Skocz do zawartości

O forum słów kilka


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19.08.2019 o 21:28, tatromaniak napisał:

Przemyślimy sprawę Agata ? Dodatkową funkcją przy wydarzeniach jest Kalendarz (zerknij na górze strony). Gdyby był chętnie używany, mogłoby się to nawet fajnie sprawdzić. Jutro będziemy próbować wydzielać tematy.

No to jako pierwsza uaktywnilam Kalendarz - wydarzenia na wrzesień. Fajnie jakby pojawiały sie tam wpisy o tym co sie dziej w Zako i/lub okolicy na ktore mozna wyjsc po powrocie z gór lub przy niepogodzie.

Byłoby jedno miejsce.

 

Edytowane przez Agata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz Z tak, przy migracji na inny serwer i konieczności wykupienia licencji na forum u jego twórców na chwilę obecną zrezygnowaliśmy z Galerii, gdyż generowała ona dodatkowe koszty, a nie jest w naszej ocenie niezbędnym elementem tego forum.

Własne, pamiątkowe zdjęcia z wycieczek publikować można w sekcji Blogi lub odpowiednich wątkach w dziale Szlaki lub Tatry Słowackie. Natomiast do zamieszczania "perełek", najlepszych zdjęć służy dział Fotografia ?

Dziękujemy za zrozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
20 godzin temu, Ann napisał:

A może stworzyć gdzieś z boku strony taki mini czat?  Czasami chce się na coś ponarzekać/czymś na szybko podzielić albo skonsultować a szkoda zaśmiecać forum?  Taka tylko luźna propozycja ?

Dokładnie o tym samym myślałam pare dni temu. Taki chat na luźne rozmowy. Jestem za ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fibi napisał:

A ja bym chciała osobny dział pt. Tatry zimą. Z czatem fajny pomysł!

Albo żeby ogólnie podzielić wędrówki/szlaki latem i zimą,  bo nawet najzwyklejsza góra jak np. Wołowiec inaczej wygląda i inaczej się wchodzi w porze letniej i zimowej.  Chyba,  że to byłoby dublowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ann napisał:

Albo żeby ogólnie podzielić wędrówki/szlaki latem i zimą,  bo nawet najzwyklejsza góra jak np. Wołowiec inaczej wygląda i inaczej się wchodzi w porze letniej i zimowej.  Chyba,  że to byłoby dublowanie ?

Bardziej chodziło mi o to, że np. nasuwają mi się różne pytania związane z zimą a teraz nie bardzo wiem gdzie je zadać i zamiast skakać po piętnastu wątkach moglibyśmy takie informacje gromadzić w jednym miejscu. Tak by było bardziej czytelnie. No i rzeczywiście można by tam było wrzucać relacje z zimowych wędrówek.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mała propozycja, żeby nie było dublowania tematów w dwóch kategoriach:

Obecnie są dwa działy:

Wasze wycieczki

Coverage of trips, arranging joint trips or journeys

Let's go together           

 

Propozycja:

Usunąć z podtytułu "Wasze wycieczki": "arranging joint trips or journeys".

Tak, żeby "Wasze wycieczki" było tylko do opisywania naszych wycieczek ("Coverage of trips), a "Let's go together" do umawiania sią na wspólne wyjazdy ("arranging joint trips or journeys"). Bo w tej chwili teoretycznie umawiać się można w dwóch działach.

W ogóle forum to świetna sprawa, nie tam ten fejsbukowy śmietnik wszystkiego i niczego.

Edytowane przez Rupicapra rupicapra
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Stworzenie forum dla Tatromaniaków to decyzja, do której dojrzewałem dłuuugo

? Rok temu, przy uruchamianiu nowej wersji portalu zostało ono wyparte przez formułę Społeczności, jednak nie do końca zdała ona egzamin. Należało więc podjąć męską decyzję i wreszcie zrobić forum z prawdziwego zdarzenia.

