Skocz do zawartości

Warstwy na wysokie tatry


mcalan92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

Niedawno zacząłem przygode z zimowymi tatrami i szczerze nie jestem pewny ile warstw i dokładnie jakie warstwy będą mi potrzebne do wejść i zejść w niskich temperaturach.

Mam w planach iść w bieliznie termicznej z merynosa + getry i koszulka, podkoszulek poliester, polar 260, i softshell lekko docieplony wełną. W plecaku będzie też oczywiście hardshell oraz puchówka. 

Kurtka:

https://www.salewa.com/comici-stormwall--durastretch-mens-jacket-00-0000027882

Polar:
https://8a.pl/bluza-salewa-nuvolo-jacket-black-out-melange?gclid=CjwKCAiAiML-BRAAEiwAuWVggsfzt8Yjm6WBMqWJlgt0SRaAks741_4t2JLETzV5mZsNqL1wSv-qsBoCBvoQAvD_BwE

Tak więc proszę o rady i spostrzeżenia. 

Edytowane przez mcalan92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ?

Od Twoich potrzeb termicznych, od pogody, od wiatru, od wilgotności, od tempa (a właściwie od postojów, bo wtedy jest zimno)

Ja bieliznę przyodziewam na ciało, a nie na podkoszulek - chyba czegoś nie ogarniam...

 

Generalnie przy bezwietrznej pogodzie, ja się zadowalam zimą samą bielizną podczas podejścia - na grani przydaje się softshell, a podczas postoju dwie kominiarki, dwie pary rękawic, polar, nań ocieplona kurtka, na tym softshell, a i tak mi zimno jak cholera ?

Edytowane przez Q'bot
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć mcalan92

Tak jak pisza poprzednicy, musisz popróbować sam. Ja w tym roku po raz pierwszy założyłem koszulkę z wełny merino i jestem pod wrażeniem. Jeżeli prognozy nie przewidują dużego wiatru i mrozu to koszulka termoaktywna, softsell+kurtka i spodnie, na łeb lekka czapka. W plecaku za każdym razem puchówka i bluza polarowa, łapawice bowiem szybko marzną mi dłonie. Przy mrozach poniżej -5 zakładam kalesony. Po ostatnich wędrówkach proponuję przymierzyć na stopy skarpety z bacówki, ale nie spod Gubałówki. 

 

Edytowane przez wwwojo
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...