Jump to content

Kurs turystyki zimowej

Recommended Posts

Cze艣膰 馃檪

Przymierzam si臋 do poszerzenia swojego g贸rskiego portfolio o Tatry zim膮. Du偶o os贸b poleca kurs turystyki zimowej, by po Tatrach porusza膰 si臋 bezpiecznie. Jakie macie zdanie nt. kurs贸w? Kt贸ry o艣rodek wybra膰, czym si臋 kierowa膰? Na ile dni? I czy w og贸le warto?

Z g贸ry dzi臋ki za podpowiedzi 馃檪

• Like ! 1

Cze艣膰,

moje zdanie jest takie - je艣li chcesz dzia艂a膰 turystycznie zimowo w g贸rach, to taki kurs to co艣 obowi膮zkowego.

Kurs zimowej turystyki robi艂em i polecam. Moim zdaniem wystarczy pierwszy stopie艅 + ew. kurs lawinowy. Aczkolwiek na kursie turystyki masz pos艂ugiwanie si臋 lawinowym ABC, ale o samych lawinach jest mniej.
Gdzie kurs? Polecam

http://hardrock-wspinanie.pl/ - Jan Kuczera
Szef Komisji Szkole艅 PZA, Instruktor Alpinizmu PZA, Ratownik TOPR, a co najwa偶niejsze, jeden z najlepszych zimowych wspinaczy 馃檪

Jak taki kurs wygl膮da?

Edited by OnSajtPL
  • Like ! 1
  • Thanks 1
  • 1 month later...

Cze艣膰

Wi臋kszo艣膰 kurs贸w, gdzieby艣cie nie szukali, sprowadza si臋 do tego samego zakresu szkolenia, wa偶ne 偶eby odby艂o si臋 w Tatrach a nie pod Wzg贸rzem Bony pod 艁om偶膮 (bardzo lubi臋 to miejsce i nie nabijam si臋 tu z cudnego Podlasia).聽

http://betlejemka.org.pl/kurs-zimowy-turystyki-wysokogrskiej/

To jeszcze jedna propozycja. Ceny widz臋 polecia艂y ostro w gor臋. Kurs, moim skromnym zdaniem powinien by膰 obowi膮zkowy dla ka偶dego kto chce wyj艣膰 zim膮 i nie tylko kalendarzow膮 wy偶ej ni偶 tzw. linia schronisk. By膰 mo偶e kto艣 powie, 偶e by艂 ju偶 kilka razy wysoko bez kursu i co ja wygaduj臋, ale s膮 te偶 tacy co kupili raki czekan w Decathlonie, poszli... i juz wi臋cej nie p贸jd膮. Kurs daje podstawow膮 wiedz臋 na temat obs艂ugi sprz臋tu zimowego, zasad poruszania si臋, asekuracji i wielu innych przydatnych rzeczy i gor膮co go polecam.

• Like ! 3
1 hour ago, wwwojo said:

Cze艣膰

Wi臋kszo艣膰 kurs贸w, gdzieby艣cie nie szukali, sprowadza si臋 do tego samego zakresu szkolenia, wa偶ne 偶eby odby艂o si臋 w Tatrach a nie pod Wzg贸rzem Bony pod 艁om偶膮 (bardzo lubi臋 to miejsce i nie nabijam si臋 tu z cudnego Podlasia).聽

http://betlejemka.org.pl/kurs-zimowy-turystyki-wysokogrskiej/

To jeszcze jedna propozycja. Ceny widz臋 polecia艂y ostro w gor臋. Kurs, moim skromnym zdaniem powinien by膰 obowi膮zkowy dla ka偶dego kto chce wyj艣膰 zim膮 i nie tylko kalendarzow膮 wy偶ej ni偶 tzw. linia schronisk. By膰 mo偶e kto艣 powie, 偶e by艂 ju偶 kilka razy wysoko bez kursu i co ja wygaduj臋, ale s膮 te偶 tacy co kupili raki czekan w Decathlonie, poszli... i juz wi臋cej nie p贸jd膮. Kurs daje podstawow膮 wiedz臋 na temat obs艂ugi sprz臋tu zimowego, zasad poruszania si臋, asekuracji i wielu innych przydatnych rzeczy i gor膮co go polecam.

Dzi臋ki za odpowied藕. Kto艣 s艂ysza艂 jakie艣 opinie na temat聽http://szkola-morskie.pl/zktt/聽?

@Luk_聽ja co prawda na kursie zimowym nie by艂am, ale z do艣wiadczenia wiem, zwykle warto poczeka膰 i skorzysta膰 z rady prowadz膮cych. Mo偶na mie膰 swoje "typy" i przegada膰.聽

Edited by jaaga76
  • Like ! 1
5 godzin temu, Luk_ napisa艂:

To ja jeszcze zapytam o jedn膮 rzecz. Warto kupowa膰 raki/czekan przed kursem?聽

Nie warto.

