Skocz do zawartości

Szpiglasowy Wierch


a chodźże na pole

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak na gorąco z dzisiejszej trasy. Palenica => 5 Stawów => Szpiglasowa Przełęcz => Szpiglasowy Wierch => Morskie Oko => Palenica. 

Trasa dość łatwa, trochę sztucznych ułatwień przed przełęczą, myślę że każdy chodzący po górach zrobi to z łatwością. 

Pozdrowienia dla wszystkich Tatromaniaków! 

 

IMG_9813.thumb.JPG.07c4154aa328f23cc4d43054455f775c.JPG

IMG_9828.JPG

IMG_9832.jpg

IMG_9843.jpg

IMG_9853.JPG

IMG_9869.JPG

  • Lubię to ! 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Ann napisał:

A czy przy wejściu od strony Morskiego Oka mogą mnie spotkać jakieś trudności?  Duże ekspozycję,  przepaści,  miejsca gdzie przydałby się łańcuch ale go nie ma lub miejsce gdzie znacznie wzrasta adrenalina? :$

Trudności ani ekspozycji tam nie ma. Podobno w zeszłym tygodniu powiesili łańcuch w miejscu gdzie osunął się szlak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co prawda na Szpiglasowym jeszcze nie byłem, ale zastanawiam się nad wejściem na niego w tę niedzielę (wejście od D5SP, zejście do MO) i mam pytanie odnośnie warunków, jakie panują na szlaku. Był ktoś w tym tygodniu? Patrząc na zdjęcia z Kasprowego (ze śniegiem w roli głównej) obawiam się, że w tym rejonie też może już być delikatnie biało(więc i mokro), a nie mam za bardzo doświadczenia w używaniu łańcuchów (do tego chodząc po mokrych skałach).

PS. Pytanie skopiowane z Kościelca, bo jego już odpuszczam w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Konrad93 napisał:

PS. Pytanie skopiowane z Kościelca, bo jego już odpuszczam w tym sezonie.

Cześć. 

Myślę, że w niedziele śmiało możesz uderzać na Szpiglas. Prognozy są wyśmienite! Fakt, o świcie może być lekko ślisko, ale później się woda zrobi (o ile nie wyschnie w sobotę wszystko). Szlak nie jest trudny, dasz radę. Śnieg lada dzień powinien znikać. Łańcuchy tylko Ci pomogą przy wejściu (podobno na szlaku do MOKa też coś tam zamontowali), nie masz się czego obawiać. 

 

E, PS. Kto nie ryzykuje, nie pije szampana :) 

Edytowane przez Mateusz Z
  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Świetny film. Tego mi właśnie brakuje, jeśli już ludzie nawet coś kręcą, to najczęściej brak sensownego montażu albo podłożona zupełnie nieadekwatna muzyka, albo jest zwyczajnie za krótko. Tu jest wszystko jak należy. Jaka kamerka?

Sam co prawda preferuję dłuższe metraże, ale głównie w odniesieniu do filmów na których jestem ja i znajomi (mój film ze Szpiglasa po zmontowaniu miał 37 minut) ale jak przychodzi obejrzeć coś w necie, to takie 12-15 minutowe są w sam raz.

Na Szpiglasowy Wierch wybieraliśmy się już w 2018 roku ale nic z tego nie wyszło, ostatecznie udało się 26 lipca tego roku (jeszcze nie było nowego łańcucha), pogoda nas trochę straszyła od samego początku, było to trochę słońca, to znowu chmury, pod samym szczytem zaczęło nawet padać, ale zaraz przestało i można się było nacieszyć widokami, choć w Mięguszowieckie Szczyty nikneły nieco w chmurach. Na zejściu raz nam zagrzmiało, parę razy pokropiło, ale obesżło sie bez większych komplikacji. Obok Granatów chyba najładniejsza trasa na jakiej do tej pory byłem. Chętnie bym tam wrócił przy takiej pogodzie jak na prezentowanym wyżej filmiku.

 

Edytowane przez Gieferg
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2019 o 11:42, Gieferg napisał:

Świetny film. Tego mi właśnie brakuje, jeśli już ludzie nawet coś kręcą, to najczęściej brak sensownego montażu albo podłożona zupełnie nieadekwatna muzyka, albo jest zwyczajnie za krótko. Tu jest wszystko jak należy. Jaka kamerka?

 

 

Dzięki za miły komentarz. Kamerka to Sony X3000, link do niej jest w opisie pod filmem. Pozdrawiam. 

Edytowane przez a chodźże na pole
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...