Skocz do zawartości

Zegarek sportowy


Łacia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam fenix 3, który polecam, służy mi też do triathlonu, gdzie sprawdza się wyśmienicie. Ma już 4 lata i myślałem o zmianie na nowszy 5, ale właśnie garmin zaprezentował fenixa 6 - posiada możliwość ładowania solarnego. Garmin ze względu na triathlon i słynny serwis garmina (wymiana zegarka na nowy dosłownie po godzinie (Warszawa) - zgłoszenie przez www, wydają decyzję i w serwisie czeka na odbiór nowy egzemplarz (nikt starego nawet nie ogląda). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Suunto Spartan Ultra. Pływanie, rower, bieganie (osobno jak i łączone), góry bez problemu. Ma 80 trybów sportowych i możliwość własnej konfiguracji przez suunto app.

Myślałem nad innym modelem Suunto lub Garminem. Między modelami Suunto wygrała większa bateria i szkło szafirowy oraz brak tętna z nadgarstka. Między Garminem- cena ?

Tętno zawsze mierze z pasa (który był w zestawie), więc brak odczytu z nadgarstka mi nie przeszkadza.

Jest wyposażony w barometr, więc wysokość jest z ciśnienia, a nie tylko z GPS. W miarę dokładny jak na moje wymagania (największą różnica to były 4 metry).

Nie ma mapy tak jak garmin. Możesz wgrać trasę i prowadzi po śladzie i pokazuje na profilu wysokości trasy gdzie jesteś i ile zostało podejść.

Bateria w górach starcza na cały dzień z najlepszym trybem gps (u mnie to bylo 15 h). Najmniej dokładny tryb to chyba 150 h.

Myślałem nad Garminem, ale jakoś wygrał sentyment do marki Suunto i lepsza cena.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Odświeżam temat, w najbliższych miesiącach zamierzam zakupić zegarek. Teraz pytanie co będzie lepsze zegarek sportowy czy smartwatch ? Domniemywam, że zegarek sportowy. Kolejne pytanie jakiej firmy? Zależy mi na dokładności ze względu iż tanie nie są więc jak już wydawać 4-cyfrową kwotę to czegoś należałoby wymagać. Najbardziej mnie interesują takie opcje/funkcje jak dokładny dystans przebytej drogi, transy z nawigacji  (trasy górskie), położenie nad poziomem morza czyli wysokościomierz. 

Zastanawiałem się nad polar Grit X pro.

Ktoś coś ? Może doradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...