Przede wszystkim us艂yszysz na kursie na co zwroci膰 uwag臋, czym si臋 kierowa膰 przy wyborze, ale najwa偶niejsze - nie b臋dziesz tego targa艂 na wlasnym grzbiecie na kurs. I tutaj jedna moja uwaga - gdzie艣 w postach pojawi艂y si臋 uwagi jaki to szlak z Brzezin do Murowa艅ca jest do duszy... jak na plecach jest wyposa偶enie na kilka dni, ciuchy, 偶arcie, zapasowe buty itd, itp, to to jest najpi臋kniejsze doj艣cie do G膮sienicowej. 4 dni kursu dadz膮 wystarczaj膮co w d%$^臋.

I jeszcze jedna praktyczna uwaga dotycz膮ca ubioru. Na kursie 膰wiczy si臋 uadki, hamowanie czekanem, 艂azenie w rakach... nie bierzcie kurtki kt贸r膮 kupili艣cie wczoraj za 1,5kpln jako jedynego, wierzchniego nakrycia, jak si臋dziecie na zboczu i b臋dziecie mieli przejecha膰 30m w d贸l na brzuchu to mo偶e by膰 jej troch臋 szkoda:)... Stuptuty koniecznie, raki oprocz tego 偶e pomagaj膮 w poruszaniu si臋 to maja jeszcze jedn膮 fenomenaln膮 zdolno艣膰 - b艂yskawicznie rozprawiaj膮 si臋 z nogawkami.... i r臋kawice zapasowe, mo偶e nawet i 2 pary w zapasie i do zapasowych r臋kawic przed wyjsciem na kurs koniecznie w艂贸偶cie co艣 sma%nego:)

Wszystkim 偶ycz臋 przyjemnej zabawy, duuuu偶o do艣wiadcze艅, przede wszystkim pogodyi zajebi艣cie udanego dnia wycieczkowego.

• Like ! 2
  • Thanks 1

Strasznie si臋 ceni膮 w tej Betlejemce. 1250 z艂 bez nocleg贸w i wy偶ywienia - ja nie da艂bym tyle. W zesz艂ym roku uczestniczy艂em w dwudniowym kursie w Roztoce. Zap艂aci艂em 艂膮cznie聽bodaj偶e 560 z艂 - cena zawiera艂a udzia艂 w kursie, wypo偶yczenie sprz臋tu, dwa noclegi i pe艂ne wy偶ywienie. Kto艣 mo偶e napisa膰,聽偶e dwa dni to ma艂o. To zale偶y, kto czego szuka. Ja chcia艂em pozna膰 podstawy zimowej turystyki聽i cel zosta艂 zrealizowany. Dzi臋ki kursowi nauczy艂em si臋, jak korzysta膰 z zimowego ABC, hamowa膰 czekanem, prawid艂owo wi膮za膰 i zak艂ada膰 raki, a tak偶e bezpiecznie porusza膰 si臋 w nich. Zaj臋cia prowadzi艂 ratownik TOPR J臋dru艣 Chrobak. Szczerze i gor膮co polecam 馃檪

Ja mam pytanie odno艣nie dostania si臋 do PTTK Morskie Oko je艣li by艂bym ko艂o 19, a nocleg bym mia艂 tam zarezerwowany. Opr贸cz pieszo lub kuniem da si臋 jako艣 tam inaczej dosta膰? Pytanie pewnie troch臋 g艂upie聽dla niekt贸rych ale dopiero zaczynam rozpoznawa膰 temat.

25 minut temu, deluxxx napisa艂:

Ja mam pytanie odno艣nie dostania si臋 do PTTK Morskie Oko je艣li by艂bym ko艂o 19, a nocleg bym mia艂 tam zarezerwowany. Opr贸cz pieszo lub kuniem da si臋 jako艣 tam inaczej dosta膰? Pytanie pewnie troch臋 g艂upie聽dla niekt贸rych ale dopiero zaczynam rozpoznawa膰 temat.

Nie s膮dz臋, 偶eby kto艣 po Ciebie wyjecha艂, wi臋c pozostaje Ci opcja z buta 馃檪聽Bo o to, 偶e pojecha艂by艣 fasi膮giem, nawet Ci臋 nie podejrzewam 馃槢

2 minutes ago, Mnich Moderator said:

Nie s膮dz臋, 偶eby kto艣 po Ciebie wyjecha艂, wi臋c pozostaje Ci opcja z buta 馃檪聽Bo o to, 偶e pojecha艂by艣 fasi膮giem, nawet Ci臋 nie podejrzewam 馃槢

tenor (1).gif

• Haha 1
  • 2 weeks later...