Skocz do zawartości

Jaki szlak dla początkującego?


KamX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam szlaku w tatrach dla początkującego. Może nie jestem początkującym bo trochę po górach pochodziłem w Beskidach góry od A do Z ale w tatrach byłem tylko 2 razy (Morskie oko, Hala Ornak) . Jak sądzicie czy łatwe dwutysięczniki są już dostępne w moim przypadku? Np. Czerwone wierchy itp. Macie jakieś polecane trasy dla mnie? Zależy mi również na widokach aby nie było widać samego czubka nosa.

  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, KamX napisał:

Witam, szukam szlaku w tatrach dla początkującego. Może nie jestem początkującym bo trochę po górach pochodziłem w Beskidach góry od A do Z ale w tatrach byłem tylko 2 razy (Morskie oko, Hala Ornak) . Jak sądzicie czy łatwe dwutysięczniki są już dostępne w moim przypadku? Np. Czerwone wierchy itp. Macie jakieś polecane trasy dla mnie? Zależy mi również na widokach aby nie było widać samego czubka nosa.

absolutnie odradzam - 

Na szlakach występują oblodzenia. Poślizgnięcie się w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem.

Przy silnym wietrze, na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.

Podczas burzy szczególnie niebezpieczne jest przebywanie na graniach, na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy, klamry itp.) oraz w okolicy cieków wodnych.

W przypadku spotkania z niedźwiedziem, należy spokojnie (bez gwałtownych ruchów) oddalić się w przeciwnym kierunku.

Na szlaki przebiegające obok stromych zboczy mogą spadać kamienie, gałęzie, osuwać się skały lub powalone drzewa.

PS

Tatry piszemy z dużej litery

Edytowane przez J@n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, J@n napisał:

absolutnie odradzam - 

Na szlakach występują oblodzenia. Poślizgnięcie się w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem.

Przy silnym wietrze, na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.

Podczas burzy szczególnie niebezpieczne jest przebywanie na graniach, na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy, klamry itp.) oraz w okolicy cieków wodnych.

W przypadku spotkania z niedźwiedziem, należy spokojnie (bez gwałtownych ruchów) oddalić się w przeciwnym kierunku.

Na szlaki przebiegające obok stromych zboczy mogą spadać kamienie, gałęzie, osuwać się skały lub powalone drzewa.

PS

Tatry piszemy z dużej litery

Sorry, zapomniałem napisać że mi nie chodzi o zime tylko o późną wiosnę lub lato. A za Tatry od małej przepraszam.

 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KamX napisał:

Witam, szukam szlaku w tatrach dla początkującego. Może nie jestem początkującym bo trochę po górach pochodziłem w Beskidach góry od A do Z ale w tatrach byłem tylko 2 razy (Morskie oko, Hala Ornak) . Jak sądzicie czy łatwe dwutysięczniki są już dostępne w moim przypadku? Np. Czerwone wierchy itp. Macie jakieś polecane trasy dla mnie? Zależy mi również na widokach aby nie było widać samego czubka nosa.

@KamX @J@n to nasz forumowy i juz prawie etatowy "zniechęcacz" do wędrówek po Tatrach, ale daje się lubić ?, więc się nie daj ? nabić w butelke...

Jeśli chodziłeś po Beskidach, to proponowane przez @J@n Tatry Zachodnie na początek będą w sam raz. Potem Czerwone Wierchy. W między czasie Dolina Pięciu Stawów Polskich. A dalej samo pójdzie...

Do zobaczenia na szlaku?

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym pod uwagę jeszcze kondycję ? Ile szanowny kolega @KamX  jest w stanie przejść.

Na początek może krótka trasa, ale widoki zacne - Rusinowa Polana, Gęsia Szyja. (wklejam same linki, żeby było przejrzyściej) https://youtu.be/sd-o6gNswdw

Na początek przygody z ekspozycją dobry też Nosal. Niby nic, ale i widoki i przepaście są. https://youtu.be/GpMKqK9kXCM

Ciekawy szlak, pomijany przez górołazów to Ścieżka nad Reglami. Nie trzeba od razu całej przechodzić, jest kilka miejsc w których można skończyć. https://youtu.be/1ziIQgu8Ii0

 
Tatry Zachodzie  i ich klasyka Grześ, Rakoń, a potem trzeba się zastanowić czy iść dalej, czy na Wołowiec i się wrócić, czy iść jeszcze dalej i dopiero zejść przez Trzydniowiański. trasa już długa... https://youtu.be/wXDLxBGrpAg

Czerwone Wierchy też piękne no i o 2000 można zahaczyć. https://youtu.be/kuLL26bZaoc

Jeszcze dolina 5 Stawów i przez Świstówkę, ewentualnie przez Szpiglasowy do Morskiego Oka. https://youtu.be/dKGo9wjEPXU

Jak widać jest dużo propozycji, w zasadzie na cały tydzień ?

 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Dość łatwych tras jest dużo w Tatrach. Jak pisali poprzednicy prawie całe Tatry Zachodnie, z czego wyjątkowo ładne są Czerwone Wierchy. 

Z pięknych widokowo miejsc i łatwo dostępnych polecam Ci: 

1. Kozi Wierch z Doliny Pięciu Stawów - jest tam trochę podejścia, ale bez trudności technicznych. Trasa jest świetna i widoki mega ładne. Zejście tą samą drogą. 

2. Zadni Granat z Hali Gąsienicowej. Nie ma łańcuchów, trasa technicznie łatwa. Są może ze 2-3 miejsca, gdzie można wspomóc się rękoma. Jak przeszedłeś całe Beskidy w tym Babią Górę percią Akademików to spokojnie dasz radę. Kondycyjnie też nie jest jakoś męcząco. Zejście tą samą drogą. 

3. Zawrat od Doliny Pięciu Stawów. Trasa bez żadnych trudności, spacerowa, widokowo całkiem nieźle. No i początek Orlej Perci. Kilka kroków w stronę Małego Koziego można zrobić :) 

Jeszcze fajne miejsca to Szpiglasowy Wierch, Świnicka przełęcz (najlepiej przy pewnej pogodzie) i przejście do Kasprowego Wierchu, albo i do Kopy Kondrackiej jak masz niezłą kondycję, świetna graniówka. 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Zośka napisał:

A ja polecę jeszcze Polski Grzebień od Łysej Polany. Widokowo super a technicznie to po prostu bardzo długi spacer?

Zgadzam się, grzebyk jest super!, tylko ciekawe kiedy będzie można bez negatywnego testu na koronawirusa przekraczać granicę...? Na Słowacji jest też dużo pięknych i łatwo dostępnych miejsc. Z Polskiego Grzebienia to już rzut beretem, 40-50 minut na Małą Wysoką, szkoda tam nie wejść. :) Od Jaworzyny Tatrzańskiej bardzo urokliwy i spacerowy jest też szlak na Kopskie Sedlo. Zresztą całe Tatry są fajne :D 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...