Skocz do zawartości

Bystrá


staroń

Rekomendowane odpowiedzi

Kiry - Hala Ornak - Iwanicka Przełęcz - Ornak - Siwa Przełęcz - Bystrá - Siwa Przełęcz - Dolina Chochołowska
 

Moja pierwsza wizyta na Słowacji ? Do tej pory Tatry Zachodnie trochę odpuszczałem, ale widzę, że warto połazić. Zejście z Siwej Przełęczy do Doliny Chochołowskiej na ten moment wygrywa, jeśli chodzi o najbardziej nielubiane przeze mnie trasy, ktoś ma podobnie czy to tylko ja? ? 

 

DSC05379.JPG

DSC05384.JPG

DSC05385.JPG

DSC05471.JPG

DSC05507.JPG

DSC05514.JPG

DSC05533.JPG

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Natalia D napisał:

Czy Zachodnie Tatry są naprawdę tak mało zaludnione ? jak widać to na Waszych zdjęciach? Pytam bo nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia w Zachodnich!

Natalio, na Bystrej byłem 15 sierpnia, w polskich Tatrach tłumy (z Zakopanego ok 22 wyjeżdżałem ponad godzinę, masakra), na Bystrej bylo dosłownie kilka osób, głownie Słowacy, paru Polaków, cisza i spokój ? 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Natalia D napisał:

@starońTak się składa, że ja też byłam wtedy w Zakopanem! Kończyłam urlop i wyjeżdżałam 17 sierpnia. Niestety korki w mieście i okolicach w te dni były masakryczne i nie wyszły mi trasy które planowałam. Żałuje teraz że nie wybrałam się właśnie w Zachodnie! 

Ja przyjechałem 14.08, wtedy padało, więc jadąc w góry oglądałem zachmurzone szczyty, 15 była super pogoda, więc udało się zrobić Bystrą, 16 miałem urodziny, więc wolałem wrócić do Krakowa ? 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Bystrą już dwa razy podziwiałam, ale tylko kiedy byłam nad Smreczyńskim Stawem. I I tak kusi i kusi razem z Błyszczem!

W tym roku miałam tam pójść, już byłam pewna tej trasy (też byłam akurat w sierpniu w Zakopcu, 17stego przyjechałam) ale i pogoda średnio dopisała i trochę mi się zmieniły plany wycieczek. Jesienią spróbuję się tam wybrać o ile pogoda dopisze. Bo po zdjęciach to widać, że warto ?

I zimą też tak pięknie... !! ?  

 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to chcę powiedzieć, że jak się wychodzi z Chochołowskiej to jest mega trudno o dojazd do Zakopanego w godzinach wieczornych. Nie wiem, czy ktokolwiek miał z tym problem, ale Kiry to jest w sumie najlepsze rozwiązanie. Czekałem na busa z pół godziny aż w końcu mnie przemiły góral zgarnął swoim Cinquecento do Zakopca ? 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Natalia D napisał:

Czy Zachodnie Tatry są naprawdę tak mało zaludnione ? jak widać to na Waszych zdjęciach? Pytam bo nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia w Zachodnich!

Można też wejść na Bystra szlakiem, który prawie zawsze jest pusty - start na bezpłatnym  parkingu na Podbanskim,  potem Doliną Kamienista na Pysznianska Przełęcz i stamtąd na Bystra.  Nawet Słowacy zazwyczaj wchodzą na ten szczyt Doliną Bystra, więc uniknięcie tłoku i przy okazji zaliczycie kultowe miejsce jakim jest obecnie niedostępna z polskiej strony Pysznianska Przełęcz. 

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! 

Miałem to szczęście, że na Bystrą wchodziłem w idealnych warunkach - jesień, słonecznie, super widoczność. 

Szlak od Kir przez Ornaki i powrót dość wymagający kondycyjnie. Trudności technicznych brak. Mała ekspozycja gdzieniegdzie przy przejściu od Siwego Zwornika do Bystrego Karbu. Poniżej kilka zdjęć z wyprawy :) 

DSCN1703.JPG

DSCN1711.JPG

DSCN1718.JPG

DSCN1728.JPG

  • Lubię to ! 5
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

 Zejście z Siwej Przełęczy do Doliny Chochołowskiej na ten moment wygrywa, jeśli chodzi o najbardziej nielubiane przeze mnie trasy, ktoś ma podobnie czy to tylko ja?

Oj nie tylko Ty.

Szczególnie, że schodziłem tamtędy dwa razy w odstępie trzech tygodni, bo pierwsza próba wejścia na Bystrą skończyła się przedwcześnie na Siwym Zworniku w całkowitym zachmurzeniu z widocznością kilkunastu metrów. Powtórka zakończyła się już sukcesem, ale więcej tamtędy schodzić nie planuję, choć jeszcze przynajmniej raz wejdę (jak się wybiorę na Starego Robota ;)).

Z Bystrej rewelacyjne widoki, zdecydowanie warto, choć daleko.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 1.09.2019 o 22:22, staroń napisał:

Tak w ogóle to chcę powiedzieć, że jak się wychodzi z Chochołowskiej to jest mega trudno o dojazd do Zakopanego w godzinach wieczornych. Nie wiem, czy ktokolwiek miał z tym problem, ale Kiry to jest w sumie najlepsze rozwiązanie. Czekałem na busa z pół godziny aż w końcu mnie przemiły góral zgarnął swoim Cinquecento do Zakopca ? 

Dlatego ja wolę z Kościeliskiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...