Skocz do zawartości

O forum słów kilka


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, J@n napisał:

Kiedy się rejestrowałem to dominowały relacje i piękne zdjęcia

@J@n - bardzo lubię oglądać zdjęcia z Twoich wypraw i podziwiać Twoją pasję. Liczę, że będziesz zamieszczał ich jeszcze więcej ??

Co do różnych, forumowych zabaw - jak sam widzisz, wątki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Żyjemy wciąż w trudnym czasie, spowodowanym pandemią, przez długi okres wszyscy cierpieliśmy z powodu tego, że nie mogliśmy jeździć w ukochane góry, więc siłą rzeczy i na forum pojawiły się nowe wątki.  Ale w końcu się to zmienia i jak zauważyła Kasia, zdjęć i relacji będzie coraz więcej. Sam coś niebawem wrzucę, bo właśnie pakuję swój plecak ? Jutro skoro świt - kierunek Tatry!

A tak btw;  chyba trochę polubiłeś „to pitolenie”, bo  aktywnie bierzesz udział w forumowych zabawach. I o to właśnie chodzi, w moim odczuciu porządne forum internetowe powinno, poza walorami tatrzańsko-poznawczymi, mieć również charakter integracyjny. Nie jestem alfą i omegą, być może jestem w błędzie, ale  uważam, że odrobina takiego "pitolenia" na luzie, pół żartem pół serio przyda się nam wszystkim ?

 

 

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drodzy, sezon w pełni, forum hula aż miło, ja - ze względów zawodowych - zaglądam tu trochę rzadziej, stąd też mam do Was wszystkich, zwłaszcza do nowych forumowiczów serdeczną prośbę. Nie dublujmy, plisss wątków, nie zaczynajmy nowych tematów, jeśli istnieją podobne, bo zaczyna się robić mały bałagan. Korzystajmy proszę z wyszukiwarki, to naprawdę znacznie ułatwi nam wszystkim życie ? Dziękuję. 

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Zabrania się tworzenia więcej niż jednego konta z jednego adresu IP.

Czyli gdyby żona (albo kiedyś córka) chciała sobie założyć konto, to nie może go sobie założyć, bo ja już mam swoje?

Poza tym co ma za znaczenie z jakiego IP się tworzy konto? Jak zrobię córce konto z kompa u dziadka, albo u mnie w pracy to już będzie ok, choć będzie pisała z tego samego IP co ja? ?

Póki co mam to szczęście, że żona się na forach nie udziela, a córka się <jeszcze> nie udziela (i możliwe, że wcale nie będzie), ale zwracam uwagę, że cytowana wyżej zasada w takim, a nie innym brzmieniu jest zwyczajnie bez sensu.

Edytowane przez Gieferg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 8/10/2020 at 5:01 AM, Gieferg said:

zasada w takim, a nie innym brzmieniu jest zwyczajnie bez sensu.

Owszem, jest bez sensu ?

Chyba pochodzi jeszcze z czasów dzieci neo, którym się blokowało pulę adresów, jeśli zaczynały trollować. Dziś kiedy można sobie nakupić kilogram starterów LTE, świeże IP nie stanowi problemu...

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drodzy, w związku z otrzymanymi od Was sygnałami uprzejmie informuję, że zasady zwarte w Regulaminie dotyczą zarówno zamieszczania treści na Forum, jak i  tych wysyłanych za pośrednictwem wiadomości prywatnych. W ślad za tym - chcę, żeby wybrzmiało to jasno i dobitnie - zabronione jest "natarczywe" pisanie PW do innych użytkowników, spamowanie, a także wszelkie próby podszywania się pod inne osoby. Wszystkich odbiorców wiadomości zawierających wymienione wcześniej treści bardzo proszę o natychmiastowy kontakt z administracją Forum . Nasza reakcja będzie równie szybka i zdecydowana. 

Jednocześnie przypominam, że zgodnie z Regulaminem administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia konta użytkownika jeśli uzna, że nie przestrzega on zasad korzystania z Forum. Decyzje administracji są ostateczne i dopóki administracja nie postanowi inaczej, zbanowany użytkownik nie ma możliwości powrotu na forum. Pragnę również uprzedzić, że wszelkie próby zakładania kolejnych kont przez zbanowanych użytkowników skutkować będą kolejnymi banami, niejako z automatu - bez wchodzenia w dyskusję i tłumaczenia powodów takiej decyzji. 

W przypadku nie dostowania się do powyższych zasad, a w szczególności w przypadku uporczywego wysyłania prywatnych wiadomości, czy wiadomości e-mail, zarówno do użytkowników forum, jak i administracji, zostaną podjęte zdecydowane kroki prawne. 

 

 

  • Lubię to ! 13
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tylko, że uporczywe pisanie wiadomości prywatnych czy maili może być traktowane jako stalking i jako takie jest ścigane z kodeksu karnego (art. 190a). W tym przypadku mamy do czynienia z tzw. cyberstalkingiem.

Jeden z byłych użytkowników Forum przejawia zachowania wpisujące się w definicję stalkingu, które skutkować mogą w niedalekiej przyszłości konkretnymi działaniami prawnymi. Jeśli będziecie mieli do czynienia z podobnym zachowaniem w wiadomościach prywatnych lub mailach, proszę o niewdawanie się w dyskusję i przesłanie screenów, które w przyszłości stanowić mogą dowody w sprawie.

  • Lubię to ! 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uprzejmie informuję, że administracja forum podjęła wczoraj decyzję o zbanowaniu użytkownika torprokura. 
 
Powód? Rzeczony użytkownik to kolejne wcielenie aktywnego ongiś forumowicza, który z powodu nagminnego łamania Regulaminu Forum został na stałe usunięty z naszej społeczności. 
 

Gwoli ścisłości dodam, że ów osobnik przez cztery godziny rozdawał wczoraj, na lewo i prawo, unlajki innym forumowiczów. Żeby zobrazować Wam skalę - łącznie dał ich ponad 800! Zastanawia mnie, co on musi mieć w głowie. Ani to mądre, ani to dojrzałe, ani to normalne. O zwykłej,  ludzkiej przyzwoitości i honorze  już nie wspomnę. Zdrowo myślący człowiek nie pcha się tam, gdzie go nie chcą. 

Napiszę jasno i dobitnie, ten Pan nie ma już powrotu na nasze forum. Na nic się zda zakładanie kolejnych kont - z automatu będą one banowane. 

Na koniec podzielę się osobistą refleksją. Jeszcze  niedawno był taki moment, ze wspólnie z adminem rozważaliśmy podjęcie kroków prawnych w stosunku do tego Pana (jesteśmy w posiadaniu wielu dowodów, które w ocenie prawników noszą znamiona stalkingu). Z czasem jednak zrozumiałem, że tego typu ludzi (to eufemizm) nie można karać. Należy im współczuć.  

Dobrego dnia wszystkim ?

  • Lubię to ! 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...