 

Bardzo słusznie. Facebook nie nadaje się do dyskusji i generalnie zniechęca do pisania czegokolwiek, skoro potem szybko to znika w gąszczu kolejnych postów i niczego nie można znaleźć. Na forach internetowych przesiaduję od 15 lat, w tym czasie wiele z nich padło, głównie za sprawą rosnącej popularności portali społecznościowych. Jak dla mnie pozostaje to jednak najlepsza opcja dla internetowej dyskusji jaką kiedykolwiek wymyślono. Oby się utrzymało jak najdłużej.

 

Ale mini-czatu nie popieram - moje doświadczenie wskazuje, że przyczynia się on bardzo skutecznie do ograniczenia aktywności na forum i jego wykończenia. Znam co najmniej kilka takich przypadków, gdzie czat niczego dobrego nie przyniósł. Wręcz przeciwnie.

 

PS. Ten sam problem dotyczy przycisku "Lubię to" - ta zaraza rodem z facebooka nie ma prawa bytu na forach, również dlatego, że ogranicza aktywność użytkowników, którzy zamiast coś napisać, klikają tylko "lubię to".

Edytowane przez Gieferg
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanowiłbym się nad wyznaczeniem miejsca odpowiedniego na wklejanie fotek. W dziale o szlakach jak dla mnie nie powinno ich byc - wszyscy i tak wklejają w dziale "Nasze wycieczki" (i spoko tu akurat jest odpowiednie miejsce), a jest jeszcze osobny dział na fotki. Wchodzę do tematu w dziale szlaki, żeby coś poczytać/pogadać i kończy się na przewijaniu dziesiątek fotek - jak będę chciał oglądać fotki to je sobie wygoogluję. Rozumiem, że czasem ktoś spyta jak wygląda jakieś miejsce i w odpowiedzi można mu wkleić odpowiednią fotkę, ale robienie z każdego tematu na forum foto-galerii to przesada. Żeby chociaż wyświetlały się jako miniaturki, ale nie, foty na cały ekran.

Edytowane przez Gieferg
literówka
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Drodzy,

Uprzejmie przypominam, że zgodnie z punktem 4 Regulaminu Forum "Zabrania się tworzenia więcej niż jednego konta z jednego adresu IP. W przypadku wykrycia korzystania z dwóch kont przypisanych do jednego adresu IP, Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia tychże i poinformowania o tym fakcie innych Użytkowników".

W ostatnim czasie pojawiło się kilka nowych kont założonych przez osobę piszącą z tego samego numeru IP. Informuję, że jest to sprzeczne z obowiązującym Regulaminem. Nie będę na razie wskazywał konkretnych nicków, niemniej świadome łamanie Regulaminu nie będzie tolerowane.

Pozdrawiam serdecznie ? 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starzy bywalcy forum pewnie się domyślają, kim jest ten "ktoś". ? 

@Karol Kliński - masz rację. Pewnych zachowań nigdy nie będę w stanie pojąć. Z forum jest trochę, jak z domem, to jego właściciel (czytaj @tatromaniak) decyduje, kogo zaprosić do środka, a kogo grzecznie z niego wyprosić, zwłaszcza, jeśli zachowanie tego "kogoś" permanentnie urąga elementarnym zasadom pożycia społecznego. 

Tak, czy siak, nie ma się już nad czym rozwodzić. Forum odżyło, coraz więcej osób się udziela, co nas bardzo cieszy. A zmienianie numerów IP na niewiele się zda. Są pewne stałe, których najnormalniej w świecie zmienić się nie da. ?

 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

Forum odżyło, coraz więcej osób się udziela, co nas bardzo cieszy.

Odżyło ale zostało zdominowane przez ostatnią literę, skojarzenia i inne pitolenie po klawiaturze.

Kiedy się rejestrowałem to dominowały relacje i piękne zdjęcia

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...