Jump to content
Zapalniczka

Poszukiwany turysta Paweł sprzed 20 lat

Recommended Posts

Cześć,

na innym forum natrafiłam na wątek, w którym ktoś poszukuje osoby dawno temu spotkanej w górach. Pozwoliłam sobie wrzucić ten apel też tutaj, może jakimś trafem ktoś ze starej gwardii będzie miał pomysł, o kogo może chodzić?

Oryginalna wiadomość pod adresem https://www.reddit.com/r/Polska/comments/cy8lhs/looking_for_a_guardian_angel_called_pawel_from/

a tutaj moje tłumaczenie na polski:

Cześć, szukam pewnej osoby w imieniu mojej przyjaciółki z Polski (która teraz mieszka w UK), to ma być niespodzianka, nie mam za dużo informacji oprócz imienia, miejsca i czasu. Być może ktoś tutaj pokieruje mnie w odpowiednią stronę? Oto co wiem:

Moja przyjaciółka uciekła z domu na krótko przed swoimi 17 urodzinami (luty 2002), więc to wydarzyło się zimą 2001/2002. Dotarła do Zakopanego gdzie znalazła hostel. Niedługo potem pojawił się tam starszy mężczyzna (około 46 lat) o ciemnych włosach i imieniu Paweł. Od razu rozpoznał że uciekła z domu i zaopiekował się nią jak ojciec. Przez około 2 tygodnie mieszkali w schronisku w górach (przyjaciółka nie miała ekwipunku zimowego).

Podczas tego czasu opiekował się nią, ona opowiedziała czemu uciekła z domu, a on jej wysłuchał i pocieszał.

Wiem że lubił Pink Floyd i poezję Walta Whitmana.

Przyjaciółka tak o nim opowiedziała: "Nie zostawił mnie samej, pilnował mnie, moja mama mówi że czasem spotykamy ludzi którzy są naszymi aniołami stróżami. W końcu musieliśmy zejść stamtąd i się rozstać, zostawił mi trochę pieniędzy. Zrobił na mnie duże wrażenie. Chciałabym móc mu podziękować".

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł kim może być ten Paweł, w tej chwili ma pewnie ponad 60 lat, będę bardzo wdzięczny.

Od siebie dodam jeszcze że na tamtym forum wywiązała się dyskusja z której wynikało, że na 90% chodzi o Dolinę Pięciu Stawów. Mam nadzieję że ten post nie narusza regulaminu, kocham góry i czytam Tatromaniaka od dawna chociaż nigdy nie miałam tu konta na forum i założyłam je dopiero teraz bo pomyślałam że to idealne miejsce żeby poszukać takiej osoby. Pozdrawiam 🙂

• Wow 1