Skocz do zawartości

Buty damskie pod raki


Lavinka

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym w tym roku rozpocząć przygodę z turystyką zimową. Na początku jakieś proste szlaki do dolin, może coś z Tatr Zachodnich. Niestety nie mam butów przeznaczonych na zimę. Oczywiście muszę zakupić takie, by można było na nie założyć raki. Dodam, że mam dość małe stópki i często buty mnie obcierają, więc Wasze porady co do komfortu użytkowania będą cenne. Oczywiście każda noga jest inna i i tak trzeba takie butki przymierzyć, ale może macie jakieś typy? Jeśli chodzi o przedział cenowy to nie ukrywam, że im taniej, tym fajniej, ale zdaję sobie sprawę, że czasem warto dopłacić za coś, co posłuży wiele lat.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Buty na zimę najlepiej żeby były 1-2 numery większe, tj. jakbyś na maksa wcisnęła stopę do przodu i nie czuła, że duży palec dotyka początku buta. 

Z damskich szczerze mogę polecić Meindl Air Revolution 3.5 Lady 22, akurat jest promocja w sklepie. Możesz zobaczyć coś pochodnego w LaSportiva, Salewy itp. Ale myślę, że @Mnich Moderator Ci doradzi najlepiej :) Kiedyś widziałem w niezłej cenie skorupy Simonda w Decatlonie, ale nie wiem czy jeszcze są dostępne. 

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://8a.pl/buty-damskie-salewa-mountain-trainer-mid-gtx-atl-blue

https://8a.pl/buty-trekkingowe-damskie-la-sportiva-trango-trk-leather-gtx-carbon

Podczepiam się pod temat ? więc pod koszykowe raki to które z tych butów byście polecali a może coś całkiem innego.

Salewa niby dobrze oddycha i nie przegrzewa stopy 

LS posiada system Impact Brake System niby fajnie hamuje stope podczas schodzenia.... mam niskie i faktycznie stopa nie jest tak zmęczona.... 

Nie wiem jednak które będą lepsze na zime pod raki lub tez np które z nich sprawdzą się dobrze bez raków gdzies gdzie nie będą potrzebne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zamarzniesz w butach bez ociepliny? ?

Ja w zimówkach lubię właśnie pancerność, sztywność i wysoką cholewkę - czyli zupełne przeciwieństwo butów na sezon letni. Nie wiem jak Tobie, ale mnie często się zdarza w rakach podeptać kolcem samego siebie - a wtedy gruba skóra się przydaje...

Może Meindle Himalaya? Albo Aku Yatumine/Hayatsuki?

Edytowane przez Q'bot
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Anuś napisał:

https://8a.pl/buty-damskie-salewa-mountain-trainer-mid-gtx-atl-blue

https://8a.pl/buty-trekkingowe-damskie-la-sportiva-trango-trk-leather-gtx-carbon

Podczepiam się pod temat ? więc pod koszykowe raki to które z tych butów byście polecali a może coś całkiem innego.

Salewa niby dobrze oddycha i nie przegrzewa stopy 

LS posiada system Impact Brake System niby fajnie hamuje stope podczas schodzenia.... mam niskie i faktycznie stopa nie jest tak zmęczona.... 

Nie wiem jednak które będą lepsze na zime pod raki lub tez np które z nich sprawdzą się dobrze bez raków gdzies gdzie nie będą potrzebne...

Zdecydowanie LS. Wszystkie Salewy szerokim łukiem omijaj ?

Ja chodzi w butach bez ociepliny. Najgrubsza skarpeta z wełny merino (seria heavy) załatwia sprawę ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

@Lavinka, pod koszykowe, czy półautomaty? Pod półautomaty będą zdecydowanie twardsze i mniej wygodne. Jeśli nie planujesz jechać zimą w Alpy, na polskie góry koszyki zdecydowanie wystarczą.

No i maksymalny budżet podaj proszę. 

Koszykowe, fajnie by było się zmieścić w okolicach 800zł... Chociaż przyznam, że wolałabym za mniej, ale chyba ciężko będzie coś dobrego znaleźć w niższej cenie... Jestem zielona w tym temacie trochę ?

Edytowane przez Lavinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Anuś said:

toc myslałam, że takową posiadają skoro sklep je rekomenduje pod raki...?

Rekomendują ze względu na twardość podeszwy, a nie przez pryzmat potencjalnych temperatur - może np. ktoś kupi półautomaty do śmigania na lodowcach przy +20°C?

Mnie w ocieplonych Aku jest zimno, gdy stoję - gdy idę jest przyzwoicie ciepło. Generalnie cieplejsze aniżeli większość śniegowców zabudowanych gumą, przy równoczesnym odprowadzaniu jakiejś części potu.

@Mnich ModeratorGdy kiedyś przysiądziesz na dłużej wietrzną nocą na słupku granicznym to w takiej konfiguracji po godzinie stracisz czucie w palcach ?

  • Lubię to ! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J@n napisał:

na łatwiejsze wycieczki np. Czerwone Wierchy albo Mont Blanc wystarczą takie

https://www.decathlon.pl/p/raki-caiman-2-paskowe/_/R-p-9186

Ja pytałam o buty, a nie raki, ale w sumie to we własne raki i tak trzeba będzie się też zaopatrzyć, więc dzięki za propozycję ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lavinka napisał:

Koszykowe, fajnie by było się zmieścić w okolicach 800zł... Chociaż przyznam, że wolałabym za mniej, ale chyba ciężko będzie coś dobrego znaleźć w niższej cenie... Jestem zielona w tym temacie trochę ?

W Skalniku jest teraz promo na wszystkie buty - 30 proc.

Luknij na Meindl Litepeak GTX, Scarpa Kailash, LS Trango Tech GTX (trwardzsze, pod półautomaty). 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Q'bot napisał:

Rekomendują ze względu na twardość podeszwy, a nie przez pryzmat potencjalnych temperatur - może np. ktoś kupi półautomaty do śmigania na lodowcach przy +20°C?

Mnie w ocieplonych Aku jest zimno, gdy stoję - gdy idę jest przyzwoicie ciepło. Generalnie cieplejsze aniżeli większość śniegowców zabudowanych gumą, przy równoczesnym odprowadzaniu jakiejś części potu.

@Mnich ModeratorGdy kiedyś przysiądziesz na dłużej wietrzną nocą na słupku granicznym to w takiej konfiguracji po godzinie stracisz czucie w palcach ?

Zawsze mam drugą parę skarpet. I chemiczne ogrzewacze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po przeczytaniu tego tematu zamówiłam do przymierzenia Meindle Litepeak GTX, ale dodatkowo też Scarpy ZG Pro GTX. Obydwa buty są dla mnie bardzo wygodne, ale mam obawy jak kolorowy zamsz Meindla zniesie błoto. Szukałam testów/opinii na temat Scarpy ZG, ale tych w internecie jak na lekarstwo. Może ktoś z Was ma jakąś zdanie na ich temat? Będę wdzięczna ?

Scarpa ZG Pro GTX

Edytowane przez garguska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...