Jump to content

Bezpieczne szlaki w deszczową pogodę


Recommended Posts

Hej!  Jako,  że w przyszły poniedziałek jadę w ukochane Tatry, kilka razy dziennie sprawdzam pogodę... :)  I niestety póki co zapowiada się deszczowo.  Mieliśmy w planach parę szczytów w Tatrach Wysokich,  ale dla własnego bezpieczeństwa,  wolę nie chodzić po mokrych kamieniach na takich wysokościach i po takich szlakach.  Stąd moje pytanie,  gdzie można pójść w niezbyt ładną pogodę?  Nie mówię tu o burzy,  ale np.  o całym dniu,  w którym pada deszcz.  Wiem,  że można pójść w doliny Kościeliską lub Chochołowską,  co prawda widoki nie takie ładne,  ale zawsze czuć obecność gór :).  Może macie jakieś ciekawe propozycje na spacery,  żeby nie siedzieć w pokoju lub innym zadaszonym pomieszczeniu. 

Link to post
Share on other sites

Oprócz dolin polskich i słowackich możesz skoczyć na szlaki, gdzie kamieni nie ma za dużo np. na Grzesia, Rakoń, Wołowiec, zejście przez przelecz pod Wołowcem (tam chyba był remontowany szlak, kamienie zastąpiono workami jutowymi, ale to musisz się upewnić). Okej mogą też być Czerwone Wierchy.

Bardziej obecność gór na pewno poczujesz też w Hali Gąsienicowej bądź Dolinie 5 Stawów ? a jak poza Tatrami pogoda będzie ok to może Gorce lub Pieniny? ?

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi :).  Grześ, Rakoń i Wołowiec oraz  Czerwone Wierchy zaliczone już dawno,  na szczęście w ładną pogodę. Hala Gąsiennicowa i Dolina Pięciu Stawów będzie w tym roku zaliczona,  chociaż mam nadzieję,  że akurat wtedy będzie ładniejszy dzień i D5S będzie w sumie bazą wypadową w dalszą drogę.  A w Pieninach gdzie dokładniej pójść?  Po zamkach to wiem,  a gdzieś żeby jednak te góry poczuć?

?

Edited by Ann
Dopisanie
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Luk_ napisał:

Cóż, Pieniny gigantycznym pasmem nie są, więc bardzo dużego wyboru to nie ma ? Sokolica, Trzy Korony i Wąwóz Homole to chyba najbardziej znane miejsca.

Tak to przespacerowania bezpiecznie nawet w deszczową pogodę? 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...