmana.

Przyjaciółka tak o nim opowiedziała: "Nie zostawił mnie samej, pilnował mnie, moja mama mówi że czasem spotykamy ludzi którzy są naszymi aniołami stróżami. W końcu musieliśmy zejść stamtąd i się rozstać, zostawił mi trochę pieniędzy. Zrobił na mnie duże wrażenie. Chciałabym móc mu podziękować".

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł kim może być ten Paweł, w tej chwili ma pewnie ponad 60 lat, będę bardzo wdzięczny.

 

Od siebie dodam jeszcze że na tamtym forum wywiązała się dyskusja z której wynikało, że na 90% chodzi o Dolinę Pięciu Stawów. Mam nadzieję że ten post nie narusza regulaminu, kocham góry i czytam Tatromaniaka od dawna chociaż nigdy nie miałam tu konta na forum i założyłam je dopiero teraz bo pomyślałam że to idealne miejsce żeby poszukać takiej osoby. Pozdrawiam ?

  • Wow 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...